Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:11

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Witam pilnie potrzebuję informacji jakim momentem dokręcić głowice w john deere 2030 rocznik 1979 , z góry bardzo dziękuję za pomoc

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
John Deere 2850 klimatyzacja

• 39900.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 6130, Tur 633

• 99990.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Dzisiaj, 10:46
  •  

#2 Share Tony666

Tony666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Nowości techniczne

Napisany 11 marzec 2014 - 22:41

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 podaj średnice szpilki

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4075 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 07:38

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Momenty podawane są dla nowych szpilek, które w myśl zasad sztuki napraw powinno się wymieniać. Dokręcając stare nie raz już dociągane szpilki trzeba uważać i lepiej po prostu wziąść kogoś doświadczonego, kto to zrobi na wyczucie. Nie dawno wraz z mechanikiem dokręcaliśmy głowice w znacznie młodszym mf 4270. Ostatni etap to było 180 st. Mechanik stwierdził, że to juz bardzo dużo zważywszy na to jak dokręcaliśmy wcześniej. I zrobił tylko 90 st.

#4 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 09:58

Momenty podawane są dla nowych szpilek, które w myśl zasad sztuki napraw powinno się wymieniać. Dokręcając stare nie raz już dociągane szpilki trzeba uważać i lepiej po prostu wziąść kogoś doświadczonego, kto to zrobi na wyczucie. Nie dawno wraz z mechanikiem dokręcaliśmy głowice w znacznie młodszym mf 4270. Ostatni etap to było 180 st. Mechanik stwierdził, że to juz bardzo dużo zważywszy na to jak dokręcaliśmy wcześniej. I zrobił tylko 90 st.

Ok rozumiem , szpilki jednak pozostaną te same, mam klucz dynamometryczny została kwestia niutonometrów myślę że będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie niż ,,na wyczucie'' co do średnic szpilek podam wieczorem , co do dokręcania o ileś stopni to ma się to chyba też do skoku gwintu (drobny ,gruby) i wtedy te stopnie mają się nijak do siebie ,na grubym gwincie szpilka szybciej się wkręca da drobnym wolniej dobrze myślę?

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4075 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 10:52

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Najpierw dokręcasz do wartości Nm wskazanej w instrukcji. Na koniec wszystkie szpilki o ileś tam stopni. W zasadzie wszyscy producenci tak zalecają. I nie ma to nic wspólnego z gwintem tylko typem silnika i marką. Dla przykładu w silniku perkins 1006 są dwa etapy dokręcenia z wartością Nm. A potem w zależności od długości szpilek są 3 wartości podane w stopniach.

#6 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 11:00

Najpierw dokręcasz do wartości Nm wskazanej w instrukcji.

No i właśnie tej wartości nigdzie nie mogę zanleźć :/

#7 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 12:07

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 W oryginalnej uszczelce jest dołączona instrukcja montażu, kolejność dokręcania oraz momenty.
Nie słuchaj tych bzdur że dokręca się momentem a potem o ileś stopni. Każdy silnik ma ustaloną przez producenta procedurę dokręcania głowicy która może składać się nawet z kilku etapów.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4075 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 12:41

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Widzisz sam bzdury piszesz przecząc sam sobie w jednym poście. Najpierw zarzucasz mi, że piszę bzdury a potem piszesz, że każdy silnik ma inna procedurę. Napisałem jak się dokręca głowicę w Perkinsie 1006. Nie twierdze, że tak ma być w jd. Dodam, że procedurę dokręcania szpilek w perkinsie miałem z oryginalnej instrukcji napraw. Vw w silnikach tdi też jako etap ostatni zaleca dokręcanie śrub na ileś tam stopni.
Podsumowując najpierw naucz się pisać logicznie nie przecząc sam sobie w jednym poście a potem będziemy dyskutować o dokręcaniu głowic. Bo jak widzę nic konkretnego tu nie napisałeś. Wątpię aby właściciel 35 letniego traktora poszedł po oryginalną uszczelkę do serwisu. Najszybciej zastosuje zamiennik. A producenci takich części nie zawsze informują o sposobie montażu zwłaszcza momentach dokręcenia. Ale widać logiczne myślenie tez nie jest twoją mocną stroną.
Dane dokręcenia szpilek w tym modelu mogę mieć w poniedziałek dopiero. Są one w programie autodata do którego nie mam teraz dostępu.
Jeszcze raz przypominam też aby wziąć pod uwagę, że szpilki nie są nowe i zawsze zalecana jest ich wymiana. Jeśli nie wymieniamy trzeba uważać przy dokręcaniu.

Edytowany przez hubertuss, 12 marzec 2014 - 13:23.

#9 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 13:23

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Ok wielkie dzięki za pomoc czekam na te dane pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 18:35

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 hubertuss Nie mówiłem do Ciebie więc proszę nie kieruj swoich wypocin do mnie, nie zamierzam dyskutować z Tobą.

#11 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:56

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Witam głowica założona dokręciłem narazie na wyczucie traktor stoi do jutra nieodpalany jutro chcę dokręcić ponownie szpilki są fi 12 twardość 10,9 jutro będe miał klucz planuję dokręcić momętem 180 niutonów ktoś wie ile może wytrzymać mniej więcej taka szpilka ?

#12 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:59

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Jeśli rzeczywiście te szpilki są fi12 to przy tej twardości powinny być dokręcane momentem w przedziale 91Nm-132Nm w zależności od tego jaki mają skok gwintu i w jakiej technologii zostały wykonane- dotyczy to również nakrętek .
Dokręcając momentem 180Nm albo wyrwiesz ją(szpilkę) z bloku, albo zajedziesz gwint.
Najlepiej poczekaj do poniedziałku na info od @hubertusa odnośnie ''procedury'' dokręcania głowicy - bo pewnie będzie to najmniej 'bolesne' rozwiązanie ;)
pozdrawiam.

You Shook Me All Night Long

#13 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 23:09

Witam głowica założona dokręciłem narazie na wyczucie traktor stoi do jutra nieodpalany jutro chcę dokręcić ponownie szpilki są fi 12 twardość 10,9 jutro będe miał klucz planuję dokręcić momętem 180 niutonów ktoś wie ile może wytrzymać mniej więcej taka szpilka ?

Dokręć na 110 i po jakimś czasie popraw na 115.

#14 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:53

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 A więc dokręcałem dzisiaj manometryczynym w sumie to niedokręcałem :) ustawiłem na 100Nm i Śruba nawet nie drgnęła po wczorajszym dokręcaniu na czucie dopiero przy 150 Nm coś się zaczynało dziać:) ta że dużo nie brakowało żebym nie przekręcił

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4075 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 09:31

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 No bo przesadziłeś troszkę. Nie znalazłem co prawda danych do tego modelu. Ale 3 cylindrowe 1950 i 4 cylindrowe 2250 a więc ciągniki najstarsze jakie tam były maja takie same dane.
1 etap 85 Nm
2 etap 135 Nm
3 etap 60 st dla niektórych bzdura oczywiście nie muszę tłumaczyć co to znaczy. dokręcając o tą 1/6 obrotu mogło dojść do tych 150 Nm. A że miałeś szpilki używane to się zaczęło coś dziać.
Dla powyższych silników panewki główne 60 Nm i 120 Nm
korbowodowe 35 Nm i 65 - 75 Nm
koło zamachowe 160 Nm
wtryskiwacze 30 Nm
luz zaworowy na zimno 0,35 ssące 0,45 wydechowe

#16 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 18:14

Moment dokręcenia głowicy john deere 2013 Nie chodzi mi o to że szpilki zaczeły się ''ukręcać ''tylko że na 150 Nm zaczeły się kręcić dalej więc odpuściłem oczywiście

Dzięki wielkie za wszystkie informacje :)

Edytowany przez hospes, 17 marzec 2014 - 18:15.

#17 Share agrojuszczak

agrojuszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rlnictwo

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:29

zna ktoś może moment dokręcenia głowicy w same antares 130 hurlimann h6135 lamborghini formuła 135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 25 październik 2015 - 22:55

Z jakim momentem dokręcić głowicę w MTZ 82?

KPK KUMURUN TEAM