Skocz do zawartości

Zdjęcie

c-330m czy 2812

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 15 marzec 2014 - 17:02

c-330m czy 2812 @KOZA - Poszukaj najpierw gdzie napisałem, że 330M nie ma drgań, a później poszukaj choć odrobiny inteligencji. Jeśli zaś nie wiesz co mają drgania do komfortu pracy - nie mamy zbytnio o czym gadać. Różnica jest też czy sie siedzi na metalowym siedzeniu od kosiarki, czy na skórzanym z gąbką.
Powiadasz, że niczym więcej się nie rożni? Otóż ma chociażby czujnik włączonego biegu w skrzyni, fabryczne światła awaryjne, inne zwolnice. Już Ci ostatnio w innym temacie zwracali uwage, żebyś nie pisał pierdół o ciągnikach którymi nie pracujesz, więc wrzuć na luz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
c-330m czy 2812 Dzisiaj, 23:26
  •  

#42 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 marzec 2014 - 17:09

c-330m czy 2812

Zaraz się jeszcze dowiemy że sześćdziesiątka jest bardziej komfortowa od trzydziestki :lol:

żeby to ino :lol: jak łukasz222 zaraz coś napisze to zaś się uśmiejemy :D
to akurat łukasz co piszesz to są drobnostki o czujniku i śwatłach awaryjnych ale światła awaryjne tez nie maja wszystkie M-ki
Daj mi tego linka żem niby pisał pierdoły.
W innym temacie.
Zaraz pewnie napiszesz że M-ka ma inne bezpieczniki niż c-330. :rolleyes:

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 15 marzec 2014 - 17:13.

#43 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:14

c-330m czy 2812 Robisz z siebie pajaca, doszukujesz się miedzy 30tką i M-ką różnic jak między 60tką i MF-em 235 a na koniec zaśmiecasz temat bzdurnymi postami. Idziesz do przodu jak ruski ;)
To Twój link: http://www.agrofoto....ie/page__st__60
post #74.
Nie nie napiszę, że ma inne bezpieczniki bo nie ja tu jestem od pisania bajek. Nudzi mnie z resztą ta jałowa dyskusja, bo Ty i tak będziesz żyć w swoim przeświadczeniu.

Edytowany przez lukasz222, 15 marzec 2014 - 17:20.

#44 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 marzec 2014 - 17:22

c-330m czy 2812 Tylko że ruski idzie do przodu twardo a Twojej M-ce cały czas brakuje mocy i uciągnąć się nie może :blink:

#45 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:43

c-330m czy 2812 chłopki nie warto się spierać o to czy c 330 czy m bo to to samo m jest ciut szybsza ale tylko tyle a różnica koni nie zauważana a ruski to akurat napewno jest gorszy bo jest lekki i co mu po sile jak koła się kręcą robilem to wiem ale za to jest szybszy i do bron super i każdy ciągnik ma swoje wady i zalety a róznica mocy nawet te 10 km to jest nie zauważalna a zacznijmy od tego czy ciągnik który ma 30 koni to po 20-30 latach bez remątu dobrze ze ma 20 km to się tyczy wszystkich ciagników po pewnym czasie spada moc i nic nie poradzisz chyba że remąt a co do konfortu to zależy jaka kto ma kabine i jakie siedzenie jak sobie załozysz za 600zł to bendzie kąfort a jak masz metalowe bez obicia to sobie wymień a bezpieczniki to sobie możesz i samochodowe załyć ja zamieżam bo te słupkowe to troszke zaśniedzieją i jest problem a co do c 330m ma inną kierownice i zaczep tylny nowszy siedzenie inaczej zamocowane wyżej się siedzi i takie drobnostki ale to jest to samo a co do mf a 60 to są wady i zalety zależy kto z czym pracuje mf do kosiarki jest idealny a 60 np do wolnych prac bo ma więcej przełożeń i łatwiej dobrać ale ogólnie ciągniki porównywalne mf 255 ma 47,5 km a 60 52km to żadna róznica jak ktoś ma oba takie ciagniki to wie chyba że w paliwie pozdrawiam

Edytowany przez rafal0079, 15 marzec 2014 - 17:47.

#46 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:57

c-330m czy 2812 a co wy sie tutaj tak kłócicie???na 3 ha nie trzeba nic większego niż c-330 więc ani mf ani 360 mnie nie obchodzą.wolę dołozyć i za 20000 sobie case kupić,sam mam dwa i żadna 330 czy też 330m nie dorówna tym ciągnikom a że więcej spala ropy to fakt ale komfort pracy nieporównywalny ale tak jak pisałem na 3 ha to trochę za duzy jest case więc zostanę raczej przy c-330m

#47 Share KrZySiEkFaRmErPl

KrZySiEkFaRmErPl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się zootechniką, uprawą zbóż.

Napisany 15 marzec 2014 - 18:47

c-330m czy 2812 Ja bym rzekł Ursus 2812: dynamiczniejszy, więcej udźwignie na tuzie, kabina, te 8km więcej :P, jeden bieg więcej, przy koszeniu kosiarką rotacyjną łatwiej wchodzi na obroty.

#48 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 19:07

c-330m czy 2812 Mam C 330 z 68 r. Ciągnik bardzo zwrotny, wygodny, łatwo cofnąć nawrócić, podpiąć maszynę. Potrafi uciągnąć naprawdę dużo, zakopać go bardzo trudno. Z prędkością prac się nie poszaleje.
Mam też od nowości U 2812 93r. Ogólnie ciągnik bardzo udany, bezawaryjny, bardzo niskie spalanie, jak ktoś pisał zapalanie poniżej 0st.C to katorga. Niby katalogowo tylko 8 koników więcej, ale w pracy to już przepaść. Przede wszystkim w szybkości wykonywania prac, ale i w rozmiarach maszyn. Ciągnik nie posiada zwolnic, jest bardzo zrywny i szybki w porównaniu z 330. Bardzo łatwo go zakopać na polu ( w orce za późno się zorientujesz w podniesieniu pługa i już na moście siedzisz). Podnośnik zdecydowanie mocniejszy. Na wyboistej drodze bardzo podskakuje, gdzie 30-tką można jajka przewozić :) Podpięcie maszyn już trochę uciążliwsze z uwagi choćby na przełożenia - na szybkim trzeba na półsprzęgle, na wolnym idzie skokowo (szarpie) Z pełną przyczepą zboża na ściernisku, na słabszych glebach duże prawdopodobieństwo zakopania - ten problem raczej nie dotyczy już większego U 3512.
Na 3 ha oba ciągniki są dobre. Tylko jak ktoś już pisał w U 2812 powyżej 4000 mth pewnie trzeba będzie zacząć więcej wkładać grosza na remonty.

Co do siedziska operatora to ja mam resorowane metalowe jak u kosiarki - miękka gąbka pod d... i komfort jak ta lala. W innym ciągniku mam fotel z poduszką pneumatyczną, ale tu niestety tyłek boli (chyba zły profil), a jak za dużo powietrza nabiję to na dołkach jajka obija :wacko: - mało to komfortowe :D .

Edytowany przez Agrest, 15 marzec 2014 - 19:10.

#49 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 19:56

c-330m czy 2812 @turion - teść mieszka tak daleko od Ciebie czy koniecznie chce mieć własny ciągnik? Bo te 3 ha sam mógłbyś mu obrobić. Na taki areał brałbym na pewno tańszą wersję, byle technicznie był sprawny, cudów w nim nie potrzeba bo i tak będzie większość czasu stał.

#50 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 marzec 2014 - 20:04

c-330m czy 2812 Kupowanie ciągnika na taki areał, to jest jakaś tam inwestycja kapitału , i chodzi też o to żeby nie tracił szybko na wartości .
Jeśli ten przebieg w tej c330M pewny to moim zdaniem nie ma nad czym się zastanawiać ,
MF ma większy udźwig - fakt , ale co można ciężkiego czepiać obrabiając 3 ha?
MF to delikatny traktor , gorsze paliwo i problem , zapowietrzy się -dla starszego człowieka też problem , zimą pojechać do lasu? wręcz nierealne - bo nie zapali :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 15 marzec 2014 - 22:03

c-330m czy 2812 Jeżeli nie kupisz tego 330M to podaj namiary, chętnie odkupię.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#52 Share mencher_21

mencher_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 22:54

c-330m czy 2812 Powiem tak, mam 330m i 3512 (różnica mocy) pracują jako pomocnicy i jazda trzydziestkom to katorga ;[ i tragedia w porównaniu z 3512. W 330m jest ciasno, źle się siedzi i ogólna katastrofa. A co do 3512- dobry olej, dobre paliwo i jak się dba to perkins jest nie zawodny. :)
Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

#53 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 04:07

c-330m czy 2812 Powiem tak posiadam Ursusa 2812 od nowości i nie mam co na niego narzekać. U mnie jest jako trzeci oprócz c-360 i t-25 na 28 ha i spisuje się dobrze a nawet bardzo dobrze. Jest szybki zwinny wydajna hydraulika mocny podnośnik. Co prawda jest lekki ale przy umiejętny posługiwaniu się regulacją pozycyjną i siłową pokazuje na co go stać. Oczywiście można założyć obciążniki na tylne koła i w tedy jest bajka. Co do spalania to pali nie wiele więcej jak władek a robota idzie dużo szybciej. Co do silnika i pompy paliwowej to powiem tak że jak się dba tak się ma. Od 2 lat chodzi na oleju Turdus wcześniej na Milvus i nie ma problemu. Olej filtr olejowy i filtr powietrza co roku to minimum raz na dwa lata filtry paliwowe i spokój. Co do palenia zimą to odkąd jest zalany Turdusem nie ma problemu do tego sprawna płomieniówka i pali poza tym zawsze można założyć grzałkę w blok i po problemie.

#54 Share kderwisz

kderwisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 06:07

c-330m czy 2812

Kolego a miałes kiedys c-360? poczciwa 60 nigdy nie zejdzie spalaniem do wynikow 330 lub 28-12 czy mf255 lub 3512 nie ma szans chocby ze wzgeldu ze ma najwieksza moc 4 cylindy i jak trzeba to potrafi pociagnac. zupelnie inny kaliber ciagnika niby tylko 24 konie roznicy ale chlapnie sporo wiecej.

Kolego mylisz się mam ursusa 3502 i c360 obydwa traktory mam od nowości.
W c360 w tamtym roku robiłem pompę wtryskową i głowice np: przy koszeniu trawy w sadzie 3502 1 i 1500 obrotów na dwójce niezbyt dobrze kosi c360 4 niezależne obroty i 1200 obrotów i mniej spali od Ferdka
Zwożenie towaru c360 wrzucam 5 i jadę po polu 800 obrotów a Ferdek z 4 nie ruszy i trzeba dać wyrze obroty bo ma ciężko
Starsi koledzy co pracowali w kółku to zawsze mówili że c360 i c360 3p podczas orki to samo paliły robotę lepiej było robić zwykłą sześćdziesiątką bo paliwa można było coś wynieść

#55 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 08:55

c-330m czy 2812 Kolego ty nie pracujesz traktorem tylko go katujesz. Kto rusza z najwyższego biegu? Nie znam przełożeń w c360 bo nigdy nie miałem, ale jeśli przy tej samej prędkości roboczej w kosiarce 3502 spali Ci więcej to znaczy, że jest coś zrypane. 3502 w trakcie koszenia w sadzie powinien się zamknąć w 3 l ON/h - czy c360 osiągnie taki wynik?

#56 Share mencher_21

mencher_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:08

c-330m czy 2812 Zgadzam się z kolegą wyżej, c-360 NIGDY nie spali mniej od 3512 (dobry 3512 w tej samej robocie nie spali więcej od c-330/c-330m). Poza tym (nie mam nic do polskich ciągników) c-360 i c-330 to postkomunistyczne, nieprzyjazne dla operatora GÓWNO. Powtórzę się jeszcze raz -komfort pracy nieporuwnywalny. A co do orki orałem i c-360 i 3512, i wiem, że nie możliwe jest by to ustrojstwo spaliło mniej od ferdka. A co do wykonanej roboty, fakt c-360 ma troszkę lepszy uciąg, ale to minimalna różnica, ale co z tego jak charakterystyka perkinsa (moc~obroty) jest lepsza.
Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

#57 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:45

c-330m czy 2812 Ale co to w ogóle za porównanie?? :D Oczywiście że bez zastanowienia kupiłbym 2812... Nie ukrywam że 3ha to jest śmiech no ale trzeba obrobić... Przede wszystkim za kilka lat jak C-330 będziesz chciał sprzedać to nikt jej kupić nie będzie chciał a na 2812 szansa jest i że dużo na nim nie stracisz.... Autorze tego tematu a nie lepiej tą ziemię wydzierżawić niż inwestować 20 tys zł?

Kolejna sprawa jakbym miał wybierać między C-330 a C-360 to bez zastanowienia wybrałbym C-330... Prosty powód. Przecież ten ciągnik i ja mam jeszcze wersję na export, zamiast umilać pracę rolnikowi to on ją uprzykrza przez zależną pompę. Czy w C-330 mogli zrobić dodatkową dźwignię do załączenia osobno pompy? A w C-360 było już tak ciężko to zrobić? Jaki idiota to wymyślił?? Dlatego u mnie C-360 się już więcej nigdy nie zobaczy co najwyżej C-330 które miło wspominam ... A co do awaryjności zwykłej a mki różne są opinie ten handlarz który brał ode mnie C-330 powiedział że mimo że jest wolniejsza i starsza to on mki nie chce na oczy widzieć a zwykłe są nieporównywalnie mocniejsze od emek... Zaś sąsiad ma emkę i jak widzę jak on jeździ to podziwiam ten ciągnik że on wogóle pracuje... Więc wszystko zależy jak się trafi...

#58 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:26

c-330m czy 2812 -mnecher- myślę ze czas zweryfikuje twoje opinie na pewne tematy tym bardziej ze znasz je tylko ze słyszenia i opinii innych a co do komfortu w mf to czym tu się zachwycac...

#59 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 16 marzec 2014 - 10:32

c-330m czy 2812 U rodziców w gospodarstwie Mka jest ciągnikiem najmniejszym, ale od nowości ciąga np Neptuna, więc raczej taka słaba nie jest.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:15

c-330m czy 2812 no ja sobie nie wyobrażam żebym 50 km jeżdził do teścia ciągnikiem bo czasu zabraknie na robotę więc to odpada abym swoim ciągnikiem obrabiał te 3 ha.teść hoduje dwa konie więc dlatego ma ye 3 ha pola bo resztę juz lasem zasadził i spokój jest więc sądzę że najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie c-330m choc 2812 wcale taki zły nie jest a że większość prac pewnie i tak ja będę wykonywał to mi to jest bez zanaczenia którym ciagnikiem chociaż nigdy 2812 nie jezdziłem tylko kilka dni temu jak go oglądałem to dla mnie to jakos za bardzo nie przekonal do siebie,najchętniej tak jak pisałem kupiłbym jakiegos case 585 ale to trochę za duża inwestycja także pozostanę przy którymś z przedstawionych ciągników.

Dodaj odpowiedź