Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jadamek

jadamek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:48

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T Witajcie!
Mam mały problem... Otóż przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy kategorii T. Jestem już po kursie (w zasadzie to kurs skończyłem w połowie grudnia, ale sprawy się tak potoczyły że dopiero teraz zabieram się za zdawanie ciągnika). Dzisiaj jeszcze byłem u faceta wyjeździć resztę godzin zostawionych na takie przypomnienie bezpośrednio przed egzaminem. W sumie jest okej. Jedyną bolączką może być parkowanie prostopadłe z wjazdem tyłem. No ale nie o tym tutaj...
Na kursie jeździłem sześćdziesiątką (Ursus C360) i przyczepą 4t. Na egzaminie będę miał Zetora 6045 i przyczepę również 4t. Z tym że ja nigdy z bliska Zetora na oczy nie widziałem... W pobliżu mam dwie autoszkoły z czego jedna to właśnie ta, do której ja uczęszczałem i mają tam Sześcdziesiątkę, a w drugiej mają Ciapka (Ursusa C330 - z resztą takiego to mam na podwórku...).
Szukałem w internecie instrukcji obsługi tego ciągnika, ale są tylko serwisówki... A w WORDzie nie ma możliwości oglądnięcia ciągnika przed egzaminem.
No i o co mi chodzi? Potrzebuję podstawowych informacji na temat tego ciągnika. No chyba że ktoś posiada i byłby w stanie podrzucić instrukcję obsługi. Jeżeli nie to miałbym serdeczną prośbę o takie rzeczy jak: opis kokpitu (co gdzie jest, co jak się włącza, jak się w ogóle uruchamia i gasi ciągnik), schemat biegów, opisanie gdzie znajduje się zbiorniczek płynu hamulcowego. Czy w tym ciągniku jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego czy sprawdza sie w chłodnicy? O i przy okazji jak otworzyć maskę? Bagnet oleju to chyba sie znajdzie jakoś... Ale możecie napisać gdzie on się znajduje. Gdzie znajduje się hamulec awaryjny, jak rozmieszczone są z tyłu przyłącza do przyczepy (powietrze i światła)?
Wiem - głupie, ale uwierzcie że nigdy w Zetorze nie siedziałem. Czy może w innych modelach sprawa ma się podobnie jak w tym i instrukcja byłaby podobna?
Za wszelką pomoc pięknie dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T Dzisiaj, 06:27
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:00

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T to samo ma co w 7211 itp i 6340 itd. Swiatła przekrecane kluczykiem. odpalenie- po wlozeniu kluczyka i wcisnieciu sprzegła i guzika ktory jest pod stacyjką.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:39

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T kolego zetor jest to samo co 60tka silnik prawie identyczny skrzynia jest też taka sama tylko tu jest różnica taka że biegi są do góry nogami np. w 60tka 3 bieg ma na środku i do góry a zetor ma do dołu biegi polowe i WOM załączasz tak samo ja 60tce i poszukaj sobie zdjęć na google też tam jest pokazane co i jak mniej więcej Dodany obrazek

#4 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 00:02

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T kolego mam zetora 6245 i jest prawie to samo co C360 więc 6045 będzie taki sam jak chcesz odpalić zetorka to musisz wcisnąć do samego spodu sprzęgło bo jest czujnik musi ci się zapalić kontrolka w przeciwnym razie nie odpala przycisk do odpalenia jest pod kluczykiem

#5 Share jadamek

jadamek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 22:20

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T Dziękuję za zainteresowanie tematem i za podpowiedzi. Do 7211 instrukcja jest w internecie więc na niej będę się posiłkował. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jadamek

jadamek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:24

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T No to jest pytanie... Jak działa automatyczny zaczep do przyczepy? Wyciągam zabezpieczenie jednocześnie unosząc dźwignię i co, jak cofając zaczep wejdzie w uchwyt to bolec sam wpadnie? Pytam, bo nigdy czegoś takiego nie widziałem.

#7 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 marzec 2014 - 22:44

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T Tak, sworzeń sam opadnie bo w zaczepie jest taka dźwigienka która go odbezpiecza i którą dyszel przyczepy naciśnie jak znajdzie się w zaczepie ciągnika.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#8 Share jadamek

jadamek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:22

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T Okej, dzięki. :) Ciekawe czy będę miał taki zaczep na egzaminie...
Teraz jeszcze pozostaje zagadką ta magiczna dźwignia świateł, migaczy i sygnału dźwiękowego. Kierunkowskazy to raczej oczywiste, klakson pewnie przez naciśnięcie dźwigni. Wyczytałem że światła mam na stacyjce pozycyjne w pozycji 1, i mijania w pozycji 2. Do przełączenia na długie mam przełącznik w formie pokrętła po prawej stronie kierownicy. Czyli o co chodzi z przełączaniem świateł dźwignią?

#9 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 marzec 2014 - 23:32

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T

klakson pewnie przez naciśnięcie dźwigni. pozycyjne w pozycji 1, i mijania w pozycji 2.

Zgadza się

Wszystko pewnie tak samo jak w nowszej serii więc to pokrętło służy do przełączania świateł mijania w masce na kabinowe bo one też mają homologację na mijania ( tj. świeci dół albo góra)
Długie masz w tym przełączniku co kierunki tylko nie pamiętam jakoś czy popychasz go prawo czy lewo.

Edytowany przez romek6340, 17 marzec 2014 - 23:35.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share jadamek

jadamek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:46

Zetor 6045 - obsługa pod kątem egzaminu na prawo jazdy kat. T A więc.. Deska rozdzielcza trochę (trochę bardzo) inna była w tym Zetorku. Zaczep zwykły. Zdałem za pierwszym razem. Egzaminator luźny chłop. Układ kierowniczy istną tragedią... Ciekawostką jest że komputer mi wylosował sprawdzenie poziomu płynu do spryskiwaczy. A w tym ciągniku takiego bajeru nie ma. :D W zamian miałem pokazać działanie świateł krótkich i długich. Stacyjka jednopozycyjna, światła pozycyjne i mijania załączane przełącznikiem wyciąganym do góry.
Generalnie egzaminator ogarniał ten ciągnik jeszcze słabiej niż ja... Ale daliśmy radę.
Dziękuję Wam za udzielone podpowiedzi bardzo gorąco. :)