Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projekt dodatkowego komputera pokładowego.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:35

Projekt dodatkowego komputera pokładowego. Witam!
Jestem na etapie udoskonalania mojego projektu dodatkowego "komputera" do prasy zwijającej. Na dzień dzisiejszy czuwa on ( raczej będzie czuwał jak go zamontuje na maszynie ) nad temperaturą 16 łożysk poprzez cyfrowe czujniki temperatury oraz pełni funkcję czujnika cofania ( w nocy słąbo widać co się dzieje za maszyną ). Oczywiście wszystko jest wyświetlane na wyświetlaczu, a przekroczenie ustawionej wartości temp. alarmowane poprzez komunikaty na wyświetlaczu, diody i głośniczek. Całość będzie współpracować z Lely RP445 i NH T6.155. I moje pytanie do was brzmi: Co jeszcze przydatnego mógłbym dołożyć?
P.S. Licznik bel jest w oryginalnym sterowniku od prasy, a prędkości w ciągniku.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Projekt dodatkowego komputera pokładowego. Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share kkamill

kkamill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:49

Projekt dodatkowego komputera pokładowego. szczerze to nie wiem czy ten komputer jest aż tak potrzebny ale jeśli cierpisz na nadmiar gotówki to dołóż czujniki ciśnienia w kołach, stopień rozłożenia materiału w komorze, oraz czujnik wyczerpania siatki, aha nie zapomnij o czujniku wilgotności zbieranego materiału :)

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:54

Projekt dodatkowego komputera pokładowego. a ile takie czujniki temp do łóżysk kosztują , ciekawa sprawa może wtedy prasy się nie spali , a do ciągnika takich czujników nie dokładasz temp skrzyni no i może pod deską gdzie jest platanina kabli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 01:33

Projekt dodatkowego komputera pokładowego. Uważam, że takie czujniki temp. powinny być fabrycznie montowane w każdym sprzęcie żniwnym. Koszt jednego czujnika nie przekracza 1$. Ciągnik ma swoje czujniki temperatury fabryczne, pozatym jest na gwarancji więc nie bardzo można w nim dłubać. Nie czuję potrzeby montażu czujnika ciśnienia w oponach, ani tym bardziej wyczerpania siatki :-P. Pomiar wilgotności materiału raczej odpada, ale pomysł z czujnikiem równomiernego rozłożenia materiału podoba mi się

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#5 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 13:54

Projekt dodatkowego komputera pokładowego. Czujniki od zamków na komorze masz? Bardzo przydatne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 22:14

Projekt dodatkowego komputera pokładowego. To standard w Lely ;-)