J4reck1

Co się stało z pszenicą?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
J4reck1    3

Witam

Dwa tygodnie temu gdy poszedłem oglądać rzepak jak przezimował i wgl, przechodząc obok pszenicy zauważyłem koło miedzy coś niepokojącego. Na początku myślałem ze nie przezimowała ale ona nie była żółta tylko jakby już jej wgl nie było tylko jakieś małe mizerne zeschłe resztki. Pszenica była zasiana po kukurydzy. Czy ta pszenica została spalona przez oprysk bo według mnie to wygląda jak po oprysku niestety. Tu mamy skutki proszę o pomoc i waszą opinie, co mogło być?

post-60672-0-35408400-1394825324_thumb.jpg

post-60672-0-81235200-1394825339_thumb.jpg

post-60672-0-44138000-1394825359_thumb.jpg

post-60672-0-60436700-1394825373_thumb.jpg

Edytowano przez J4reck1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pobierz może próbki gleby i wyślij do analizy na obecność toksyn i metali ciężkich. Byłeś na jesieni na tym polu? Pszenica wgl. tam powschodziła?

Edytowano przez CaseIH744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

tak poschodziła, a sąsiad sie wypiera i uważa ze siewnik nam nie siał ale jak to usłyszałem to wybuchłem śmiechem. Ciekawe 5m w polu czyste gdzie siewnik ma 2,7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

sąsiad miał pszenice a po żniwach zasiał gorczyce jako poplon ale niestety nie widziałem czy pryskał ściernie po żniwach czy nie

Edytowano przez J4reck1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To nie oprysk tylko atak rolnic szkodnika ktory bardzo lubi gorczyce do rozmnazania a na wiosne atakuje od spodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A sąsiad niby co miał pryskać, jak na jego polu nic nie rośnie. Nawet jak stosował po żniwach glifosat - jest to środek dolistny, a nie doglebowy. Zatem nie mogło mieć to wpływu na tą pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

a czy to rolnice bo są takie dołeczki w polu po linii gdzie było zboże posiane ale myślałem ze to po zbozu to może byc po rolnicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek812    16

To jest ciecz robocza z opryskiwacza, pryskane było na pewno w wiatr i gdy zawiało, to znosiło ciecz. Znajomy miał tak samo z rzepakiem i pszenicą posianą obok siebie, i gdy pryskał pszenicę na wiosnę na chwasty, to wiatr znosił ciecz na rzepak i wyginął pas rzepaku, właśnie tak samo jak na zdjęciu, nieregularne plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
tak poschodziła, a sąsiad sie wypiera i uważa ze siewnik nam nie siał ale jak to usłyszałem to wybuchłem śmiechem. Ciekawe 5m w polu czyste gdzie siewnik ma 2,7m
Zawiadom PIORIN.

Przyjadą i posprawdzają co i jak i Ciebie i sąsiada na używanie Środków Ochrony Rośli.

Kiedyś z sąsiadem trzeba było dobrze żyć bo dobry sąsiad to super sprawa, dziś liczy się pieniądz więc albo Ty tracisz albo sąsiad.

 

 

też własnie wczoraj czytałem o tym http://www.ior.pozna...s-garbatek.html

Może być ale dziwne zakola od strony sąsiada.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

PIORIN na telefon nie przyjeżdża trzeba napisać pismo ,a za badania trzeba samemu zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może spróbuj trochę pokopać szpadlem , jak są szkodniki to powinno się trochę ich wykopać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek07    0

Koledzy, ja może trochę z innej beczki, dopiero się zarejestrowałem i widzę, że można dużo się od was dowiedzieć. Tydzień temu opryskałem pszenicę (odmiana TACITUS) od chwast środkiem Lancet i do tego dodałem Orius od choroby. Dzisiaj ojciec płacze mi przez telefon, że pszenica jest spalona bo na całym polu żółknie. Czy w takim przypadku da się jeszcze coś zrobić, by uratować pszenicę. Dziś ma u nas padać, czy to coś da teraz deszcz? Czym ewentualnie jeszcze można ją uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

co ty pieprzysz ! odkopałeś stary temat nie wiadomo po co

widziałeś jak sąsiad pryskał ?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj