Zaloguj się, aby obserwować  
7891Firefox

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
7891Firefox    53

witam, proszę o poradę, w związku z budową obory, zamierzam na jesień wziąć kredyt w mleczarni na 20 hfek importowanych z zachodu. Prawdopodobnie wybiorę sie ze znajomym selekcjonerem PFHBiPM na miejsce i będziemy wybierać sztuki. Mam do wyboru HF-ki z Niemiec, Holandii, Danii, ew. nasze polskie, ale mimo wszystko wolałabym zachodnie, gdyż te jałówki stanowiłyby materiał na którym oparłabym całą hodowlę, prócz tego co mam u siebie juz.

Chodzi o to czy pomiędzy HF-ami z poszczególnych krajów są jakieś róznice na które warto zwrócić uwagę, napewno macie jakieś doświadczenia. Wiem że niektórzy na AF sprowadzali u siebie sztuki z zachodu. Proszę o Wasze opinie, co myslicie, czy nie patrzeć na kraj i jechać bliżej do Niemiec, czy pofatygować sie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Ja podam taki przykład na moim znajomym który kupował z wszystkich trzech krajów i z jego doświadczenia wynika że najlepiej sprawdziły mu się holenderki i dunki, przede wszystkim najbardziej zadowolony jest z tych ostatnich. Pierwszym jego zakupem było 10szt z Niemiec które okazały się według niego najdelikatniejsze być może wynikało to z jego nie wiedzy i zapotrzebowaniu tych zwierzą ale do 3 laktacji dotrwały dwie sztuki reszta wykruszyła się z różnych przyczyn, nogi, wymię, rozród itp. Następnym zakupem było 10 szt z Holandii i te już wypadły o wiele lepiej, tak ja by były twardsze i z rozrodem, nogami nie ma problemu. Kolejnym zakupem było 10 szt z Dani i te wypadają najlepiej być może dlatego że są najkrócej bo jeszcze żadna nie skończyła laktacji 305 dni ale plusem jest to że wszystkie są już cielne i będzie druga laktacja.

Ja osobiście nie kupowałem z zza granicy tylko polskie z OHZ Osięciny i jestem bardzo zadowolony lepszych mi nie potrzeba tylko jest problem bo te z OHZ wychodzą zdecydowanie najdrożej. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

dzięki za info

a tak z czystej ciekawości to mógłbys podać mi średnią cenę za szt. takiej jałówki z OHZ Osięciny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Z tego co kiedyś wyczytałem Dunki mają największą wydajność w Europie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

Ja ostatnio kupilem 11 pierwiastek i jalowke z danii i holandii jak narazie jestem bardzo zadowolony.Najslabsza daje 27 litrow/dzien a najlepsza 42 i so spokojne.A znajomy kupil z czech to mowil ze takie dzikusy ze nie mozna podoic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

OPI ??

 

 

dokładnie. Jeśli Kolego znasz tą firmę to proszę zrecenzuj mi ją, co o niej myślisz, jak wygląda współpraca z nimi, ponoć sprowadzają jałówki od niedawna. Może być na priv.

 

Moge powiedzieć że jałówki wybraliśmy ładne, wysokie, ważne dla mnie jest to że wydajność jest dużo większa niż ta którą mam w stadzie, liczę na to że te jałówki podniosą mi jakosc stada. Byłam na bazie w Konradzie w Borkach k. Radzynia Podlaskiego, tam były jałówki ładne, ale bardzo zatuczone, grube, o byczym pokroju. Może bym wybrała kilka sztuk, ale cena też bya wyższa. Natomiast te z Opi były szczuplejsze, wyższe, i nieco tańsze, więc wybór padł OPI.

 

a w łomży na bazie Konrada nie byłam gdyż czas mi na to nie pozwolił.

 

średnia wydajność matek to 9,5tys.

