Skocz do zawartości

Zdjęcie

Predkosciomierze w ciagnikach

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 21 styczeń 2008 - 07:23

Predkosciomierze w ciagnikach Czytalem w jakims czasopisnie (nie pamietam dokladnie tylko w jakim) ze policja zatrzymala jakiegos kolesia jak jechal nowym ciagnikiem, bez predkosciomierza. Wlasnie z powodu jego braku zaplacil mandat! Czy jest to mozliwe? Ja przykladowo mam TD90D ktory tez nie ma przedkociomierza i przeciez jakos ten ciagnik przeszedl wszystkie badania ktore dopuscily go do produkcji mimo braku licznika predkosci? wiec niby dlaczego mialby placic mandat za jego brak?
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Predkosciomierze w ciagnikach Dzisiaj, 20:38
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 16:35

Czytalem w jakims czasopisnie (nie pamietam dokladnie tylko w jakim) ze policja zatrzymala jakiegos kolesia jak jechal nowym ciagnikiem, bez predkosciomierza. Wlasnie z powodu jego braku zaplacil mandat! Czy jest to mozliwe? Ja przykladowo mam TD90D ktory tez nie ma przedkociomierza i przeciez jakos ten ciagnik przeszedl wszystkie badania ktore dopuscily go do produkcji mimo braku licznika predkosci? wiec niby dlaczego mialby placic mandat za jego brak?

Jak trafisz na durnia to przyczepi się za brak hamulców z przodu . Zaraz zajrzę do rozporządzenia na temat warunków technicznych i dam znać

W rozporządzeniu napisano tak: c) prędkościomierz lub inne urządzenia umożliwiające odczyt prędkości jazdy co najmniej na najwyższym biegu; przepis stosuje się do zarejestrowanego po dniu 30 września 1993 r. ciągnika rolniczego, którego konstrukcja umożliwia przekroczenie prędkości 25 km/h,

#3 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:21

Predkosciomierze w ciagnikach To ciekawe jakim cudem te ciagniki sa dopuszczone w Polsce do ruchu jezeli nie spelniaja tego przepisu. Wiec jak zlapia mnie ciagnikiem policjanci to musze im placic mandat? czy moge sie gdzies odwolywac
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:35

Predkosciomierze w ciagnikach przeważnie jest tabela z wykresem prędkości na szybie, pokazuje ona prędkości na wszystkich biegach i na obrotomierzach tez jest podana prędkości- odnosi się ona do ostatniego biegu.myślę, że to wystarczy.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:49

Predkosciomierze w ciagnikach Ja wykorzystuje do ustawienia dawek wysiewu granulatów nawozem i opryskami oraz przy utrzymaniu prędkości w pługu, agregatach, oraz z beczkowozem.

#6 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:39

przeważnie jest tabela z wykresem prędkości na szybie, pokazuje ona prędkości na wszystkich biegach i na obrotomierzach tez jest podana prędkości- odnosi się ona do ostatniego biegu.myślę, że to wystarczy.

to ja mam dwa bo rowerowy i standardowy przy najwyższym biegu ;)
no a może można by w dowodzie od traktora wozić ksero z instrukcji obsługi z przelozeniami, jak np, nie ma naklejki??
macie racje jak bedą chcieli to zawsze cos znajdą -mojego ojca zatrzymali jak jechał z dwoma przyczepami to zapytali gdzie jeszcze dwa trójkąty (te składane) bo byl tylko jeden od traktora, -oczywiście na wyposażeniu ciągnika nie bylo gaśnicy a oni poprosili o to a no i jeszcze doczepili sie czemu druga przyczepa nie ma podłączonych hamulców
może i lepiej ze nie bylo gaśnicy i Trójkąta niz by mieli zajrzeć do zbiornika ;) :) :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:14

mojego ojca zatrzymali jak jechał z dwoma przyczepami to zapytali gdzie jeszcze dwa trójkąty (te składane) bo byl tylko jeden od traktora, -oczywiście na wyposażeniu ciągnika nie bylo gaśnicy a oni poprosili o to a no i jeszcze doczepili sie czemu druga przyczepa nie ma podłączonych hamulców
może i lepiej ze nie bylo gaśnicy i Trójkąta niz by mieli zajrzeć do zbiornika ;) :) ;)

Ale akurat do tego wszystkiego mieli prawo się przyczepić, tego wymagają przepisy.

#8 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:25

Ale akurat do tego wszystkiego mieli prawo się przyczepić, tego wymagają przepisy.

o głupi trójkąt sie do czepili ale opalu w zbiorniku nie zauważyli ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 22:01

Predkosciomierze w ciagnikach No bo trójkąt to się powinno właśnie w pierwszej kolejności sprawdzać ;) a paliwo to już głębsza kontrola ;)

#10 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 22 styczeń 2008 - 12:00

Predkosciomierze w ciagnikach A więc kwestia prędkościomierza rozwiązana - prawne i i praktycznie. Wiedząc rzeczywiście z jaką prędkością się poruszamy możemy bardzo szybko obliczyć naszą wydajność lub skuteczność pracy bo np. czasami szybka orka nie jest zalecana...
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 23 styczeń 2008 - 21:52

Predkosciomierze w ciagnikach Policja jak chce to cię udupi za byle gówno... :angry:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 22:33

Policja jak chce to cię udupi za byle gówno... :angry:

Jak rozrzutnikiem będziesz gubił, :P to nie będą pytać czyje

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 22:41

Predkosciomierze w ciagnikach po przejeżdzie musi byc czysto koleś kiedyś woził obornik na pole tylko1 km krajową drogą, jechała kobieta sportowym samochodem i żadne systemy niepomogły, a wiadomo ile przewarznie gubią ludzie gnoju i trup na miejscu a tak w temacie to jak ciągnik może nie miec predkościomierza i to nowy toż stare miały chociarz tylko ost biegu ale miały

#14 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 10:49

Ja przykladowo mam TD90D ktory tez nie ma przedkociomierza

Jak możesz to wstaw fote deski rozdzielczej, bo nie chce mi się wierzyć, że nie masz prędkościomierza... :P

#15 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 11:58

Predkosciomierze w ciagnikach fotki deski rozdzielczej swojego ciagnika nie moge teraz zrobic bo nie mam czym ale w galerii jest taka sama link ponizej http://www.agrofoto....image29928.html

#16 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 12:50

Predkosciomierze w ciagnikach Naprawde nie ma prędkościomierza ja przynajmniej nie widze. To nawet zetory z lat 80 miały prędkośc na ostatnim biegu na obrotomierzu.

#17 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 13:23

Predkosciomierze w ciagnikach Zobaczyłem i uwierzyłem... Troche głupie, że nie ma prędkościomierza, nawet w U-912 miałem... :P

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2008 - 13:46

Naprawde nie ma prędkościomierza ja przynajmniej nie widze. To nawet zetory z lat 80 miały prędkośc na ostatnim biegu na obrotomierzu.

Ja przykładowo mam w Zetorze z 1986 obrotomierz z prędkościomierzem...

#19 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 14:08

Predkosciomierze w ciagnikach Wlasnie jakos to dziwnie ze ciagnik za 120 tys zl i nie ma predkosciomierza. Pewnie te z serii TL juz maja ale wiadomo to juz inna klasa. Troche kombinujac mozna wprawdzie zamontowac samemu taki predkosciomierz tylko ze to bedzie zwiazane z ingerencja w instalacje elektryczna ciagnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 14:15

Predkosciomierze w ciagnikach mi tez sie nie chce wiezyc ze nie ma predkosciomierza w moin ursusie 914 jest razem z obrotomierzem

Dodaj odpowiedź