Skocz do zawartości

Zdjęcie

Parę pytań odnośnie alternatorów C385

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba063

kuba063

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 14:21

Parę pytań odnośnie alternatorów C385 Witam. Jako że kupiłem bardzo zmeczone C385 mam pare pytań. Oryginalnie był tam zamontowany Magneton z osobnym regulatorem i miejscem na 4 przewody. Chciałbym kupić jakis zamiennik i najlepiej z wbudowanym regulatorem. Chciałbym tez założyc tylko kontrolke zamiast amperomierza. Czy moglibyscie cos polecic i wytłumaczyć mi jak prosto podłączyć taki alternator? Chodzi o to żeby tylko ładował i założyć kontrolkę. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Parę pytań odnośnie alternatorów C385 Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 marzec 2014 - 16:46

Parę pytań odnośnie alternatorów C385 Kontrolkę i amperomierz masz w oryginale.Co do podłączenia to byle jaki alternator tam zamontujesz.Możesz kupić Elmot A124.Jeżeli chcesz z dobrego źródła to zwróć się do elektryków z naszego forum.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:33

Parę pytań odnośnie alternatorów C385 kontrolke przecież masz (bodajże 2 od lewej w tym dużym liczniku)
a zegar-amperomierz moze zostac- on niczemu nie przeszkadza, jst po prostu wpięty szeregowo w kabel. tyle i nic wiecej.

Najlepiej jakbyś dostał gdzieś zregenerowanego polskiego elmota (taki jak montowano w nowszych ursusach) z założonym już na nim zintegrowanym regulatorem, bo te wszystkie chińskie wynalazki z allegro to nie wiadomo czy gwarancje wytrzymaja a co dopiero dłużej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 marzec 2014 - 12:23

Parę pytań odnośnie alternatorów C385

Co do podłączenia to byle jaki alternator tam zamontujesz.

Nie do końca byle jaki. Musi mieć mocowanie na przedniej tarczy. A z tymi jest ciężko wśród używanych, ale jakby co to mam dwa na sprzedaż.