Skocz do zawartości

Zdjęcie

EHR

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:34

EHR ja mialem podobnie w 3080, w koncu z panela nie dało się nic zrobić a na błotnikach działało.
Wykręciłem cały panel ehr, odkręciłem pokrętła i odkręciłem górę panela, w tedy mamy dostęp do włącznika. Po rozebraniu włącznika okazało sie że był cały zaśniedziały i było pełno brudu, wymyłem cały w środku wd40, po wyschnięciu styki potraktowałem papierem ściernym i na koniec spray do konserwacji złączy elektronicznych. A skoro miałem całość rozkręcone to miałem też dostęp do potencjometrów umieszczonych pod pokrętłami i w nie też nalałem preparatu (ten sam co do styków) i od razu zaczęło wszystko działać, o dziwo ehr stał się dużo czulszy na wszelkie ruchy gałkami itp. Mi zajęło to ok 1 godzinyi jechałem w pole, przy okazji od razu przeczyściłem wszystkie kostki jak miałem panel odkręcony.
W wolnej chwili można to samo zrobić z połączeniami pod kabiną z prawej strony a tam potrafi być dopiero syf ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EHR Dzisiaj, 17:34
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4475 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 wrzesień 2014 - 08:59

EHR

wymyłem cały w środku wd40, po wyschnięciu styki potraktowałem papierem ściernym i na koniec spray do konserwacji złączy elektronicznych.

do potencjometrów umieszczonych pod pokrętłami i w nie też nalałem preparatu (ten sam co do styków)

Czyli zrobiłeś jedną z najgorszych rzeczy, którą mogłeś zrobić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 12:36

EHR preparat był do potencjometrów i styków, nazwy nie pamiętam ale takiego samego uzywaliśmy na laboratoriach na polibudzie.
Zresztą to samo zrobiłem w obecnym 3120 jakiieś 5 lat temu i o dziwo wszystko działa do dziś a robi ok 500 mth rocznie, więc chyba nie bylo tak źle.
A że wd 40 nie działa konserwująco to wiem, miał za zadanie wypłukać syf z wyłącznika, jeżeli go rozbierałeś to wiesz że jest tam tylko kawałek blaszki i sprężynki, oczywiście do potencjometrów go nie lałem jak i na kostki połączeniowe.