Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek.

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 13 marzec 2014 - 09:43

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Poszukuje ciągnika który będzie pracował przy plantacji truskawek i malin. Będzie używany głównie do opryskiwania, nawożenia i podlewania, od czasu do czasu będzie coś zaorane i zbronowane.

Obecnie mam 0,7ha, ale na jesień planuję dołożyć jeszcze 0,5ha a w przyszłym roku najprawdopodobniej kolejne 0,5-0,6ha. Czyli docelowo ma być 1,5-2 ha.

Myślałem nad C-330 lub 360. Kwotowo tak do 15 tyś. bo jeszcze musi coś zostać na osprzęt.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Dzisiaj, 23:50
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 13 marzec 2014 - 10:44

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Najlepiej C330
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 14:10

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. W grę wchodzi jedynie władimirec albo 30tka ;)

#4 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 13 marzec 2014 - 14:17

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. może znajdziesz c360 ale bez papierów albo szrot do remontu. jak już to c330
Valtra-Power Partner

#5 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 14:44

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. c-360 taniej kupi niż c-330
ale na taki areał i taką produkcję jak moi poprzednicy polecam c-330

#6 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 13 marzec 2014 - 16:04

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. C360 ale musisz inaczej truskawke sadzić dlatego że jak zasadzisz normalnie jak pod t25/c330 to bedzie gniótł sadzonki Ja polecam od serca władimirca t25 ;). Do takich prac idealny wytrzymały sprzet, jest podłoga, org kabinka z dzwiami itp, Mozliwosc regulacji wysokosci,szerokosci. Własnie miałem takiego władka do truskawek, ale ze wzgledu że mam ciezką ziemie orna a mało truskawek to sprzedalem i kupiłem c360, i szczerze powiem że wolałem władka pod kazdym wzgiedem bo 7lat sie do niego nie dotykałem, jedyna jego wada jak dla mnie to mało mocy :). W c360 denerwują mnie wyjące zwolnice i glosno w kabinie, w c330/c360 brak podłogi nie to co we władku, no ale i to idzie zrobic ;). No ale skoro nastawiasz sie na maliny i truskawki mozesz załozyć na tył wąskie koła do c360 bedzie sie miescił w redliny i masz mocy pod dostatkiem, czy pod przyczepe czy cokolwiek to nie miałczy oraz w truskawki z opiełaczem czy czym kolwiek wjeżdzasz i pracujesz :). U mnie na mazowszu jak sie dobrze szuka idzie znaleść c360 w cenach 7-10 tyś ;). Jednak gdybym wybierał miedzy c330 a c360 wolałbym c360 bo są tansze i jest moc ;). Pozdrawiam :)

#7 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 13 marzec 2014 - 16:05

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. C 330 , za kanisterek 20 to cały dzień popyrtasz w lekkiej robocie ;)

#8 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:05

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. ... -a 60 pół dnia, tylko że w te pół zrobi więcej niż 30 w cały... :D i dorzuce, że malina to roślina głęboko korzenna i lubi głęboką orkę ( przed sadzeniem oczywiście), a 30 raczej tego nie zrobisz, a jeśli już to mordownia, a do już posadzonych malin, można zrobić, bądź przerobić głębosza, tak żeby zęby puścić ze skosa ( tak żeby górą szedł obok rzędu a dołem w ziemi lekko pod sadzonkami)-z tym 30 na pewno nie pójdzie, do tego pasuje kosić międzyrzędzia kosiarko rozdrabniaczem bo z rotacyjną się nie zmieścisz -tu można próbować zapinać takie cudo do 30, ale ciągnik dostaje w kość i ledwie jedziesz, a 60 idzie sobie bez problemu: lżejsze prace wiadomo 30 idzie i nie pali tyle, ale cięższych nie zrobisz -a domyślam sie ze skoro malina, toi ziemia albo teren pewnie nie jest przyjazny, wiec ja szczerze poleciłbym 60 -przy lekkich pracach może i dorzucisz troszke do paliwa, ale do cięższych nie będziesz musiał najmować albo żyłować tej 30 i siebie :)

#9 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:25

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. proponuje fendt vario 936, nie powinno brakowac mocy i cicha kabina.

Daruj sobie te propozycje...

Edytowany przez murtek, 14 marzec 2014 - 21:07.

#10 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:34

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Z tym Fendt'em to dowaliłeś ;) ale jak sprzedasz mi go za 15k to biorę ;)

A tak na serio to z tego co patrzę to 360 jest chyba nawet trochę tańsza od 30-tki i tak jak mówicie jest mocniejsza.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:00

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Kiedyś normalnie w polu 30-stki pracowały i dawały radę. Jeśli już myślisz o 60-tce, to lepiej wybrać 3p. Jest trochę słabsza i droższa od zwykłej, ale nadrabia oszczędnością.

#12 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:43

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. @XMK13 z tym perkinsem też dobrze mówisz (choć zdania są podzielone na temat "co lepsze zwykła czy 3p" -ja obstaje przy zwykłej) :) u mnie 0,7 malin 1,5 sadów ale w takich położeniach że 60 z kosiarko-rozdrabniaczem się nie nudzi (górzysto) :D -jeden znajomy próbował 30, niestety ze zwykłym szkoda mu było ciągnika, zainwestował w dwuwirnikowy (niby mniejsze zapotrzebowanie mocy), ale i tak za szybko z nim nie pojedzie
a że 30 dawniej (i teraz) też nimi robią, ale ... (moim zdaniem, to tak jak w poprzednim poście napisałem)

Edytowany przez marobas, 13 marzec 2014 - 21:51.

#13 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 07:39

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. tylko trzeba pamiętać że c-360 będzie potrzebowała trochę więcej miejsca do nawrotów, będzie się nią gorzej manewrować

#14 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 14:13

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. C360 tez sie żle nie zakreca, ja na twoim miejscu brałbym c360 lub t25 władimirec ;).

#15 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 14:22

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. co do nawracania, to nowsze wersje 30 i 60 mają taką samą oś z przodu wiec pewnie kat skrętu będzie ten sam (mimo rożnych kolumn), a 60 nie jest aż taka długa żeby miała jakoś znacząco szerzej zawracać, poza tym mało kto wjeżdża z rzędu w następny, tylko się wjeżdża w co drugi wiec aż tak wielkiej różnicy nie zrobi, a w ostateczności po coś są dzielone hamulce ;)

#16 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 14:26

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. mam c-360 i c-330m, obie na płaskiej osi, obydwóm zdarza się pracować w sadzie, a fakt że c-360 jest trochę dłuższa każe zostawiać na końcach sadu trochę większe uwrocia
choć trzeba przyznać że na c-360 mamy też tura, który też ma wpływ na zwrotność

#17 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 14 marzec 2014 - 16:28

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. A czemu nie bierzecie pod uwagę czegoś innego np: Zetora 4718 lub 4911?
http://tablica.pl/of...html#5651e3b5e7
http://tablica.pl/of...html#edd23324b0
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#18 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 21:25

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. yyy... a to nie to samo co 60 tylko w innych barwach? i chyba nawet pare koni słabsze-ale to już najmniejsza różnica, ceny te same, podzespoły bazowe też, ale części typu jakieś gałki i cięgna będzie gorzej dostać, albo rzeźbić a do 60 jest praktycznie wszystko i wszędzie :)

-a sorry, silnik ma 3 cyl. więc i od 5211, ale wyposażenie w kabinie równie archaiczne jak w c360 :D

Edytowany przez marobas, 14 marzec 2014 - 21:43.

#19 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:19

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Chyba zdecyduję się na 360. Koszt mniej więcej ten sam a w razie czego zapas mocy będzie. Powiedzcie mi tylko czy rozglądać się za wersją P czy zwykłą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:30

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek. Zwykłą bo tansza.