turion23

c-330m czy 2812

Polecane posty

Adi96    1848

Proponuje ci c-330 zwykła kupić zależy jak sie trafi M jedni chwalą drudzy nie jeżeli chcesz juz mocniejszego 40 km to c-360 3P lub mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czytasz w ogóle co się do Ciebie pisze? Niech sąsiad zadba o silnik, to mu redukcja nie będzie potrzebna. M-ki mają całkiem inne rozwiązanie układu tłok-głowica. Logika mówi, że niecałe 2 km/h więcej nie zrobi wielkiej różnicy, a M-ki nie dość, że są młodsze, to jeszcze wygodniejsze. Skoro nie pracujesz na co dzień takim ciągnikiem, to jaka jest Twoja wiarygodność?

Wygodniejsze? :blink: :blink: :blink: a z czym M-ka jest wygodniejsza od C-330?

Oświeć mnie?

Pewnie zaraz mi napiszesz ze to pomniejszony zetor :lol:

Sasiad ma zdrowy silnik bo bardzo dba o ciagnik i grama wycieku tam nie znajdziesz.

Po za tym to nie tylko ten przykład ze M-ce brakuje na 4 w polu mocy.

Wpadnij do mnie swoją M-ką założe Ci swój kultywator 17 i pojedziemy w pole wtedy zobaczymy co powiesz.

Ja się zakope na 4 jak popuszcze głębiej , a twoja M-ka po 3-4 obruceniem koła zgasnie na 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak to dobrze, że znasz lepiej mój ciągnik ode mnie. W czym wygodniejsza? Chociażby w tym, że ciszej pracuje i nie trzęsie nią jak Stara na pół-sprzęgle, jeszcze dochodzi wygodniejsze siedzisko. Nie potrzebuję Twojego kultywatora, mam swój agregat 2,7m, 16 łap + wał strunowy i idzie bez problemu, czy to górka, piach czy błoto. Brat zakopywał ją po same pochwy a nigdy nie 'zdechła'.

Dbanie o ciągnik to nie to samo co zdrowy silnik, zużycie eksploatacyjne i starzenie materiału zrobią swoje.

No ale każdy chwali swój traktorek <_<

Ten cytat świetnie opisuje Twoją postawę, nie pracujesz na co dzień tym ciągnikiem, a znasz go lepiej niż jego użytkownicy. Jeśli to wszystko, co chciałeś opowiedzieć nam o 'doświadczeniach' z M-kami, to wróćmy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Aha M-ka wygodniejsza i ciszej pracuje.

No rekord swiata wymysliłeś teraz . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:ręce mi opadaja i łzy po plecach leją sie strumieniami jak to czytam. :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Uważaj żebyś nie spadł z krzesła od tego śmiechu, bo możesz sobie co nieco znów uszkodzić ;) ja przynajmniej mam w garażu oba modele i nie muszę pisać bajek o sąsiadach i innych kuzynach po ciotce matki :)

PS. rekord świata można pobić, wymyślić raczej ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

lukasz222 tylko że ty masz c 328 a nie c 330. Mówisz że M'ka ma wygodniejsze siedzenie a c 330 ma takie samo... Dlatego może ci się wydaje że c330M jest cichsza i mniej tłucze a nawet jest mocniejsza bo masz wypracowanego staruszka c328. C330M jest szybsza o 1.8 km/h i słabsza o 2,44 KM od zwykłej 30. Dlatego ci się tak wydaje bo porównujesz c 330M z 90r do c328 z 60 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

mam swój agregat 2,7m, 16 łap + wał strunowy i idzie bez problemu, czy to górka, piach czy błoto. Nie wiem czy śmiać czy płakać 2,7 metra bez problemu i to c330? Proszę jak 60-tka ma co robic a co mówić o 30-stce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@kapec W moim C-328 z C-328 została skrzynia, tylny most i wpis w dowodzie, zwolnice, silnik, maska, itd - wszystko to od C-330. Drgania wychodzą od silnika, więc wysłużenie układu jezdnego mało ma tu do rzeczy, M-ka jest z 87r i pierwsze słyszę, by była słabsza o 2,5 KM, jedynie niektóre źródła podają moc niższą o 0,5 KM. Co do siedzenia, to pierwsze 30tki nie miały takiego jak w M'ce, nie wiem jak te z końca produkcji, bynajmniej w modelu M były już montowane seryjnie.

 

@Adi96 - dla Ciebie 60tka nie nadaje się do 3-skibowego pługa... Poza tym nie patrzy się na szerokość roboczą, a na ilość elementów roboczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

kolego @kapec22 a możesz podać źródło które twierdzi że c-330M jest słabsza dokładnie o 2,44KM??? bo do tej pory jak żyję trochę ponad 26 lat nie słyszałem o różnicy mocy pomiędzy c-330 a c-330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Chyba same dzieci na tym forum.Poczytajcie sobie co Wy piszecie,człowiek chce kupić ciągnik na 3 ha a tu taki ambaras,że ma być ten czy tamten.Na te 3 ha to niech teść sobie kupi możliwie najtańszy ciagnik, bo po zaraz wydać 15 cz 20 tys.,przecież to nigdy się nie zwróci, a nie bedzie tam robił nie wiadomo czego. W związku z tym moja prośba do moderatora o zamkniecie tematu ponieważ nic on ciekawego ni wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

kolego @kapec22 a możesz podać źródło które twierdzi że c-330M jest słabsza dokładnie o 2,44KM??? bo do tej pory jak żyję trochę ponad 26 lat nie słyszałem o różnicy mocy pomiędzy c-330 a c-330m

Wytłumaczę ci to na prosty sposób. Jeśli silnik jest takiej samej mocy a przełożenie jest o 8% mniejsze to moc na kołach również będzie miał mniejszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

@kapec W moim C-328 z C-328 została skrzynia, tylny most i wpis w dowodzie, zwolnice, silnik, maska, itd - wszystko to od C-330. Drgania wychodzą od silnika, więc wysłużenie układu jezdnego mało ma tu do rzeczy,

Jakie zas drgania??????? to C-330 ma drgania a C-330 M drgań nie ma??????? :lol: :lol: :lol:

hehehe wykituje tu zaraz ........heheheh trzymajcie mnie .

Raz piszesz ze M-ka ma większy komfort jak C-330 a teraz już o drganiach .

Nie zapomnij ze wersja C-330 od roku 1980 miała takie samo siedzenie jak M-ka.

Ale co siedzenie ma do komfortu?

czy to siedzenie od kosiarki czy Bergera to jeden ciort.

Prawda jest taka że C-330 M różni sie tylko głowica , tłokami i tym że jest szybasza a zarazem słabsza.

Tyle w tamacie innej różnicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Tylko podaje się moc silnika a nie moc na kołach która zalezy od przełozenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Zaraz się jeszcze dowiemy że sześćdziesiątka jest bardziej komfortowa od trzydziestki :lol:

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

M-ka jest wydajniejsza w robocie- np bronowanie świeżej orki- M-ką zrobisz szybciej bo ani ona, ani C330 ani C328 na 5 biegu nie pojadą, w pługu 2 skibowym tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@KOZA - Poszukaj najpierw gdzie napisałem, że 330M nie ma drgań, a później poszukaj choć odrobiny inteligencji. Jeśli zaś nie wiesz co mają drgania do komfortu pracy - nie mamy zbytnio o czym gadać. Różnica jest też czy sie siedzi na metalowym siedzeniu od kosiarki, czy na skórzanym z gąbką.

Powiadasz, że niczym więcej się nie rożni? Otóż ma chociażby czujnik włączonego biegu w skrzyni, fabryczne światła awaryjne, inne zwolnice. Już Ci ostatnio w innym temacie zwracali uwage, żebyś nie pisał pierdół o ciągnikach którymi nie pracujesz, więc wrzuć na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Zaraz się jeszcze dowiemy że sześćdziesiątka jest bardziej komfortowa od trzydziestki :lol:

żeby to ino :lol: jak łukasz222 zaraz coś napisze to zaś się uśmiejemy :D

to akurat łukasz co piszesz to są drobnostki o czujniku i śwatłach awaryjnych ale światła awaryjne tez nie maja wszystkie M-ki

Daj mi tego linka żem niby pisał pierdoły.

W innym temacie.

Zaraz pewnie napiszesz że M-ka ma inne bezpieczniki niż c-330. :rolleyes:

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Robisz z siebie pajaca, doszukujesz się miedzy 30tką i M-ką różnic jak między 60tką i MF-em 235 a na koniec zaśmiecasz temat bzdurnymi postami. Idziesz do przodu jak ruski ;)

To Twój link: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12598-opinie-z-uzytkowania-farmtraca-555545-awarie/page__st__60

post #74.

Nie nie napiszę, że ma inne bezpieczniki bo nie ja tu jestem od pisania bajek. Nudzi mnie z resztą ta jałowa dyskusja, bo Ty i tak będziesz żyć w swoim przeświadczeniu.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Tylko że ruski idzie do przodu twardo a Twojej M-ce cały czas brakuje mocy i uciągnąć się nie może :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

