Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z ugoru piekne pole-porady

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:13

Z ugoru piekne pole-porady Witam.
Mam okazje kupic 1ha ugoru,ziemia 3kl. Na powierzchni 1/3 grunt porosniety jest mlodymi krzakami,chaszczami. Drzewa w pniu maja srednice okolo 15cm jest ich kilka reszta do jeszcze mlode pedy. W maju po zakupie chcialbym to jakos doprowadzic do stanu uzytkowania pytanie jak? Czy uda sie to odratowac i jak zabrac sie za uprawe takiej ziemi po wykarczowaniu? Jakis poplon,nawozy mineralne/organiczne? Porady,sugestie mile widziane. W rzeczywistosci nie wyglada to tak tragicznie jak na fotkach,robione w czerwcu ubieglego roku.

Załączone miniaturki

• 1375425547686.jpg
  • 1375425401366.jpg
  • 1375425375154.jpg
  • 1375425222570.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z ugoru piekne pole-porady Dzisiaj, 07:49
  •  

#2 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:22

Z ugoru piekne pole-porady Ja też doprowadzam kawałek "pola" - ugoru do stanu urzywalności :) W moim przypadku nie było chaszczy tylko sam chwast na 70 cm wysokości i jakieś pojedyncze badyle. M maju spryskałem TAJFUNEM 0,5 l / 200 l wody kawałek około 10 arów, przed żniwami poprawiłem tak samo a w sierpniu talerzowałem i zostawiłem do października i zaorałem. To tak w skrócie :lol:

#3 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:34

Z ugoru piekne pole-porady Mnie czeka troche wieksze wyzwanie. Mysle to potraktowac pila motorowa grubsze drzewa i jakims "zlotym srodkiem" opryskac no ale co z korzeniami bo pewnie male nie beda. Czy od razu po scieciu w miare mozliwosci powyrywac ciagnikiem czy zostawic az oprysk troche przezre korzenie? Sam nie wiem jak sie za to zabrac.Podpalenie nie wchodzi w rachube-szkoda zwierzatek :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:05

Z ugoru piekne pole-porady Ja własnie kończę czyścić 2 ha takich zarośli, wszystko zostało wycięte, potem talerzówka 2 razy , następnie orka ( jeśli można tak to nazwać, skończyło sie tym że pługi poszły na złom) czego się nie udało wyrwać ciągnikiem załatwi koparka. Prace zaczęte w grudniu , za tydzień liczę zasiać owies.

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:25

Z ugoru piekne pole-porady Spytaj w gminie czy możesz wyciąć te drzewka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:41

Z ugoru piekne pole-porady Dzieki za szybkie info :). Nie pomyslalem nawet o tym,ze moze byc potrzebne pozwolenie na wyciecie tego badziewia/samosiejek. Zapytam dla swietego spokoju. Widze,ze bede musial wynajac ciezki sprzet z kolka rolniczego :(

#7 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:52

Z ugoru piekne pole-porady Wyrwij ciagnikiem te drzewa. Talerzowa ze 2 razy,potem jak ziele zacznie ladnie odbijac(10-15cm) oprysk glifosatem5 litrow na hektar,potem orka na 15cm i jakis poplon. No a pozniej juz normalna uprawa.

#8 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:43

Z ugoru piekne pole-porady Talerzówka to dwa razy zrobić najlepiej na krzyż, zeby pociąć te chwasty na mniejsze kawałki, bo jak sie tego nie zrobi to później przy orce skiby nie obróci. I np. jezeli będzie orane C-360 z pługiem 3 skibowym to lepiej odkręcić ostatnią skibe i 3 biegiem orać. Przy orce ugoru najlepiej jak sie szybko jeździ, bo jak sie wolno jeździ to może nie obrócić skiby. I najlepiej orać na jedną strone, bez zagnania itp. Ale to sa tylko moje spostrzeżenia z orania ugoru. Może ktoś ma jakieś inne pomysły - wskazówki.

Pozdrawiam

#9 Share KrZySiEkFaRmErPl

KrZySiEkFaRmErPl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się zootechniką, uprawą zbóż.

Napisany 14 marzec 2014 - 19:55

Z ugoru piekne pole-porady Jak likwidować chcesz ugór to Mateusz (Prorok) trochę o tym wie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share FRIDO

FRIDO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:mechanika,ciagniki inne maszyny uprawa roslin

Napisany 16 marzec 2014 - 13:19

Z ugoru piekne pole-porady Najlepiej wyrwac drzewa jak sa cale wysoko czepiasz (2-3 m a jak duze to i wyzej) i leca smiechem i nietrzeba duzych maszyn korzenie w wiekszosci masz juz wyciagniete a to co zostanie to zwykly plug poradzi tylko wczesniej potalezowac

Edytowany przez FRIDO, 16 marzec 2014 - 13:20.