Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radio w C-360

159 odpowiedzi na ten temat

#41 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 kwiecień 2007 - 13:59

Radio w C-360

Jak to czytam to sie usmiecham sam do siebie - nie ukrywam ze mam wielkie doswiadczenie w Car audio jako elektronik ale :
miałem załozone radio ale juz zdjąłem na czas remontu kabiny.Co słyszalnosci to jest to kwestia uzytej kabiny-przeniesiena hałasu bo np na 30 stce kiepsko sie słucha

Więc co mistrzu proponujesz? Nawet najlepsza kabina założona do C 360 nie wygłuszy dobrze silnika, a nie wspomne już o skrzyni biegów i tylnym moście... Może nie chodzi o użytkowanie radia kiedy ciągnik pracuje na pełnych obrotach, ale przy innych pracach, gdzie są małe obroty silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Radio w C-360 Dzisiaj, 23:48
  •  

#42 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 05 kwiecień 2007 - 15:50

Radio w C-360

Więc co mistrzu proponujesz? Nawet najlepsza kabina założona do C 360 nie wygłuszy dobrze silnika, a nie wspomnę już o skrzyni biegów i tylnym moście... Może nie chodzi o użytkowanie radia kiedy ciągnik pracuje na pełnych obrotach, ale przy innych pracach, gdzie są małe obroty silnika.

Po prostu na postoju słuchać :rolleyes: bo jakby nie patrząc słuchając coś tam w radiu nie zwraca sie na szczegóły co się dzieje w okół...a nóż coś się urwało itd...

#43 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 07 kwiecień 2007 - 14:28

Radio w C-360 Hehehe w pewnym sensie masz racje :rolleyes:. Ale zobacz teraz na tych co jeżdżą super wyciszonymi zagranicznymi sprzętami gdzie poziom hałasu w kabinie jest mniejszy niż 75dB. Jak taki się zamknie szczelnie w kabinie to na pewno nic nie usłyszy z zewnątrz.

#44 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 07 kwiecień 2007 - 15:07

Radio w C-360 elektrotech gadasz jak moj ojciec jak miałem zakładac radio to gadał ze nie bede nic slyszał jak cos sie stanie to nie bede słyszał a jak zalozyłem to sam jezdzi z muzo i to nic nie przeszkadza przyciszasz sobie radio i słychac co sie dzieje a z radiem juz inna robota juz sie nie nudzi.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#45 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 07 kwiecień 2007 - 15:11

Radio w C-360 Ja tam gdzie nie mam radia to biore zawsze mp3 i słuchawki w uszy :rolleyes: :blink: :D.

#46 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 16:27

Radio w C-360 Niby tak ale dla mnie to nie to samo jak masz muze to poglaszasz i bujake robisz po swojej metropoli :rolleyes:

#47 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 08 kwiecień 2007 - 08:42

Radio w C-360 No tu masz racje robcio3dz :rolleyes:. Jak wieczorem wracam z pola drogą to odpalam jakiś dobry utworek z kasety, podkręcam volume prawie na maksa i jaaazda hehehe :blink: :D :(.

#48 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2007 - 09:52

Radio w C-360

Po prostu na postoju słuchać :rolleyes: bo jakby nie patrząc słuchając coś tam w radiu nie zwraca sie na szczegóły co się dzieje w okół...a nóż coś się urwało itd...

Dobrze gada - dać mu wódki :blink:

Masz sporo racji. Jak ja jeździłem JD to często radio miałem wyłączone mimo że kabina niezle wygłuszona - po prostu dla bezpieczeństwa swojeg oraz ludzi i zwierząt przy których się pracowało.

Słuchanie na postoju - fajna sprawa ale kilka razy kumpel swego JD przez to nie odpalil - siadl akumulator.

Co do wracania np z przyczepami wieczorkiem z ryczącymi głośnikami - jak jazda BMW z zimnym łokciem :D z jednej strony a z drugiej - hmm - milo się jedzie jak leci dobra muza :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#49 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 12:37

Radio w C-360 http://www.allegro.p...nym_stanie.html
dzisiaj przeglądam oferty na allegro i znalazłem coś takiego bardzo ciekawie wykonane te radio :rolleyes:

#50 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 11 kwiecień 2007 - 18:42

Radio w C-360 No ciekawa na półka z radiem i głośnikami :rolleyes:.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 19:21

Radio w C-360 jak montowałem u siebie to tez tak chciałem tylko same głosniki tam wsadzic ale to nie miało sensu tak na wieszchu je miec i jescze troche by zasłaniały bo jesz miałem skszynke gotowo a co do radi to chyba naj lepiej jak sie ma pod dachem.

#52 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 21:45

Radio w C-360 Ja nie chcę zakładać radia w 60-tce, ale zastanawiam się nad jakąś tapicerką na oryginalne błotniki (mam kabinę z tych nowych bez błotników). Przyszły mi na myśl maty bitumiczne, ale nie mam z tym żadnego doświadczenia. Jak ktoś wie coś na temat takich mat (np. z allegro), to proszę o pomoc i radę, czy by się nadawały. Z góry dziękuję.

#53 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 19:54

Radio w C-360 W c-360 nie polecam radia.Co innego w C-330-bo sam posiadam w niej radio i robi sie molej,przynajmniej idzie sie czegos dowiedziec z radia itp.Kwestia tego ze cos sie mzoe urwac...Nawet jak cos sie urwie to jest prawdopodobienstwo ze nie uslyszysz tego nawet w ciagniku bez radia ;)

#54 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 20:42

Radio w C-360 Radia nie opłaca sie zakładac do C-360 bo wyje skrzynia albo most, opłaca sie tylko załozyc do C-355 albo C-4011 bo tam skrzynia nie wyje i słychac tylko silnik, :) ale zeby lepiej było słychac to trzeba miec wyciszoną kabine.Sam miałem zakładac ale nie mam gdzie głosnikow zamontowac, a w dachu nie bede wiercił bo szkoda nowej tapicerki ;)

#55 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:05

Radio w C-360 Czy wiem ze C-355 nie wyje?Bo mojemu sasiadowi bardzo,mpze tylko ten model tak ma.

#56 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:37

Radio w C-360 Sa takie przypadki ze nawet w C-360 nie wyje, mojego taty znajomy ma C-360 i wymienił łozyska w zwolnicach i nic mu nie wyje ;)

#57 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 10:15

Radio w C-360 W tych ciągnikach zwolnice nie wyją prawie wcale - no chyba że łożysko się rozleci. Za bardzo to tam nie ma co wyć, bo nie ma aż tak dużych obrotów. Źródłem niesamowitego wycia na 5-tce jest przekładnia główna - wiem bo z tym walczyłem. Miałem przekładać tryby od Zetora, ale koszt 1000 zł mnie przeraził. Kupiłem nowe tryby zwykłe od 60-tki i założyłem, po czym ustawiłem i wyjąłem jedną podkładkę dystansową spod wałka ataku. Prawie nie wyje, a według tego co było to kolosalna różnica. Jednak z dwa tygodnie temu jak zdjąłem podnośnik to według śladów współpracy przekładni musiałbym jeszcze wyjąć jedną podkładkę dystansową. Ale do tego zwolnice trzeba zwalać, a to już większa robota. Tak że wynika z tego, że firma Ursus nie dobierała już dokładnie podkładek pod koniec produkcji (ja mam c-360 z 1987 roku) i musiało to wyć. Co innego w starszych egzemplarzach.

#58 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 16:26

Radio w C-360 Ja zalozyłem radio w c-355 i powiem ze przyzwoicie słychac, troche sie zdziwiłem bo na najwyzszych obrotach silnika tez słychac radio :lol: a myslałem ze tylko na małych obr. bedzie słychac

#59 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 16:30

Radio w C-360 Ja też próbowałem zakładać radio znaczy alternatywę mp3 wzmacniacz i głośniki ale za dużych elektów nie było (kabina samoróbka) na małych obrotach było słychać wzmacniacz na full a obroty 1500 i już nie ma radia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share PABLOc360

PABLOc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:32

Radio w C-360 Ja też panowie założyłem audio w moim c-360 nie mówie że radio bo zastosowałem troche inny sposób troche łatwieszy.Zakupiłem przetwornice tzn.takie urządzonko które przetwarza 12v na 220 i tym sposobem uzyskałem w 360 normalne gniazdko na 220 i każdy sprzęt domowy moge podłączyć:)i do tego zamontowałem głośniki normalne komputerowe zestaw 4-1 ale zamontowałem tylko dwa głosniki i tube a mam kabine jeszcze starą okrągłą bo dopiero będe zmieniac na nową i powiem szczeże że jak walne muze z mp3 czy tam z telefonu to nawet w orce słychac i to jeszcze miałem na półowie głośności maksymalnej tyle tylko że no nie oszukujmy sie musza być w miare mocne głosniki a na postoju to już wogule bajka:)