Zaloguj się, aby obserwować  
stg

Chów piętrowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stg    21

Planuję budowe klatek piętrowych dla królików. Jak zbudować aby gnojowica nie leciała z górynych klatek na króliki które znajdują się na dole?

Mam kilka klatek, ale są to zwykłe jednokondygnacyjne klatki, więc gnojowica leci sbie na ziemię. Jakie macie plany aby uniknąć spadania gnojowicy w klatkach kondygnacyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Ja zrobiłem klatki trzykondygnacyjne , w parterze podłoga jest płaska , a miedzy nabitymi deskami są szpary kilkumlimetrowe , gnojowica wycieka pod klatkę .

Na drugiej i trzeciej kondygnacji podłoga ma spadek ku tyłowi , na deskach jest nabita blacha (może być stare gumoleum) wypuszczona za tylną ściankę klatki .

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

W planach mam zamiar wykonać tak że podłoga będzie prosta(z desek) a pod nią druga podłoga pod kątem (dach dolnej klatki) obita blachą lub czymś innym po czym gnojówka zleciałaby do rynienki odprowadzającej.

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Chyba za mocno kombinujesz z tą podwójną podłogą : ) , materiału nie oszczędzisz , klatki będą bardzo ciężkie i trudne do wyczyszczenia , jak usuniesz szlam z gnojówki , który będzie się osadzał na dolnej podłodze - daszku ?

Miałem zamiar montować rynienki pod blaszanymi okapnikami w tylnej ścianie , ale zrezygnowałem , ustawiam za klatką kilka wiaderek , jak do nich naleci to wylewam pod krzaki

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Z dolnej klatki też by leciało na dół, ale z wyższych to jakoś trzeba odprowadzić. Waga klatki jest obojętna, a materiału nie oszczędzam. Wolę aby było solidnie i porządnie. Twoje klatki mają prostą podłogę czy minimalny skosik? Ze szlamem to woda i szpachelka dałby radę. Zamiast wiader na całej długości wolałbym rynienkę podłączoną pod jedno wiadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Spadek podłogi 6- 7 cm , głębokość klatki na długość wyciągniętej ręki , tak żeby można było królika złapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

A ile zmieści mi się w kalatce o wym 1,8x0,7m hodowałbym do końca tuczu. Klatka będzie miała wym ok 1,8x0,7m. A ja nadal się zastanawiam jaki odpływ zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Szukaj rozwiązania prostego w wykonaniu i takiego które nie będzie uciążliwe w obsłudze ( czyszczeniu ) klatki

Trzymam króliki na ściółce , jak maja za gruby " materac " wtedy wygarniam gnój widłami na taczkę , spłukuję klatkę za pomocą węża ogrodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Zrezygnowałem z podwójnej podłogi i wstawiłem jedną podłogę z blachy 1,5mm z lekkim skosem, tyle że blacha przeleżała swoje i jest częściowo pokryta rdzą. Wyczyścić to szlifierką, czy wyczyść i pokryć podkładem, a może lepiej tego nie ruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryk1996
      Witam
      Chciałbym na wiosnę założyć chów tuczników ok 12-15 szt a w żywieniu tych tuczników chciałbym podawać ziemniaki, pszenice oraz pszenżyto... pomóźcie czy mi się to uda.... jest jeden problem ponieważ mam tylko 1,5 ha pola... proszę doraćcie mi co mam robić
    • Przez sirmatti
      Witam.
      Z tatą zastanawiamy się jaki sposób chowu drobiu jest najbardziej opłacalny
      1.)Kupić inkubator i  jaja od swoich kur  ogrzewać(około 200zł)
      2.)Zrobić sam inkubator.
      3.)"Kłaść" jaja pod kwoke.
      4.)kupić na giełdzie 1 dniowe kurczątka.
      I teraz to co was rośmieszy chodzi tutaj o chów 60-100. tak na własne potrzeby/komuś sprzedać  małe ilości.
      BTW.gdzie na podkarpaciu najbliżej mielca mozna kupić kurczęta 1.dniowe?jakie to są koszty???
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zapraszam wszystkich do udzielania informacji w sprawie odchowu perlic- od pisklaka do doroslego ptaka. Chodzi mi o karmienie, opieke, rozmnazanie. Jesli ktos cos wie to prosze pisac.
    • Przez rolni
      Karmiłem cielę preparatem mlekozastępczym po 8 tygodniach czym dalej najlepiej karmić?
    • Przez Piszczu
      Czy są osoby na tym forum którzy chowaja bydło opsowe bez mamek,tylko kupuja cielaki i tylko to jest jedyne źródło utrzymania? Jest cos takiego opłacalne,jeżeli tak to od jakiej skali?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj