Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z hamulcami

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 10:51

problem z hamulcami Witam! posiadam MTZ-82 z 1989r. i mam problem z hamulcami. długi czas było tak że hamował mi na jedno koło (prawe) a teraz podczas próby zatrzymania pedał hamulca wpadł w podłogę i nie wiem co to może być. Może coś poradzicie żeby za dużo nie rozbierać. dodam tylko że hamulec ręczny działa bez zarzutu. Jaka może być przyczyna??
z góry dzięki za podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z hamulcami Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 15 marzec 2014 - 12:22

problem z hamulcami te chamulce pewnie juz od dawna słabo hamowały?

hamulec reczny z nożnym maja oddzielne tarcze dlatego działa

do hamulca roboczego jedna tarcza w granicach 20 zł

Edytowany przez oaxis3333, 15 marzec 2014 - 12:27.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 13:20

problem z hamulcami 3 lata temu mechanik robił i działały ale czas robi swoje. a dużo jest roboty z rozbieraniem tego wszystkiego zeby wymienić tarcze??

#4 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 13:56

problem z hamulcami Pol dnia na zrobienie i ze 300 zl. Zalezy od mechanika i odleglosci po czesci. Reczny jest na oddzielnym mechanizmie. Tylko w starych mtz-50 reczny jest tylko blokada hamulc zasadmniczego.

#5 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 marzec 2014 - 17:54

problem z hamulcami A moze tylko wykrecila sie zruba regulacyjna, bo jest ciezkie dojscie do kontry i malo kto kontruje. Sam tez tak zrobilem i po jakims czasie podloga a on jedzie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#6 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:33

problem z hamulcami a mógłbyś mi dokładniej opisac gdzie ta śruba się znajduje?? w dzień pracuje a o tej godzinie już za dużo nie widać, a poza tym ciągnik soti u wujka więc jakbym wiedział więcej to mógłbym szybko looknąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:40

problem z hamulcami no ta śruba nad obudową hamulca co wchodzi w obudowę ... niedawno robiłem u siebie hamulce bo się spaliły to tam 3 tarcze idą x 30zł za szt , a wymienić je to możesz sam trudności tam dużej nie ma i nie pół dnia bo można szybciej to zrobić, ale najpierw zobacz tą śrubę bo może też trzeba ją podciągnąć

#8 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 11:15

problem z hamulcami w moim belarusie 820 koła się blokują, jest to szczególnie uciążliwe podczas manewrowania i zaczepianiu maszyn co tam morze nie grać tak jest praktycznie od nowego . w zeszłym roku robiłem hamulce , hamulce hamują lepiej a blokowanie zostało

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 12:10

problem z hamulcami Trudno powiedzieć na tą dolegliwość cierpi chyba prawie każdy ciągnik z takimi hamulcami.
U siebie nie korzystam z hamowania pojedynczymi kołami to zrobiłem blokadę prawego z lewym na sztywni tak by nie było po miedzy pedałami luzy.
Z tego co zauważyłem to mi blokowało hamulce jak się mocno rozgrzały lub jak były nierówno ustawione. Blokowało ten co miał więcej luzu. Najpierw go nie dohamowało tak jak ten ciaśniejszy a potem nagle przekręciło rozpierak i zablokowane.
KPK Kumurun Team

#10 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 19 marzec 2014 - 22:27

problem z hamulcami ja tak jak wyżej uważam że trzeba wyregulować najpierw skok pedału ile to będzie trwało 15 minut a jak nic potem rozbierać hamulce. jak 1,5 roku temu regulowałem hamulce to nawet nie zauważyłem tej śruby do kontrowania regulacji pedału.ona taka wąska jest.
u mnie hamulce się blokowały jak olej z półośki hamulca ręcznego lał się na tarcze i kleiło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 07:44

problem z hamulcami hamulce łapią po wciśnięciu pedału na około 10 cm . podczas remontu zostały wymienione wszystkie tarcze , a wycieku oleju nie było tarcze suche

Dodaj odpowiedź