Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BartekJD2130

BartekJD2130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:41

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Witam. Mam problem z hamulcem ręcznym. Jak zakupiłem ciągnik to ręczny działał znakomicie. Nawet pod dużym obciążeniem nie pozwalał na ruszenie sie kół. Pewnego razu gdy siałem zboże to stawałem do załadunku na takiej górce i go zaciągałem by nie gasić traktora. Zamiast mnie do ciągnika wsiadł pewien znajomy by "spróbować jak idzie". Wystartował i traktor jakby nie miał mocy ale on nie spuszczając ręcznego pojechał brzegiem pola no i po chwili z korka od wlewu oleju zaczął lecieć dym więc znajomy stanął. Szybko do niego podbiegłem i jak sie okazało zagotował sie olej przez właśnie zaciągnięty ręczny. Ręczny zawsze trzymał na ostatnim ząbku a na niższych popuszczał. Pytanie czy jest szansa by uratować hamulec ręczny ?? Teraz trzyma ale baaaardzo delikatnie. Większy skos i traktor już rusza. Bym był bardzo wdzięczny jak by ktoś poradził mi co teraz mam zrobić bo głowię się nad tym i głowię. Proszę o poradę kogoś kto miał styczność z takim sprzętem. Czy obejdzie sie bez wymiany taśmy która kosztuje koło 1000 zł ;/ ? Proszę o szybką odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Dzisiaj, 13:08
  •  

#2 Share grzechu13

grzechu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:19

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Spróbuj podkręcić linkę od ręcznego.

#3 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 09:01

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Kolego tam nie ma żadnej linki, musisz podkręcić taśmę w tym celu, odkręć kotek na kwadrat który jest pod wlewem oleju, jak kończy się czapa podnośnika, (taki na dole na obudowie od skrzyni), gdy go jusz odkręcisz, to w pierwszej kolejności poluzuj kontrę, która jest pod spodem (jak wychodzi wałek od ramion, to jest w zagłębieniu, przy samej skrzyni, z lewej strony, jak stoisz z tyłu ciągnika, przodem)

#4 Share KONRAD1221

KONRAD1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:22

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Pogląd na taśmę ręcznego u dołu obrazka w 3140

http://www.fotosik.p...80f9e64fd4.html

#5 Share BartekJD2130

BartekJD2130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 23:31

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Dziękuję. Rozumiem po obrazku że muszę ściągnąć osłonę podnośnika ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share KONRAD1221

KONRAD1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:41

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Kolega @kocio pisze o regulacji i jej się dokonuje właśnie pod korkiem na kwadrat , możesz sprubować naciągnąć taśmę jaknie pomoże to pewnie okładzina się spaliła i trzeba wymienić na mową.

#7 Share BartekJD2130

BartekJD2130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 20:36

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. czyli klucz mam włożyć przez otwór wlewu oleju ?

#8 Share KONRAD1221

KONRAD1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 09:43

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Odkręć korek pod którym będzie śruba regulacyjna

http://www.fotosik.p...66a928d1d5.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share hospes

hospes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 18:24

John Deere 2130 awaria hamulca ręcznego. Trochę pomogę bo własnie podkręciłem hamulec i jest jak brzytwa :)
tak jak koledzy piszą odkręcasz korek na ''klucz kwadrat'' pasuje idealnie końcówka od klucza grzechotki lub przedłużka grzechotki
jak odkręcisz widać wewnątrz Śrubę na duży śrubokręt wkręcasz o około 3-4 obroty Śruba u mnie szła bardzo lekko(miałem wrażenie że coś urwane jest :) ) co jeden obrót jakby się lekko zatrzymywała , ja nie miałem wogólę ręcznego :) dokręciłem chyba o te 3 obroty i brzytwa :) wkręcając śrubę na śrubokręt podkręcasz wykręcając poluźniasz ręczny zamykasz korkiem na kwadrat i git