Skocz do zawartości

Zdjęcie

Panewki C-328

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share b-daniel

b-daniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 06:44

Panewki C-328 Witam.
Mam problem z panewkami do URSUS C-328 ,a mianowicie kupiłem panewki główne i korbowodowe w Bimex (niby polskie Bimeta).
Po otwarciu przesyłki okazało się,że panewki korbowodowe są firmy Bimet natomiast panewki główne oznaczone są THM.
W związku z tym mam pytanie czy panewki główne są produkcji polskiej Bimet czy to jakaś chinszczyzna niewarta montażu.
Jeżeli ktoś zna odpowiedz na moje pytanie lub spotkał się z taką sytuacją to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje,pozdrawiam b-daniel.

Załączone miniaturki

• DSC01008.JPG
  • DSC01009.JPG
  • DSC01010.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Panewki C-328 Dzisiaj, 01:54
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 marzec 2014 - 08:27

Panewki C-328 Panewki korbowodowe Bimet są ok, ale te główne THM to zupełnie inny produkt jak i producent.
Osobiście nie stosuję produktów THM może i są dobre, ale słyszałem większość negatywnych opinii.
Chcesz główne też Bimetu skontaktuj się z tym sklepem co zamawiałeś w celu wyjaśnienia lub uderz bezpośrednio do Bimetu na ich stronie są dane kontaktowe zawsze można podpytac czy takie sa produkowane, jeśli tak to te THM jak się nie mylę masz 10 dni na zwrot.

#3 Share b-daniel

b-daniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 06:53

Panewki C-328 Dzwoniłem do firmy Bimet, oni nie prowadzą sprzedazy tylko produkują a ich głównym przedstawicielem u którego można kupić ich wyroby jest firma Bimex u których kupiłem panewki. Dzwoniłem tam wczoraj do sprzedawcy i okazało sie,że bimet nieprodukuje już panewek do C-328 na ich zlecenie robi to firma THM i takie sprzedają. Korbowodowe są bimetu bo sa do 330 ponieważ zostały wymienione korbowody. W sklepach internetowych są panewki produkowane przez bimet ale po dokładnym dopytaniu sprzedawcy okazuje się że na panewkach nie ma oznaczenia bimetu lecz thm. Wygląda na to że pozostają tylko zamienniki.

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:05

Panewki C-328 Jak nie będzie smarowania na wale to żadna panewka nie wytrzyma. Tu się liczy olej, a nie panewka.
Jeśli nie będzie problemów montażowych to zakładaj bo zapewne inne będzie ciężko dostać.

#5 Share b-daniel

b-daniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:52

Panewki C-328 Witam.
Zamontowałem panewki THM i niebyło żadnych problemów w montażu, wał nie miał luzu i lekko się obracał. Po odpaleniu prawidlowe ciśnienie. Wygłąda że z panewkami jest wszystko ok ale jest problem z odpalaniem.
Przy próbie uruchomienia silnik ciężko łapie, chyba że podgrzeje świece, mocno dymi z pierwszego cylindra białym dymem. Kanał wydechowy pierwszego cylindra jest mokry a drugiego suchy i z niego dymu prawie nie widać. Od czego zacząć;ustawić zapłon, doszlifować zawory? Pompa po regeneracji, wtryski ustawione. W głowicy wymienione zawory,prowadnice, zregenerowane gniazda, luz zaworów 0,2mm, dokręcona kluczem dynamometrycznym. Zapłon został jak przed demontażem.
Jeżeli ktoś mógłby pomoc to z góry dziekuje.

Załączone miniaturki

• DSC01111.JPG
  • DSC01112.JPG

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:13

Panewki C-328 No jak nowe wszystko to zawory powinny być dotarte a zestawy zakładałeś czy tylko pierścienie zmieniałeś bo mogły pierścienie pęknąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share b-daniel

b-daniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 05:52

Panewki C-328 Zestawy nowe, mahle. Po rozgrzaniu przestał mocno kopcić i kanał zrobił się suchy. Z pierwszego cylindra leciał lekki dymek ale po zamianie wtrysków miejscami zaczoł mocniej kopcić na drugim cylindrze. Wygląda że coś z wtryskiem nie tak. Dzisiaj już dużo lepiej odpalil i z mniejszym dymem Zobacze co się będzie działo jak pochodzi pare godzin, może się wszystko ułoży i będzie ok.

#8 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:54

Panewki C-328 Daj mu się dotrzeć, jeszcze pierścienie się nie ułożyły to lekko olejem ma prawo dmuchnąć i temu dymi.
A co do wtrysków trzeba je sprawdzić i ustawić, aby mieć pewność

#9 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 16 kwiecień 2014 - 12:39

Panewki C-328 Pierścienie dobrze zamontowałeś? nie chodzi mi o kolejność ale ich kierunek

#10 Share b-daniel

b-daniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:25

Panewki C-328 Witam. Pierścienie zamontowalem napisem top do góry a zamki ustawiłem co 120 stopni. Po 3 mtg i dwóch dniach bez pracy zdjełem głowice. tak to wygląda:

Załączone miniaturki

• DSC01117.JPG
  • DSC01118.JPG
  • DSC01119.JPG
  • DSC01120.JPG

#11 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:14

Panewki C-328 A głowica ta jest do "M" czy tak zawory się już pochowały w niej z wypracowania ???
Bo powinny wystawać, po to masz te wycięcia na denku tłoka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share b-daniel

b-daniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:43

Panewki C-328 Głowice ktura była zawiozłem do regeneracji, pan stwierdził że się nie nadaje i sprzedał tą co widać na zdjęciu. Była planowana,wstawione nowe zawory i prowadnice ale czy to jest od 328 czy 330m to niemam pojęcia. Przez to że zawory są głębiej to był problem z zamontowaniem klawiatury poniewż wałek odprężnika wciskał zawory po dokręceniu. Przeszlifowałem dziwigienki od góry o 1mm i dało się spasować. Czy to może mieć wpływ na prace silnika? Zastanawia mnie duża ilość nagaru na tłokach i głowicy, czy to tak powinno wyglądać?