Taurus83

ZETOR 12045 CZY 16045

Polecane posty

Taurus83    889

witam.jestem jestem w trakcie modernizacji swojego gospodarstwa( ok 85 ha z czego 25 użytki zielone, dużo górek i kamieni, gleba dosyć ciężka) mój mtz odchodzi właśnie do lamusa i zastanawiam się nad:

1. zetor 12045

2. zetor 12145

3. zetor 16045

 

ciągnik ma pracować z(planowanymi zakupami w postaci 4 skibowy, obracany pług i gruber ok 3,5m), poza tym prasą zwijającą, rozrzutnik itd

moje pytania w związku z planowanym zakupem:

-czy w takim terenie 120 i 121 dadzą sobie radę z takim pługiem i gruberem?

-czy duża jest różnica w wydajności pracy pomiędzy 160 a 120 i 121?

-jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy 160 a 120 i 121?

-spotkałem w ogłoszeniach 120 i 121 w wersji turbo, jak ich osiągi mają się do 160?

-a może jakiś inny ciągnik za ok 30 000?

 

 

z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wybrałbym Zetroa 16045. Ma większą moc, jest cięższy itp. Gdybyś później dokupił sobie więcej pola to by miał co robić. Tylko tego Zetorka nie kupisz za ok.30tys, on kosztuje gdzieś w granicach 50000 zł... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Właśnie, coś mi tu nie pasuje, ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na ten ciągnik...??? ;)

 

Chcesz go kupić za 30tys...??? :);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

12145 to raczej nie znajdziesz za 30tys ;) Zostaje ci 16045 i 12045 bo tylko te modele wyrwiesz w tek cenie którą podałeś :)

Tu masz 16045

http://allegro.pl/item297223079_zetor_16045_1987r_.html

12045

http://allegro.pl/item298176412_zetor_12045.html

 

Jeśli chodzi o pług to 12045 da sobie radę w gruberze może mieć miejscami ciężko skoro piszesz że masz ciężkie ziemie ;) Ale powinien iść :)

16045 to pług taki pociagnie i to nawet jeszcze z jakimś konkretnym walem do tego będziesz szybciej jechał jak 12045.

 

Wydajność bedzie wieksza miał 16045 ale to wiadomo bo jest o 40km silniejszy :) Spalanie tez bedzie wieksze w przypadku 16045 bo wiadomo inna moc.

Jeśli chodzi o inny ciagnik to nie masz za duzo wyboru bo masz duzo ziemi a fundusze cie ograniczaja.Jesli nie masz zamiaru powiekszac areału to bierz 12045 jesli dojdzie ziemi to 16045 bo nie bedziesz musiał zmieniac ciagnika za pare lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

z mojej strony mogę dodać tyle

- 120 i 121 poradzi sobie z 4 obracalną gożej będzie z gruberem (pisałeś ze masz cieższe ziemie wiec i nawet 160 moze mieć problemy) - więc albo mniejszy gruber albo wiekszy ciagnik i do niego pług 5 skibowy ???

 

- do prasy zwijajacej 120 bedzie za duza (wiem ze ludzie tak robia ale moim zdaniem to niepotrzebna strata paliwa)

 

- jesli chodzi o rozrzutnik to zależy jaki duzy (coś w typie T088 ??) to 120 bedzie prawie w sam raz


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u naszych południowych sąsiadów można dostać 120 czy też 160 w przyzwoitym stanie za taką cene. niestety nie posiadam większych funduszy póki co. marzy mi się deutz-fahr agroton k 120 ale to już inna historia.może za 2 lata???

 

a może ursus???

 

aha może ktoś mi jeszcze coś powiedzieć o zetorach w wersji turbo.dzwoniłem do jednego kolesia to mi powiedział że 120 turbo pali mniej niż bez turbiny ale to chyba nie możliwe?

 

Nie pisz posta pod postem-używaj opcji edit

 

zorry jestem początkujący ;)

Edytowano przez filantrop
Post pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

12145 nie poradzi szerszego grubera niż 3m a jak masz cięzkie ziemie to i z 3m będzie cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj