Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siłownik wspomagający

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek1206

Piotrek1206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 09:42

Siłownik wspomagający Witam

Posiadam Renault 90-34 i od jakiegoś czasu zauwazyłem, że z jednego z siłowników wspomagających wydobywa się olej były to znikome ilości ale ostatnio renia trochę wiecej pracowała podnośnikiem i olej dosłownie zaczą się lac :( i tu pojawia się pytanie jak rozebrać ten siłownik nigdzie nie zauważyłem żadnych skreceń itp które pozwoliłyby go rozebrać. Jeżeli ktoś już to rozbierał to proszę o pomoc ewentualnie jakieś wymiary uszczelniaczy i dostanę je w zwykłym sklepie czy w grę wchodzi tylko Claas? Z góry dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siłownik wspomagający Dzisiaj, 19:28
  •  

#2 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:16

Siłownik wspomagający Niemialem stycznosci z tym ciagnikiem, niewrzuciles tez zdjecia silownika zeby mozna bylo na nim zawiesic oko, ale mam sporo doczynienia z silownikami w innych maszynach i na twoim miejscu wymontowalbym silownik i zawiozl do jakiegos zakladu hydrauliki silowej gdzie zajma sie tym wykwalifikowani spece i naprawia silownik od reki. Mozliwe nawet ze dobiora jakies uszczelnienia ktorych koszt wraz z robocizna okaze sie tanszy niz oryginalne czesci i zapewne na naprawe otrzymasz gwarancje. Na Twoim miejscu tak bym postapil

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 13 marzec 2014 - 20:34

Siłownik wspomagający Dobrze piszesz kolego peewee1984, ale jest pewne "ale". Pół roku temu pojechałem do specjalistycznego zakładu hydrauliki siłowej, żeby dobrać uszczelniacze do cyklopa czeskiego UNHZ 500. Zawiozłem rozebrany siłownik. Właściciel zawołał pracownika z około 30 letnim stażem, ten spojrzał, gdzieś poszedł i po chwili wrócił ze średnicówką. Pomierzył i powiedział, że jeden simmering ma inny wymiar niż powinien mieć (a mówił to na podstawie pomiarów średnicówką). No cóż nie będę kłócił się ze "specjalistą". Sprzedał mi o milimetr mniejszy, gdyż taki po wielokrotnych przymiarkach (zeszło mu 30 minut) wcisnął. Na wszelki wypadek wziąłem ten oryginalny i całe szczęście. Zasadniczo nie dowierzam takim "specjalistom" i w domu bez większych problemów wcisnąłem ten oryginalny większy a fachowiec z 30 letnim stażem twierdził, że się nie da i dodał, że ktoś zapewnie spawał a potem przetaczał głowicę siłownika. Najlepiej powiedział właściciel zakładu: "Mam taki kompletny siłownik i mogę panu sprzedać. - tym panom dziękujemy.
Podsumowując nie każdy specjalista ma pojęcie co robi! Nie tylko nie naprawi a jeszcze zepsuje!
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 05:40

Siłownik wspomagający Najczęściej występuje siłownik nurnikowy jednostronny rozbiera się go, poprostu wyciągając tłoczysko pod warunkiem że jest to model beż zabezpieczenia albo odcina się dolną część cylindra na tokarce i wyjmuje tłok dołem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zbig606

zbig606

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 17:32

Siłownik wspomagający Przecina najlepiej na tokarce a po wymianie uszczelnień spawa jak było