Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka z silnika od żuka

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 09 marzec 2014 - 20:53

Sprężarka z silnika od żuka Witam wziołem się za budowę sprężarki z silnika od żuka silni jest głowica zdjęta i na blok ma iść blacha 25mm a w niej po 2 otwory nad każdym tłokiem i założone głowiczki od sprężarki oczywiście chłodzona cieczą. Jednostką napędową ma być silnik 7.5 Kw 1400 Obr/min. Co by dawało 1400 na 2 bo 2 tloki sa na gorze na obrót wału czyli 700x 2.1 (poj. silnika) w zaokrągleniu daje 1400 l/min. Co o tym sądzicie zdjęcia nie dlugo dodam.
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka z silnika od żuka Dzisiaj, 00:32
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 marzec 2014 - 21:04

Sprężarka z silnika od żuka Wystarczy sama blacha a, w nią wkręcić zaworki od sprężarki z 360.Robię taką na silniku FSO 1.6 GLE Albo z innego zależy jaki mi się trafi.
Skąd załatwiłeś blachę?

Edytowany przez locke, 09 marzec 2014 - 21:06.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:06

Sprężarka z silnika od żuka I jaka jest wydajność silnika i na jakich obrotach pracuje
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:08

Sprężarka z silnika od żuka No na takich pracuje jakich silnik asynchroniczny.

Tu masz fajną,tylko tego zbiornika z hydroforu nie powinno tam być.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:18

Sprężarka z silnika od żuka Widziałem to już kiedyś a czego uważasz że tego zbiornika nie powinno tam być? za słaba wytrzymałość?

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:25

Sprężarka z silnika od żuka Tak.Instalacje wodne są robione bodajże na 6 atm.Taki baniak wytrzyma Ci oczywiście więcej ale dla bezpieczeństwa siebie i innych nie powinno się ładować w nie takiego ciśnienia jak na filmie.Mi 6 atm spokojnie wystarczy.Zastanawiałem się nad wykorzystaniem butli po LPG też nie za dobre rozwiązanie, no ale co zrobisz.

#7 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:29

Sprężarka z silnika od żuka Sprężarke do malowania mam na zbiorniku LPG ale jak się maluje to aż tak dużego ciśnienia nie pompuje. A co do piaskowania to czym większe tym lepsze

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:31

Sprężarka z silnika od żuka No właśnie Ja planuje ją robić właśnie do piaskowania.Rozprowadzę rury i będę miał w każdym pomieszczeniu szybkozłącza.

#9 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:35

Sprężarka z silnika od żuka Ja już próbe piaskarki robilem na kompresorze od malowania czy to wgl będzie działać, jak zadziałało to czas na kompresor

#10 Share TJStorm

TJStorm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:42

Sprężarka z silnika od żuka do piaskowania nie trzeba zbiornika wcale ;] ewentualnie jakieś odwadniacze i reduktor co by trzymał "stałe ciśnienie" na wylocie dyszy ;]

kompresory i inne cuda proponuje robić z głową czyli żadne baniaki do wody! Najlepiej się nadają butle po lpg (30bar wytrzymują)

tutaj moja piaskarka ;]

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez TJStorm, 09 marzec 2014 - 21:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:49

Sprężarka z silnika od żuka No to elegancko bo mam dostęp do trzech sztuk :) Jak będzie mi mało to podjadę na złom :P

#12 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:51

Sprężarka z silnika od żuka Ale gdy kompresor jest mało wydajny to duży zbiornik się przydaje bo przed piaskowaniem nabić 7 atmosfer i dopiero zaczynać robote i wtedy mamy delikatny zapas powietrza

#13 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 12:25

Sprężarka z silnika od żuka taki zbiornik faktycznie wytrzymać może i 30 atm, ale jeśli cokolwiek do niego dospawasz, to już nie masz takiej wytrzymałości jak oryginalnie...

#14 Share TJStorm

TJStorm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:12

Sprężarka z silnika od żuka no dobra to nawet niech straci..... 50% czyli masz 15bar a z tego co ja widziałem to 12bar chyba przemysłowe pompują (malowanie, itp)

ja mam zbiornik od MAN(hamulcowy) 30L i na nim jest 10bar

wierciłem w nim wspawałem mufy itp i nabijam 8bar i stoi sobie cały dzień i nic się nie dzieje ;]

jeśli chcesz dobrze naprawdę pospawać to TiG (drogo ale dobry przetop robi ;])

#15 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:25

Sprężarka z silnika od żuka zbiornik w budowie piaskarki to najmniejszy problem

#16 Share TJStorm

TJStorm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:42

Sprężarka z silnika od żuka no tja bo największy to kompresor ;] a wiem jedno.. tłokowe się do tego nie nadają żadne i nikt mi nie wmówi tego ;] (mówię o zastosowaniu "pól pro lub pro" nie warto katować jakiegoś kompresora nawet smarowanego ciśnieniowo na jaka ramę czy coś...

ale tak na temat to masz racje ale przy 6-8 barach to patrzeć po grubych ściankach i wtedy spawać

#17 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:42

Sprężarka z silnika od żuka nie ma to jak sprężarka śrubowa no ale taka to kosztuje a do opiaskowania kilku felg paru d*pereli i jakąś przyczepę a na 10 lat to nie ma co inwestować sporej sumki. A co do katacji jak padnie mi ta sprężarka to dużo nie będę w plecy bo koszta zrobienia i głowiczek ze złomu bo silnik dostałem a choćbym i kupił to na złomie 150zł-200zł

#18 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 15 marzec 2014 - 20:09

Sprężarka z silnika od żuka Mam pytanie odnośnie robienia sprężarki z silnika samochodowego z tego co widzę z filmiku wyżej dobrą ma wydajność ale na jakiej zasadzie to działa wiadomo zaciąga powietrze kolektorem ssącym ale co dalej? jak rozwiązane jest nabijanie powietrza bo raczej kolektor wydechowy to tu nie zda egzaminu głowicę trzeba przerobić czy coś dołożyć bo zapewne chłodzenie też musi mieć cieczą. Ma ktoś wiedzę na ten temat? mam silnik od golfa 3 1,6 i chętnie bym se tak wydajne cudo zrobił do jakiejś piaskarki czy choćby czyszczenia kombajnu w żniwa

#19 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 23:48

Sprężarka z silnika od żuka Niektórzy wkręcają zaworki od c-360 ja zakładam orginalne głowiczki od sprężarki a głowicy wgl nie będzie jutro dodam foty i będzie jasne na silnik nałożę blachę 24mm w niej nad każdym cylindrem dam po 2 otwory pod głowiczki i tyle filozofi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 16 marzec 2014 - 07:44

Sprężarka z silnika od żuka A gdzie chłodzenie owego silnika przecież przez oyginalną głowicę przechodzi płyn itd...