chłopki nie warto się spierać o to czy c 330 czy m bo to to samo m jest ciut szybsza ale tylko tyle a różnica koni nie zauważana a ruski to akurat napewno jest gorszy bo jest lekki i co mu po sile jak koła się kręcą robilem to wiem ale za to jest szybszy i do bron super i każdy ciągnik ma swoje wady i zalety a róznica mocy nawet te 10 km to jest nie zauważalna a zacznijmy od tego czy ciągnik który ma 30 koni to po 20-30 latach bez remątu dobrze ze ma 20 km to się tyczy wszystkich ciagników po pewnym czasie spada moc i nic nie poradzisz chyba że remąt a co do konfortu to zależy jaka kto ma kabine i jakie siedzenie jak sobie załozysz za 600zł to bendzie kąfort a jak masz metalowe bez obicia to sobie wymień a bezpieczniki to sobie możesz i samochodowe załyć ja zamieżam bo te słupkowe to troszke zaśniedzieją i jest problem a co do c 330m ma inną kierownice i zaczep tylny nowszy siedzenie inaczej zamocowane wyżej się siedzi i takie drobnostki ale to jest to samo a co do mf a 60 to są wady i zalety zależy kto z czym pracuje mf do kosiarki jest idealny a 60 np do wolnych prac bo ma więcej przełożeń i łatwiej dobrać ale ogólnie ciągniki porównywalne mf 255 ma 47,5 km a 60 52km to żadna róznica jak ktoś ma oba takie ciagniki to wie chyba że w paliwie pozdrawiam

Edytowano przez rafal0079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

a co wy sie tutaj tak kłócicie???na 3 ha nie trzeba nic większego niż c-330 więc ani mf ani 360 mnie nie obchodzą.wolę dołozyć i za 20000 sobie case kupić,sam mam dwa i żadna 330 czy też 330m nie dorówna tym ciągnikom a że więcej spala ropy to fakt ale komfort pracy nieporównywalny ale tak jak pisałem na 3 ha to trochę za duzy jest case więc zostanę raczej przy c-330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rzekł Ursus 2812: dynamiczniejszy, więcej udźwignie na tuzie, kabina, te 8km więcej :P, jeden bieg więcej, przy koszeniu kosiarką rotacyjną łatwiej wchodzi na obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512

Mam C 330 z 68 r. Ciągnik bardzo zwrotny, wygodny, łatwo cofnąć nawrócić, podpiąć maszynę. Potrafi uciągnąć naprawdę dużo, zakopać go bardzo trudno. Z prędkością prac się nie poszaleje.

Mam też od nowości U 2812 93r. Ogólnie ciągnik bardzo udany, bezawaryjny, bardzo niskie spalanie, jak ktoś pisał zapalanie poniżej 0st.C to katorga. Niby katalogowo tylko 8 koników więcej, ale w pracy to już przepaść. Przede wszystkim w szybkości wykonywania prac, ale i w rozmiarach maszyn. Ciągnik nie posiada zwolnic, jest bardzo zrywny i szybki w porównaniu z 330. Bardzo łatwo go zakopać na polu ( w orce za późno się zorientujesz w podniesieniu pługa i już na moście siedzisz). Podnośnik zdecydowanie mocniejszy. Na wyboistej drodze bardzo podskakuje, gdzie 30-tką można jajka przewozić :) Podpięcie maszyn już trochę uciążliwsze z uwagi choćby na przełożenia - na szybkim trzeba na półsprzęgle, na wolnym idzie skokowo (szarpie) Z pełną przyczepą zboża na ściernisku, na słabszych glebach duże prawdopodobieństwo zakopania - ten problem raczej nie dotyczy już większego U 3512.

Na 3 ha oba ciągniki są dobre. Tylko jak ktoś już pisał w U 2812 powyżej 4000 mth pewnie trzeba będzie zacząć więcej wkładać grosza na remonty.

 

Co do siedziska operatora to ja mam resorowane metalowe jak u kosiarki - miękka gąbka pod d... i komfort jak ta lala. W innym ciągniku mam fotel z poduszką pneumatyczną, ale tu niestety tyłek boli (chyba zły profil), a jak za dużo powietrza nabiję to na dołkach jajka obija :wacko: - mało to komfortowe :D .

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@turion - teść mieszka tak daleko od Ciebie czy koniecznie chce mieć własny ciągnik? Bo te 3 ha sam mógłbyś mu obrobić. Na taki areał brałbym na pewno tańszą wersję, byle technicznie był sprawny, cudów w nim nie potrzeba bo i tak będzie większość czasu stał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kupowanie ciągnika na taki areał, to jest jakaś tam inwestycja kapitału , i chodzi też o to żeby nie tracił szybko na wartości .

Jeśli ten przebieg w tej c330M pewny to moim zdaniem nie ma nad czym się zastanawiać ,

MF ma większy udźwig - fakt , ale co można ciężkiego czepiać obrabiając 3 ha?

MF to delikatny traktor , gorsze paliwo i problem , zapowietrzy się -dla starszego człowieka też problem , zimą pojechać do lasu? wręcz nierealne - bo nie zapali :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojt
      piszcie wszystko na jego temat,wady i zalety,jak sobie radzi w polu,jego spalanie(chodzi mi tez o porównanie spalania z c330)
      jak jest z częsciami,czy są ogólnie dostępne,piszcie jak coś wiecie o tym ciągniku,chodzi mi tez o ogólne porównanie z 330.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )
       
      Ja zaczne:
       
      Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie
       
      Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html
       
      przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze
       
      Ortografia. @quercus
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj