Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 11 marzec 2014 - 21:51

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? witam, proszę o poradę, w związku z budową obory, zamierzam na jesień wziąć kredyt w mleczarni na 20 hfek importowanych z zachodu. Prawdopodobnie wybiorę sie ze znajomym selekcjonerem PFHBiPM na miejsce i będziemy wybierać sztuki. Mam do wyboru HF-ki z Niemiec, Holandii, Danii, ew. nasze polskie, ale mimo wszystko wolałabym zachodnie, gdyż te jałówki stanowiłyby materiał na którym oparłabym całą hodowlę, prócz tego co mam u siebie juz.
Chodzi o to czy pomiędzy HF-ami z poszczególnych krajów są jakieś róznice na które warto zwrócić uwagę, napewno macie jakieś doświadczenia. Wiem że niektórzy na AF sprowadzali u siebie sztuki z zachodu. Proszę o Wasze opinie, co myslicie, czy nie patrzeć na kraj i jechać bliżej do Niemiec, czy pofatygować sie dalej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Dzisiaj, 20:29
  •  

#2 Share AdrianMleczak

AdrianMleczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:52

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Bierz Z niemiec ja też mam dużo HF z Niemiec..:)

#3 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:31

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Ja podam taki przykład na moim znajomym który kupował z wszystkich trzech krajów i z jego doświadczenia wynika że najlepiej sprawdziły mu się holenderki i dunki, przede wszystkim najbardziej zadowolony jest z tych ostatnich. Pierwszym jego zakupem było 10szt z Niemiec które okazały się według niego najdelikatniejsze być może wynikało to z jego nie wiedzy i zapotrzebowaniu tych zwierzą ale do 3 laktacji dotrwały dwie sztuki reszta wykruszyła się z różnych przyczyn, nogi, wymię, rozród itp. Następnym zakupem było 10 szt z Holandii i te już wypadły o wiele lepiej, tak ja by były twardsze i z rozrodem, nogami nie ma problemu. Kolejnym zakupem było 10 szt z Dani i te wypadają najlepiej być może dlatego że są najkrócej bo jeszcze żadna nie skończyła laktacji 305 dni ale plusem jest to że wszystkie są już cielne i będzie druga laktacja.
Ja osobiście nie kupowałem z zza granicy tylko polskie z OHZ Osięciny i jestem bardzo zadowolony lepszych mi nie potrzeba tylko jest problem bo te z OHZ wychodzą zdecydowanie najdrożej. pzdr

#4 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:21

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? dzięki za info
a tak z czystej ciekawości to mógłbys podać mi średnią cenę za szt. takiej jałówki z OHZ Osięciny?

#5 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:38

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Z tego co kiedyś wyczytałem Dunki mają największą wydajność w Europie. ;)

#6 Share kubahodowca

kubahodowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 12:30

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Ja ostatnio kupilem 11 pierwiastek i jalowke z danii i holandii jak narazie jestem bardzo zadowolony.Najslabsza daje 27 litrow/dzien a najlepsza 42 i so spokojne.A znajomy kupil z czech to mowil ze takie dzikusy ze nie mozna podoic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Dzisiaj, 20:29
  •  

#7 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:17

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Witam, wybór padł na Dunki, zakupione w Polsce, nie w Konradzie. 6 szt po średnio 7500zł netto

#8 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 14:02

Witam, wybór padł na Dunki, zakupione w Polsce, nie w Konradzie. 6 szt po średnio 7500zł netto

OPI ??

#9 Share waldifox

waldifox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 20:26

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Jaki rodowód? Ile matki napompowały mleka?

#10 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:31

OPI ??

dokładnie. Jeśli Kolego znasz tą firmę to proszę zrecenzuj mi ją, co o niej myślisz, jak wygląda współpraca z nimi, ponoć sprowadzają jałówki od niedawna. Może być na priv.

Moge powiedzieć że jałówki wybraliśmy ładne, wysokie, ważne dla mnie jest to że wydajność jest dużo większa niż ta którą mam w stadzie, liczę na to że te jałówki podniosą mi jakosc stada. Byłam na bazie w Konradzie w Borkach k. Radzynia Podlaskiego, tam były jałówki ładne, ale bardzo zatuczone, grube, o byczym pokroju. Może bym wybrała kilka sztuk, ale cena też bya wyższa. Natomiast te z Opi były szczuplejsze, wyższe, i nieco tańsze, więc wybór padł OPI.

a w łomży na bazie Konrada nie byłam gdyż czas mi na to nie pozwolił.

średnia wydajność matek to 9,5tys.

zrobię fotki i wstawie w najbiższym czasie, Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 09 czerwiec 2014 - 23:36

Po które hfy lepiej pojechać? niemieckie holenderskie czy duńskie? Ja również wybrałem jałówki z Danii i jak do tej pory jestem z nich bardzo zadowolony. 2godziny temu ocieliła mi się pierwsza z nich. Jałówki kupowałem w Przedsiębiorstwie HOLSTEIN w Lizie Starej i w PH Konrad oddział Szepietowo. Te z Konrada faktycznie są może trochę za mocno przy kości, ale parę tygodni na dobrej sianokiszonce i dodatku mineralno witaminowym zrobią co trzeba.