Polecane posty

Ziel    115

Witam. Mam Siewnik poznaniak z 1994 roku 3M. Myślę żeby dorobić jakoś siłowniki do znaczników oraz wymienić redlice zwykłe na talerzowe. Pytanie brzmi czy jest to w ogóle możliwe i jaki był by tego koszt. Chciałbym zrobić z niego zestaw uprawowo-siewny i przełączenie znaczników wajchą było by uciążliwe. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

hydrauliczne znaczniki można zrobić bez problemu tu masz nawet zdjęcie https://www.google.p...394979463015537 http://img16.tablica.pl/images_tablicapl/107755233_1_644x461_siewnik-zbozowy-poznaniak-so43-3-jelenia-gora.jpg , redlice talerzowe też raczej powinno się dać przerobić bo w jakiś mazurach widziałem że można było montować redlice talerzowe i zwykłe ale w tym temacie redlic niech się już wypowie kto inny dokładniej

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

O ile znaczniki to dobry pomysł to już z tymi redlicami raczej nie za bardzo bo o ile da sie to jakos zrobic to napewno będzie to właśnie ,,jakos" to zapewne będzie sporo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Kupilem wlasnie poznaniaka 3m z 90 r. na przekładni olejowej.

Jak obracam kołem to przekladnia mi tak lekko klekocze ( ja wolno obracam to widze lekkie skoki kola zebatego który wychodzi z przekładni i daje napęd na zostaw wysiewny. Nie chodzi równo i cos klekocze)

 

Nigdy nie rozbierałem takiej przekładni.

Co moze byc przyczyną?

 

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez spiker95
      Witam
       
      od 2 lat zaczeły sie moje problemy z siewnikiem otóz nie moge dojśc czemu zostawia ślady w poprzek pola po prostu tak jak by przerywał co ok 2 metry. Czy spotkaliście sie kiedys z takim problemem ?
      skrzynia przekładniowa była sprwadzana przez mechanika i teoretycznie wszystko jest dobrze - wiec czy to kwestja jakiejs regulacji czy zebatek ... ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj