Rafal180

KREDYTY

Polecane posty

Polsza    1

mam pytanie czy mozna wiazsc kredyt na ziemie i ja zastawic, przeciesz pole czy laka to nieruchomosc a taka moze miec obciazona hipotekie czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Moim skromnym zdaniem nie warto płacić ponad 40 tyś za hektar jeżeli ziemia będzie miała przeznaczenie tylko rolnicze po to aby pochwalić się sąsiadowi że mam xxx ha.

Co innego jeżeli pole jest usytuowane blisko jakiegoś miasta czy ciekawego miejsca i w niedalekiej przyszłości będzie mogło być zmienione na działki budowlane wtedy można się pokusić na taką inwestycję

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Moim skromnym zdaniem nie warto płacić ponad 40 tyś za hektar jeżeli ziemia będzie miała przeznaczenie tylko rolnicze po to aby pochwalić się sąsiadowi że mam xxx ha.

Co innego jeżeli pole jest usytuowane blisko jakiegoś miasta czy ciekawego miejsca i w niedalekiej przyszłości będzie mogło być zmienione na działki budowlane wtedy można się pokusić na taką inwestycję

pozdro

dobrze mówisz B) 40tyś to za dużo ... w mojej okolicy ceny ziemi już troche spadły B) kumpel kupił 1ha za 25tys. do 30tyś za ha to jeszcze nie jest najgorzej :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jak wyglada sprawa tych kredytów z doplatami agencji gdzie oprocentowanie jest 2% - na zakup ziemi czy na start gospodarstwa?

gdzies na stronie agencji wyczytałem ze taki kredyt dostajesz tylko do kwoty sredniej GUSu dla wojewodztwa i tak dla dolnoslaskiego ta srednia to jakies 12tys na ha.

Co w przypadku gdybym chcial kupic ziemie po 20tys? na reszte nie dadza kredytu czy na innych warunkach czy moze jeszcze inaczej?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
dobrze mówisz ;) 40tyś to za dużo ... w mojej okolicy ceny ziemi już troche spadły :) kumpel kupił 1ha za 25tys. do 30tyś za ha to jeszcze nie jest najgorzej :)

jak dla mnie 25tys za ha to jest bardzo duuzo-w mojej okolicy mozna kupic za 7tys hektar i to nikt nie chce kupowac :rolleyes: a ziemia nie jest najgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

7tys za ha to ja poprosze 100 :rolleyes:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

łeee, ja mam 32ha w 6, a znam goscia co zgłosił do dopłat 56ha w 62kawałkach,

innego znam co ma jakies 60-70 i przez pol roku uprawial jeden kawalek z sasiadem na wspolke, tzn obaj pryskali, siali nawozy i wogole -> az mu kiedys zona powiedziala czemu on sasiadowi pole uprawia - tak sie chłopu powalio w głowie ktore kawałki jego :rolleyes:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
7tys za ha to ja poprosze 100 :)

a ja powiem ci wiecej- u nas jeszcze ludzie gadaja ze ziemia droga ;)

 

Pewnie tylko że w 150 kawałkach :) ,

kawalki sa rozne-ale przewaznie od 2 do 8 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
a ja powiem ci wiecej- u nas jeszcze ludzie gadaja ze ziemia droga ;)

 

 

kawalki sa rozne-ale przewaznie od 2 do 8 ha.

 

 

to jak sprzedam u nas 1ha przy drodze to kupie u ciebie 10 :) srednio niby pisze ze w kuj pom 11tysi ale u nas juz nie kupisz taniej niz 20 a ostatnio tranzakcje od 40 do 77 tys za ha :angry:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie sąsiad kupił 4 ha za 50tyz\ha na kredyt z agencji , fakt że ziemia była pod samym nosem, Słyszałem że ceny ziemi mają jeszcze drożeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

myśle ze ceny ziemi bedą na poziomie 30-40tys za ha.w zaleznosci od połozenia .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wyglada sprawa tych kredytów z doplatami agencji gdzie oprocentowanie jest 2% - na zakup ziemi czy na start gospodarstwa?

gdzies na stronie agencji wyczytałem ze taki kredyt dostajesz tylko do kwoty sredniej GUSu dla wojewodztwa i tak dla dolnoslaskiego ta srednia to jakies 12tys na ha.

Co w przypadku gdybym chcial kupic ziemie po 20tys? na reszte nie dadza kredytu czy na innych warunkach czy moze jeszcze inaczej?

 

Pozdrawiam

YacentY

 

 

 

resztę kredytu dostaniesz ale na komercyjnych zasadach... czyli wyższe oprocentowanie i musisz mieć coś pod zastaw... <----niemożliwe do spłacenia dla przeciętnego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To w końcu będą czy nie w tym roku kredyty preferencyjne, w agrobiznesie 2 tyg temu mówili że napewno w tym roku ruszą wszystkie linie co przed rokiem kredytów z dopłatami agencji, a teraz mówią że agencja nie ma kasy na kredyty i jak na razie z wielką łaską uruchomili tylko kredyty klęskowe

To bedą w tym roku kredyty preferencyjne i kiedy w końcu mogą ruszyc?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a ja powiem ci wiecej- u nas jeszcze ludzie gadaja ze ziemia droga :)

 

Wydaje się niedużo, ale ile ton świń trzeba sprzedać, żeby zarobić te 7 tysięcy ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

wlasnie masz racje-wydaje sie nie duzo ale przy dzisiejszej oplacalnosci to i to jest za duzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

nic,

u mnie teraz jedna swinka daje srednio -50, -70zl wiec...


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na lubelszczyźnie nie tyle tego że produkcją ciężko będzie spłacic zakup gruntów i się nieopłaca siac i orac, bo większośc wie to już od dawna, tylko dlatego nie ma popytu, bo coraz trudniej dostępne są programy rolnośrodowiskowe, takie jak zalesianie gruntów (łąki których cena spadła bo nie wchodzą pod zalesienia) ekologiczne dopłaty do orzecha włoskiego itp itd, no i oczywiście widmo braku dopłat bezpośrednich jakich kolwiek po 2013 r. Cóż w większości ziemie skupują w okolicy buisnesmani lekarze i inni ludzie przy kasie, cena i tak jest wywindowana a najlepsze kawałki wykupione,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Niewiecie przypadkiem kiedy agencja w końcu będzie dopłacać do oprocentowania,bo niemogę przez to kupić ziemi a wszystko mam załatwione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Niewiecie przypadkiem kiedy agencja w końcu będzie dopłacać do oprocentowania,bo niemogę przez to kupić ziemi a wszystko mam załatwione?

I ja bardzo chciałbym to wiedziec, 2 tyg temu w agrobiznesie mówili że będą wszystkie linie kredytowe z dopłatami tak jak były a dzisiaj że puki co agencja nie ma pieniędzy i uruchomiła narazie tylko kredyty klęskowe :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę od jakiej wartości kredytu preferencyjnego banki są w ogóle zainteresowane ich udzielaniem, znam tylko stanowisko BZWBK 300kzł dla klientów oraz 500kzł dla pozostałych, w moim banku spółdzielczym dostałem kredyt poniżej 300kzł, ale teraz chciałbym nabyć grunty w innym województwie a mój BS nie chce tego skredytować ze względu na odległość (problemy z kontrolą) i zastanawiam się czy współpracować z bankiem sieciowym czy też z lokalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj