Skocz do zawartości

Zdjęcie

3080 zgrzyty skrzyni AB

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 18:53

3080 zgrzyty skrzyni AB Witam. Od jakiegoś czasu mam coraz to większy problem z wkleszczaniem biegów dźwignią AB. Chodzi tu zarówno o A i B, tak przód, jak i tył. Czy możliwe, iż słabsza pompa hydrauliczna powoduje, że biegi wchodza gorzej? Problemu nie ma z samego rana, gdy olej jest jeszcze zimny, wtedy biegi wchodzą dobrze. Biegi z drugiej gałki, tzn 1234 wchodzą bez zastrzeżeń. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi, bo chcialbym sie tym zająć po siewach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3080 zgrzyty skrzyni AB Dzisiaj, 07:50
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:46

3080 zgrzyty skrzyni AB układ obsługi skrzyni odpowiada tylko za przebicie dźwigni a nie za włączanie przód tył
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:06

3080 zgrzyty skrzyni AB

układ obsługi skrzyni odpowiada tylko za przebicie dźwigni a nie za włączanie przód tył

Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Czy mam rozumieć, że pompa odpowiada tylko za przełączanie z zakresu A na B, a za resztę, czyli wkleszczanie biegów przód, tył odpowiedzialne są już widełki i tutaj moc pompy nie ma nic do rzeczy?

Edytowany przez marcin80wlkp, 12 marzec 2014 - 09:30.

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 18:49

3080 zgrzyty skrzyni AB ale skoro widelki to czemu na zimno dziala?

#5 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:01

3080 zgrzyty skrzyni AB

ale skoro widelki to czemu na zimno dziala?

No właśnie dokładnie to samo mnie zastanawia.Nikt nie podpowie?

#6 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:39

3080 zgrzyty skrzyni AB z tego co kojarze to w tym siłownikiem co steruje zakresami jest taki dekielek ktory jak się za mocno wkręci to nie będą wchodziły biegi i będą zgrzytały, ale to tylko zakres B nie bedzie wchodził tak mi się wydaje.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:42

3080 zgrzyty skrzyni AB

z tego co kojarze to w tym siłownikiem co steruje zakresami jest taki dekielek ktory jak się za mocno wkręci to nie będą wchodziły biegi i będą zgrzytały, ale to tylko zakres B nie bedzie wchodził tak mi się wydaje.Pozdrawiam

Czy ktoś może to potwierdzić?

#8 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 16:02

3080 zgrzyty skrzyni AB Mogę potwierdzić jedno. Z hydrauliką nie ma to nic wspólnego. Należy zająć się modułem rewersu bo tam najprawdopodobniej kończą się albo łożyska igiełkowe, albo pierścienie hamujące synchronizatorów,albo bieżnie stożkowe kół zębatych współpracujące z tymi pierścieniami.
Kręcąc tym "dekielkiem" można spowodować zbyt daleki skok przesuwki co zaowocuje połamaniem widełek abo kamieni na ich końcach.

#9 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:27

3080 zgrzyty skrzyni AB Panowie a jak wyregulować ten skok przesówki?

#10 Share daw3095

daw3095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 10:24

3080 zgrzyty skrzyni AB witam ja mam ten sam problem wszystkie biegi działaja tylko nie wchodzą do przodu i tylu na B to też dziwne bo stalo sie to tak od razu wymieniłem na tłoczku uszczelniacze wydmuchałem wszystko i tak nie dzialaja tzn włącze reduktor na B i jakis bieg np 2 to zgrzyta a jak porzadnie walne gała nna 2 pare razy to wejda z bólami i juz problemu nie ma a jak wróce z powrotem reduktorem na A i z powrotem na B znowu zgrzyta i musze pare razy walnac to dzwignia 1234 to wejda przeciez reduktor ma osobne widelki i wlacza go tloczek a zakres A Ma osobne widelki i wszystko tam jest ok na sucho wszystko dziala a pod olejem juz nie nie wiem czy go kroic czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 17:54

3080 zgrzyty skrzyni AB Piszac na forum o porade raczej sie samo nie naprawi przez czyjs post :) Spuscic olej-odkrecic dekiel i spojrzec, moze cos zobaczycie, jak boicie sie badz niewiecie jak naprawic pozostaje oddac ciagnik w rece mechanika i tyle :) Odnosnie problemu zalozyciela tematu, tak jak juz ktos napisal....a to ze zimny olej to i gesciejszy, wiec luzy moga sie redukowac na tyle ze problemu nie ma :) Teraz tylko usunac usterke, a nie pozniej ze dalem za remont skrzyni 20 tys, bo przykladowo teraz lozysko, pozniej jeszcze kilka kol zebatych do tego ;) heh