Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 10:03

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Witam, wczoraj byłem na targach w Kielcach i spodobał mi się agregat talerzowegy Mandam Gal z hydropakiem. I chciałbym poznać Wasze opinie na temat jej temat. A może ktoś taką użytkuje? Czy byłby to dobry wybór? Masa samego agregatu to 1695kg także sporo w porównaniu z konkurencją. Odstęp między talerzami duży i wydaje mi się to dobrym posunięciem jednak jest to kosztem tego że cały agregat jest długi. I pytanie teraz czy jeżeli przyczepił bym siewnik w który wchodzi ponad 400 kg pszenicy, to jaki ciągnik musiał by z nim współpracować?? Obok agregatu na wystawie pisało że zapotrzebowanie na moc 140 koni. Jednak gdy zapytałem się przedstawiciela powiedział że ogólnie o to żeby go pociągnąć z siewnikiem nie potrzebna jest taka moc. I że tutaj chodzi bardziej o problem z podnoszeniem maszyny. Jekie są Wasze opinie??

Link do zdjęcia agregatu talerzowego
http://zapodaj.net/3...25eb3c.jpg.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Dzisiaj, 05:40
  •  

#2 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 10:45

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Nie miałem do czynienia z takim agregatem ale w ramach nabijania postów mogę się wypowiedzieć :P Znajomy ma talerzówkę 6m z Mandam'a i jestem pod wrażeniem jakości, ciągałem ją na około 20 ha i bardzo podoba mi się to co robi. Odnośnie ciągnika to nawet 120 koni pociągnie ten zestaw pod warunkiem że będziesz miał odpowiedni balast z przodu i rzecz jasna wydają pompę hydrauliki :) Przeciętny ciągnik klasy 120-140 koni podnosi to bez problemu. Czy to dobry wybór to trudno powiedzieć. Jeśli miałbym podejmować taką decyzję to chciałbym zobaczyć jak ta maszyna pracuje.

#3 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:24

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Wydaje mi się że u mnie pompa siedzi 61l ale nie jestem pewien, ale mam i możliwość podpięcia zestawu pod większy sprzęt tylko to już będzie mijało mi się z celem chyba... A te chyba 61l to będzie troszkę mało coś mi się tak wydaje :/ Sam też bym chciał zobaczyć go w pracy. Trzeba by pewnie podjechać do dealera i zapytać co i jak i może dał by namiary na kogoś kto już taki sprzęt użytkował.

#4 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:52

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie mój znajomy ma takiego mandama z hydropakiem. ogólnie jako talerzówka to jest super zadowolony bo mówi że b ładnie robi ale jak widziałem jak siał to.... hm... New Holland T6. 140 (4 cyl) z balastem (chyba 1000 kg) na przednim tuzie i zawracanie to jak z jajkiem bo przód w górze a siewnik ma famarola 3 m do którego wchodzi max 220 kg pszenicy, w dodatku mówił że hydropak jest coś źle spasowany i musiał przespawywać ramiona żeby wogóle siewnik przyczepić. A w polu jak jest zasiane to bruzdy między przejazdami widać i przez to pole nie zbyt estetycznie wygląda-reasumując jako talerzówka super ale w połączeniu z siewnikiem to już raczej nie bardzo...
dodam jeszcze tylko że wziął specjalnie wał T ring żeby nim siać no i jak jest mokro to sie potrafi zakleić... Pow że jak by wiedział że sianie tym jest takie do du.. to wziął by ze zwykłym rurowym i było by git. Mam nadzieje że pomogłem :P

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 18:34

mój znajomy ma takiego mandama z hydropakiem. ogólnie jako talerzówka to jest super zadowolony bo mówi że b ładnie robi ale jak widziałem jak siał to.... hm... New Holland T6. 140 (4 cyl) z balastem (chyba 1000 kg) na przednim tuzie i zawracanie to jak z jajkiem bo przód w górze a siewnik ma famarola 3 m do którego wchodzi max 220 kg pszenicy, w dodatku mówił że hydropak jest coś źle spasowany i musiał przespawywać ramiona żeby wogóle siewnik przyczepić. A w polu jak jest zasiane to bruzdy między przejazdami widać i przez to pole nie zbyt estetycznie wygląda-reasumując jako talerzówka super ale w połączeniu z siewnikiem to już raczej nie bardzo...
dodam jeszcze tylko że wziął specjalnie wał T ring żeby nim siać no i jak jest mokro to sie potrafi zakleić... Pow że jak by wiedział że sianie tym jest takie do du.. to wziął by ze zwykłym rurowym i było by git. Mam nadzieje że pomogłem :P

To mówił że wziął by go jeszcze raz tylko ze zwykłym wałem rurowym?? Hmm to nie wiem czy ja bym swoim to podniósł w takim razie, bo pompe mam słabszą. Tylko tyle że ciągnik mam długi i balast też się jakiś znajdzie w razie czego. Także do siania jest nie za bardzo?? Estetyka w sumie też ważna a chciałbym żeby pole ładnie wyglądało... To już nie wiem co kupić. Myślałem intensywnie o tym talerzowym żeby siać nim po kukurydzy pszenice. Bo na łapkowych może się wyciągać i zapychać. Ciekawe czy możliwe jest dostanie takiej talerzówki na testy??