 

zrobię fotki i wstawie w najbiższym czasie, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja również wybrałem jałówki z Danii i jak do tej pory jestem z nich bardzo zadowolony. 2godziny temu ocieliła mi się pierwsza z nich. Jałówki kupowałem w Przedsiębiorstwie HOLSTEIN w Lizie Starej i w PH Konrad oddział Szepietowo. Te z Konrada faktycznie są może trochę za mocno przy kości, ale parę tygodni na dobrej sianokiszonce i dodatku mineralno witaminowym zrobią co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bobbi
      Witajcie. Proszę o poradę, bo jestem zielony w sprawach hydrauliki ciągnikowej... Pod które wyjście hydrauliczne w zetorze 8111 (mam ich 6) podpiąć pług obrotowy z jednym wężem? Pytam, bo muszę wymienić gniazdo (wszystkie czeskie) na euro, a nie chcę tego robić "na pałę"... A może wszystkie od razu wymienić? Do tych nie ma ani przejściówek, ani wtyczek... Podpowiedzcie, z góry dzięki.
    • Przez michal135791
      Chodzę do 1 gimnazjum i się tak zastanawiam czego warto się uczyć w gimnazjum . jakich przedmiotów szkolnych się uczyć żeby potem były przydatne w rolnictwie , na tym takim sprawdzianie młody rolnik , jakim poświęcać mniejszą uwagę ale też ich się uczyć żeby przydały sie ogólnie w życiu ? Macie do wyboru :
      Polski , matma , historia , angielski , niemiecki , fizyka , wf , religia , informatyka , wos , geografia , chemia , muzyka , wdż , plastyka, biologia . Czekam na pomoc .
    • Przez Dywor
      Witam posiadam gospodarstwo rolne, około 27ha w dzierżawie trochę w tym jest. Posiadam dwa traktory MTZ i Ursusa C330, hodujemy byki na mięso(na tą chwile jest około 25) wolnostojące. Posiadam już stary dom, posiadam 3 miejsca których jest bydło, pierwsze to drewniany chlew w którym są same jałówki, potem murowany wolnostojący na byki i stodoła na siano itd. z przedziałem dla wyrośniętych byków. Posiadam maszyny rolnicze(lekko skatowane), dużo sprzętu rolniczego "zabytkowego". Mam przed sobą wybór szkoły i gdybym miał zostać na gospodarstwie muszę wiedzieć od czego zacząć, Chcę w miarę rozwinąć, mam plan żeby na miejsce drewnianego chlewu postawić nowy w którym pomieszcze całe bydło(nie wolno stojący) oraz przejście na mleko. Wtedy bym miał stały dochód z mleka, bo z tego mięsa to od czasu do czasu.
    • Przez adamson330
      Czołem
       
      Co sądzicie o  używanych  przyczepach  z zachodu . Drewniane burty. Znalazłem kilka ciek awych ogłoszeń:
       
      https://www.olx.pl/o...57-IDlWJM0.html
      https://www.olx.pl/o...57-IDldVvC.html
      https://www.olx.pl/o...57-IDm0BRA.html
      https://www.olx.pl/o...57-IDm0BtO.html
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-kemper-6t-CID757-IDlhB0g.html
       
      Jak jest z trwałością tego drewna? Mogą stać pod chmurką?
      Ogólne uwagi
      Ceny wg Was?
       
      Ps Przyczepy głównie do zboża w żniwa i sporadycznie do innych prac. Ciągnik MTZ 82.
       
      Z góry dzięki za pomoc
       
       
    • Przez AnnaKrl
      Witam.
      Chciałabym prosić Was o pomoc w ocenie oferty jaką mi przedstawiono i dowiedzieć się jakie ceny udało się Wam osiągnąć za podobne oferty po negocjacjach oraz na co warto zwrócić uwagę podczas negocjacji.
      Na wstępie chciałabym scharakteryzować co wpłynęło na dobranie parametrów ciągników przedstawionych w ofertach. Rozważany ciągnik będzie pracował na 120 ha (docelowo w przyszłości 140 ha) gleby klasy IVb i IVa ze sporadycznymi kawałkami klasy III jako ciągnik do orki i siewu agregatem. Przez ostatnie dwa lata sezon żniwny jest niezwykle ulewny w mojej okolicy i ciężko jest wykrzesać więcej niż 6 dni pod rząd bez deszczu i posiadany ciągnik w takich warunkach zaczyna sobie nie radzić a nic nie zapowiada by w kolejnych latach pogoda miała się jakoś znacząco poprawić.
      Pierwsze ceny "katalogowe" które mi zaoferowano za opisane poniżej ciągniki mają rozpiętość od 390 000 do 406 000 netto.
      New Holland T7.250 : przekładnia Full PowerShift eco 40km/h (19 X 6), tylny WOM 540E/1000 sterowany mechanicznie, podłokietnik SideWinder II, przednia oś 4 klasy amortyzowana, pompa hydrauliczna 150 l/min CCLS, joystick EHR z 3 przyciskami, 4 pary zaworów mechanicznych, automatyczne stabilizatory tylnego TUZ, przedni TUZ podłączany pod zawory środkowe, radio z bluetooth, mechaniczna amortyzacja kabiny, manualna klimatyzacja, lusterka wsteczne mechaniczne, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      Case Puma 200 Multicontroller: przekładnia Full PowerShift 40 km/h (18 X 6), WOM 540/540E/1000/1000E sterowany elektronicznie, oś przednia z aktywnym układem zawieszenia, układ pneumatycznych hamulców przyczep, pompa hydrauliczna 150 l/min CCLS, 4 pary zaworów sterowanych EHR, przedni TUZ zasilany z tylnego zaworu hydrauliki, automatyczne stabilizatory tylnego TUZ, mechaniczna amortyzacja kabiny, pneumatyczny fotel operatora, klimatyzacja manualna, radio, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, monitor AFS 700, "kogut".
      Massey Ferguson 7722: przekładnia Dyna-6 (24 X 24) 40 km/h ECO + hydrauliczna przekładnia nawrotna, WOM 540/540E/1000, oś przednia amortyzowana, mechanicznie amortyzowana kabina, układ pneumatycznych hamulców przyczep, dźwignia zmiany biegów "T", 2 pary zaworów EHR + 2 pary mechaniczne, manualna klimatyzacja, pompa hydrauliczna 110 l/min LS, radio, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, pneumatyczny fotel operatora, "kogut".
      Claas Axion 820: przekładnia Hexashift 40 km/h, 2 pary zaworów sterowanych EHR + 1 para mechanicznie, WOM 540/540E/1000, amortyzowana oś przednia, mechanicznie amortyzowana kabina, układ pneumatycznych hamulców przyczep, CEBIS, manualna klimatyzacja, pompa hydrauliczna 150 l/min LS, aktywna regulacja poślizgu tylnego podnośnika, przedni TUZ, TELEMATICS na rok, ogumienie 710 tył i 600 przód, pneumatyczny fotel operatora, "kogut".
      Valtra T214: przekładnia Versu 40 km/h (30 X 30), WOM 540/540E/1000, 4 pary zaworów sterowanych EHR, pompa hydrauliczna 160 l/min LS, tylny podnośnik z kontrolą poślizgu, układ pneumatycznych hamulców przyczep, Valtra SmartTouch, manualna klimatyzacja, podgrzewania bloku silnika, amortyzowana oś przednia, mechaniczna mortyzacja kabiny, przedni TUZ, radio, pneumatyczny fotel operatora z podgrzewaniem, wycieraczka przedniej szyby 270 stopni, przednie błotniki dynamiczne, złącze ISOBUS, automatyczne stabilizatory tylnego podnośnika, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      John Deere 6215R: przekładnia Direct Drive, WOM 540/540E/1000, 4 pary zaworów SCV, pompa hydrauliczna 155 l/min LS, tylny podnośnik z kontrolą poślizgu, radio, złącze ISOBUS, amortyzowana oś przednia, amortyzowana kabina, pneumatyczny fotel operatora, przedni TUZ sterowany przez tylni zawór SCV, układ pneumatycznych hamulców przyczep, manualna klimatyzacja, automatyczne stabilizatory tylnego podnośnika, przednie błotniki dynamiczne, konsola CommandArm, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      Deutz-Fahr 6215: przekładnia RCShift 40 km/h (30 X 15), WOM 540/540E/1000/1000E, 4 pary zaworów, pompa hydrauliczna 160 l/min LS, tylny podnośnik z kontrolą poślizgu, złącze ISOBUS, radio, automatyczne stabilizatory tylnego podnośnika, przedni TUZ, joystick wielofunkcyjny, terminal iMonitor2, amortyzowana oś przednia, mechaniczna amortyzacja kabiny, manualna klimatyzacja, układ pneumatycznych hamulców przyczep, przednie błotniki dynamiczne, ogumienie 710 tył i 600 przód, "kogut".
      Interesuje mnie wasze zdanie na temat tych ciągników (w szczególności ich posiadaczy i ludzi którzy mieli je na testach), jaką ostateczną cenę udało Wam się wynegocjować za te ciągniki, czy zdarzyły się Wam jakieś poważniejsze awarie? Jeżeli byście mieli (miały) kupować jeszcze raz to czy wybralibyście (wybrałybyście) tak samo czy może Wasz wybór padłby na inną maszynę? Muszę przyznać, że mam pewne obawy przed ciągnikami, które mają zamontowane zarówno AdBlue, DPF i EGR.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj