melus11

Zmiana kół w przyczepie D-47

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melus11    0

Witam.

Zdecydowałem się zamienić koła u mojej przyczepy d47 z "balonówki" na koła r17,5

Zakupiłem nowe felgi oraz używane opony od samochodu ciężarowego 225/75 r17,5. Moje pytanie to ile można ładować na takie koła? koła są w bardzo dobrym stanie. Nie są spękane ani nie były naprawiane.

Z tego co wydaje mi się to nie były one zakładane u podczołgówki tylko od samochodu tzw solówki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No oponie masz podany indeks nośności. Powinien być dalej za rozmiarem opony (chyba że w ciężarowych jest inaczej) tj. liczba (nośność) + litera (indeks prędkości) Już ci podam tabele z indeksami tylko Sobie sprawdź. Jak jeszcze nie wiesz czegoś to w sieci jest o tym pełno.

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Tabela_indeksow_nosnosci_,1,87,40.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Co z tego że opony wytrzymają skoro ramy tych przyczep pękają na potęgę a gna się same nawet na nominalnym obciążeniu ładuj tyle na ile jest przeznaczona no może troszke więcej bo inaczej to będziesz ją długo prostował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W jaki sposob wzmacniales rame?? Zapodal bys jakies zdjecia??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melus11    0

poprostu gdzie masz ramo z profila C wspawane zostały grube płaskowniki tak aby powstał profil zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak trzeba zrobić. Ja mam w główny ceownik wsadzony płaskownik 8mm a całość zaspawana jest blachę 6mm tak aby właśnie powstał profil zamknięty. Niech mi ktoś teraz powie że się rama gnie. :) Z powodzeniem kiprujesz te 6-7 ton. nawet nie jęknie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja teraz wstawiłem ceownika 160 walcowanego, i już raczej nie póści, a oryginał miałem tak pogięty ze nie opłacało mi się prosto wać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Chyba ze po oczyszczeniu do golego metalu i zabezpieczeniu przed korozja.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się należałoby to dobrze wypiaskować ładnie zakonserwować i wówczas zaspawać. Takie rozwiązanie ma sens w przeciwnym wypadku nie ma dla mnie sensu.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam, chciałbym zapytać czy da rade założyć opone 12,5/80/15.3 do przyczepy d-47 ? Zawsze to troche szersza opona a nie wiem czy jest na nią wystarczająco miejsca. Planuje zakup d 47.  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

U mnie są założone 11.5/80/15.3 i jak patrzyłem to jest tam około 5-6 cm.między oponą aramą , opony kture chcesz założyć mogą się zmieścić dosłownie na styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

12.5 powinna być zbliżona wysokością do 9 calowej 20, więc powinna wejść, o ile wózek, osie i rama jest w dobrym stanie, w co szczerze wątpię 

jeśli by przycierała to warto pomyśleć nad lepszym odbojem, bo standardowe bałwanki to pomyłka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

To jeszcze zastanowie się nad zmianą opon.  Myślałem żeby założyć koła od przyczep pronar 360/65 R16  lub  400/60/15,5 ale to chyba nie zbyt dobry pomysł  :rolleyes:


To jeśli chodzi o wysokość 12,5 to jeszcze można by coś pokombinować ale szerokość jest nie pewna  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Witam, chciałbym zapytać czy da rade założyć opone 12,5/80/15.3 do przyczepy d-47 ? Zawsze to troche szersza opona a nie wiem czy jest na nią wystarczająco miejsca. Planuje zakup d 47.  happy.png

będę miał do sprzedania d47 na balonówce jakby coś,w mojej są chyba 11,5  x75 x 15,3 a podany przez ciebie rozmiar nie wiem czy nie będzie kolidował przy wywrocie na bok lub skręcaniu

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziomek1994
      Tak jak w temacie chce zamontowac swiatla bo z przyczepka jezdze do miasta i niewypada bez swiatel jezdzic.CHce zamontowac do niej dwie lampy LAMPA MF TYŁ URSUS PRZYCZEPA HIT PROMOCJA (825546846) - Aukcje internetowe Allegro i niewiem jak podlaczyc ktory kabel do ktorego. Przewod jest 7biegunowy
    • Przez Legion178
      Kupiłem gotowy zestaw. Podłączałem i prawie wszystko działa. Mam problem ze światłami od hamulców. Jak wciskam to żarówka lekko świeci. Prosze o pomoc.
    • Przez stek98
      Witam
      Przeprowadzam remont przyczepy d-47 (3 strony wywrotu). Chce zrobić do niej nadstawki 30 cm tak aby weszło na nią ok.5 ton max 6. Czy musze wzmacniać rame aby nie popęłakła? Jeśli tak to w jakich miejscach?
    • Przez stek98
      Witam.
      Jakie jest ciśnienie w układzie pneumatycznym (hamulcowym) w przyczepie d47
    • Przez Jakub5080
      Witam
      Mam przyczepę D-47, mój problem to zjechany gwint na czopach tylnej osi i moje pytanie,  co z tym zrobić czy da się jakoś nagwintować, dać nowe czopy czy może jest jakiś inny sposób ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj