Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chów piętrowy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 10 marzec 2014 - 22:28

Chów piętrowy Planuję budowe klatek piętrowych dla królików. Jak zbudować aby gnojowica nie leciała z górynych klatek na króliki które znajdują się na dole?
Mam kilka klatek, ale są to zwykłe jednokondygnacyjne klatki, więc gnojowica leci sbie na ziemię. Jakie macie plany aby uniknąć spadania gnojowicy w klatkach kondygnacyjnych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chów piętrowy Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 16:15

Chów piętrowy Poszukaj na yt . Są specjalne szczelne szuflady które pomogą Ci w utrzymaniu porządku

#3 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:12

Chów piętrowy Ja zrobiłem klatki trzykondygnacyjne , w parterze podłoga jest płaska , a miedzy nabitymi deskami są szpary kilkumlimetrowe , gnojowica wycieka pod klatkę .
Na drugiej i trzeciej kondygnacji podłoga ma spadek ku tyłowi , na deskach jest nabita blacha (może być stare gumoleum) wypuszczona za tylną ściankę klatki .

Edytowany przez wizacja, 19 marzec 2014 - 20:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 19 marzec 2014 - 20:40

Chów piętrowy W planach mam zamiar wykonać tak że podłoga będzie prosta(z desek) a pod nią druga podłoga pod kątem (dach dolnej klatki) obita blachą lub czymś innym po czym gnojówka zleciałaby do rynienki odprowadzającej.

Edytowany przez stg, 19 marzec 2014 - 20:47.

#5 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:52

Chów piętrowy Chyba za mocno kombinujesz z tą podwójną podłogą : ) , materiału nie oszczędzisz , klatki będą bardzo ciężkie i trudne do wyczyszczenia , jak usuniesz szlam z gnojówki , który będzie się osadzał na dolnej podłodze - daszku ?
Miałem zamiar montować rynienki pod blaszanymi okapnikami w tylnej ścianie , ale zrezygnowałem , ustawiam za klatką kilka wiaderek , jak do nich naleci to wylewam pod krzaki

Edytowany przez wizacja, 19 marzec 2014 - 23:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 13:29

Chów piętrowy Z dolnej klatki też by leciało na dół, ale z wyższych to jakoś trzeba odprowadzić. Waga klatki jest obojętna, a materiału nie oszczędzam. Wolę aby było solidnie i porządnie. Twoje klatki mają prostą podłogę czy minimalny skosik? Ze szlamem to woda i szpachelka dałby radę. Zamiast wiader na całej długości wolałbym rynienkę podłączoną pod jedno wiadro.

#7 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 14:20

Chów piętrowy Spadek podłogi 6- 7 cm , głębokość klatki na długość wyciągniętej ręki , tak żeby można było królika złapać

#8 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 14:34

Chów piętrowy A ile zmieści mi się w kalatce o wym 1,8x0,7m hodowałbym do końca tuczu. Klatka będzie miała wym ok 1,8x0,7m. A ja nadal się zastanawiam jaki odpływ zastosować.

#9 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 17:37

Chów piętrowy Szukaj rozwiązania prostego w wykonaniu i takiego które nie będzie uciążliwe w obsłudze ( czyszczeniu ) klatki
Trzymam króliki na ściółce , jak maja za gruby " materac " wtedy wygarniam gnój widłami na taczkę , spłukuję klatkę za pomocą węża ogrodowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:24

Chów piętrowy Zrezygnowałem z podwójnej podłogi i wstawiłem jedną podłogę z blachy 1,5mm z lekkim skosem, tyle że blacha przeleżała swoje i jest częściowo pokryta rdzą. Wyczyścić to szlifierką, czy wyczyść i pokryć podkładem, a może lepiej tego nie ruszać?