#6 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:03

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Skoro mówisz że siejesz po kukurydzy i masz problem z resztkami to już wolałbym zmienić pług. Dokładne przekręcenie jest ważne. A agregat koniecznie musi być nowy? Masz lekkie ziemie? Nie myślałeś o używce aktywnej? Wtedy nie masz problemu nawet jak chcesz siać na miedzy :P

#7 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 07:58

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Nie ma tych resztek dużo ale coś tam troszkę jest, i wydaje mi się że agregat łapkowy będzie wyciągał resztki. Co do aktywnego to wolał bym talerzowy, z aktywnym już się narobiłem bo mam. I jakoś nie jestem z niego do końca zadowolony. Może gdyby była to brona wirowa to tak, ale z drugiej strony nie wydaje mi się żeby brona wirowa była urządzeniem na moje gleby 3a,3b przeważają gdzieniegdzie glina na zgórkach...

#8 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:19

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Miałem na myśli bronę wirnikową :) Zawsze mi się wydawało że właśnie na glinie i na cięższych ziemiach wirnikowa sprawdza się najlepiej. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, nie wiem czy talerzowy dobrze doprawi twoją glebę chyba że będziesz uprawiał kilka razy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:23

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Na ciężkich glebach owszem, brona wirnikowa będzie najlepsza. U mnie brona wirnikowa zrobiła by prawie że pył z tej ziemi. Bo 3a,3b nie jest ciężką ziemią. A przynajmniej tak mi się wydaje. Kilka razy to nie, wystarczy raz. Tylko teraz nie wiem jaki ma być ten agregat. A już niedługo trzeba by siać pszenice.

#10 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:42

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie ja mam ziemie od 2 do 5klasy i sieje agregatem talerzowym i na prawde nie ma zadnego problemu zasiane pole wyglada lepiej niz po agregacie na łapkach

#11 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:50

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie KOVU a jaki masz agregat??

#12 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:44

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie chodziło o to że nie kupiłby go już do siania. do uprawy pożniwnej ten mandam jest super ale do siewnika to nie za bardzo.... u nas agromaszami sieją i zadowoleni są tylko że fakt talerzówka z agromaszu napewno ma mniejsze odległości między talerzami przez co może sie czasem przypchać ale tego nie wiem bo nie siałem akurat agromaszem...

#13 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 07:30

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie Oj na pewno ma mniejsze odległości między talerzami, podobno też w talerzówce z Brodnicy się nic nie zapycha, ale to tylko podobno. A jak jest skonstruowana to tego nie wiem bo nie widziałem. Hmm czyli chyba jednak Mandam odpadnie... szokoda bo sprzęt fajnie się prezentował :) A czy jest jakaś talerzówka po której nie zostają foski po talerzach skrajnych?? Jak temu zaradzić? Zgarniacze od siewnika brać szerzej??

#14 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 08:54

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie PanJoker ja mam agregat z tej firmy http://www.skotarek-...-talerzowy.html widzialem ze na AF ma go juz kilka osob mi spisuje sie super mam boczne ekrany ktorych zadaniem jest aby nie powstawaly te kopczyki na przejazdach a mozna tez zalozyc talerze skrajne o mniejszej srednicy jak na razie nie moge na niego nazekac

#15 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:59

Agratat uprawowo siewny talerzowy Mandam Gal opinie a może z Unii Grudziądz? I do tego wał gumowy?? Jak myślicie? Dobry byłby to wybór? Czy może coś tańszego w stylu Grano system? U mnie w okolicy jeden znajomy ma z Unii i sobie chwali. Tylko pytanie jakiej wielkości talerze wybrać?? Które do siania były by lepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share miron_ol

miron_ol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 11:37

Witam, podepnę się pod temat chcę kupić agregat talerzowy uprowowo-siewny , jakiej firmy polecacie ?
Co myślicie o  http://www.agro-tom....owo-siewny-ath/ ktoś może ma taki sprzęt ?
Mam różne gleby 3 - 5 klasy plus torfy,troszkę gliny i piachy .Płaskie tereny i spore góry też.

Edytowany przez miron_ol, 28 kwiecień 2015 - 11:39.