Piotrek1206

Siłownik wspomagający

Polecane posty

Piotrek1206    0

Witam

 

Posiadam Renault 90-34 i od jakiegoś czasu zauwazyłem, że z jednego z siłowników wspomagających wydobywa się olej były to znikome ilości ale ostatnio renia trochę wiecej pracowała podnośnikiem i olej dosłownie zaczą się lac :( i tu pojawia się pytanie jak rozebrać ten siłownik nigdzie nie zauważyłem żadnych skreceń itp które pozwoliłyby go rozebrać. Jeżeli ktoś już to rozbierał to proszę o pomoc ewentualnie jakieś wymiary uszczelniaczy i dostanę je w zwykłym sklepie czy w grę wchodzi tylko Claas? Z góry dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Niemialem stycznosci z tym ciagnikiem, niewrzuciles tez zdjecia silownika zeby mozna bylo na nim zawiesic oko, ale mam sporo doczynienia z silownikami w innych maszynach i na twoim miejscu wymontowalbym silownik i zawiozl do jakiegos zakladu hydrauliki silowej gdzie zajma sie tym wykwalifikowani spece i naprawia silownik od reki. Mozliwe nawet ze dobiora jakies uszczelnienia ktorych koszt wraz z robocizna okaze sie tanszy niz oryginalne czesci i zapewne na naprawe otrzymasz gwarancje. Na Twoim miejscu tak bym postapil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dobrze piszesz kolego peewee1984, ale jest pewne "ale". Pół roku temu pojechałem do specjalistycznego zakładu hydrauliki siłowej, żeby dobrać uszczelniacze do cyklopa czeskiego UNHZ 500. Zawiozłem rozebrany siłownik. Właściciel zawołał pracownika z około 30 letnim stażem, ten spojrzał, gdzieś poszedł i po chwili wrócił ze średnicówką. Pomierzył i powiedział, że jeden simmering ma inny wymiar niż powinien mieć (a mówił to na podstawie pomiarów średnicówką). No cóż nie będę kłócił się ze "specjalistą". Sprzedał mi o milimetr mniejszy, gdyż taki po wielokrotnych przymiarkach (zeszło mu 30 minut) wcisnął. Na wszelki wypadek wziąłem ten oryginalny i całe szczęście. Zasadniczo nie dowierzam takim "specjalistom" i w domu bez większych problemów wcisnąłem ten oryginalny większy a fachowiec z 30 letnim stażem twierdził, że się nie da i dodał, że ktoś zapewnie spawał a potem przetaczał głowicę siłownika. Najlepiej powiedział właściciel zakładu: "Mam taki kompletny siłownik i mogę panu sprzedać. - tym panom dziękujemy.

Podsumowując nie każdy specjalista ma pojęcie co robi! Nie tylko nie naprawi a jeszcze zepsuje!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Najczęściej występuje siłownik nurnikowy jednostronny rozbiera się go, poprostu wyciągając tłoczysko pod warunkiem że jest to model beż zabezpieczenia albo odcina się dolną część cylindra na tokarce i wyjmuje tłok dołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dronningborg6
      Czy trzeba zdjąć kabinę aby wyjąć siłownik główny podnośnika w mtz 82(starszy model).
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy
       
      ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez jedrysekjarek
      Witam wszystkich.
       
      Mam pytanie odnosnie siłownika dwustronnego działania takiego jak na rysunku. Przepuszczaja mi uszczelnienia w nim. Wykorzystuje w nim wejscie numer 2 do podnoszenia pługa a wejscie numer 1 jest wolne . Pług opada poprzez swoja mase. Co sie stanie gdy zaslepie wejscie numer 1 zeby olej który przepuszcza uszczelniacze nie wylewał sie na zewnatrz

    • Przez glazu1991
      Witam. Czy ktoś z Was wymieniał uszczelniacze na siłowniku od podnoszenia wysięgnika i wie jak to zrobić a mianowicie jak zabrać się za rozebranie tego siłownika? Przypuszczam że jest tam jakaś nakrętka którą gdy się odkręci to będzie można wyjąć tłoczysko. Tylko zastanawia mnie to zabezpieczenie na obwodzie cylindra przy jego końcu, co to jest w ogóle, jakaś sprężyna, zabezpieczenie tej nakrętki? Za symbol tego siłownika też będę wdzięczny, nie mogę go nigdzie znaleźć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj