Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor proxima 8441 nie pali

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 09:16

zetor proxima 8441 nie pali Witam wszystkich.

Pierwszy raz zakładam jaki kolwiek temat na forum, proszę więc o wyrozumiałość.
Problem z jakim się spotkałem to spora zagadka. Mianowicie proxima 8441 3400 mth (od nowości w jednych rękach) przestała nagle palić (kręci, słaby dymek lub raczej para)
Co zostało sprawdzone:
- Paliwo nie schodzi z układu (nawet po 2 dniach pompka ręczna od razu pompuje stawiając charakterystyczny opór)
- Swiece grzeją na 100%
- jakość paliwa (jeszcze 3 ciągniki wtym dwa praktycznie nowe (zetor i JD) na tym samym paliwie bez problemu)
- w tym ciągniku na pompie jest głowiczka ustalakąca dawkę względem ciśnienia w kolektorze ssącym (turbo), odpowiada ona również za dawkę startową (sterowanie ciśnieniem smarowania silnika) - działa poprawnie
- pompa była u pompiarza - pod tym kontem (pompka zasilająca też)
- kręci wystarczająco szybko
- po poluzowaniu przesodów wysokiego ciśnienia i pracy rozrusznika paliwo daje aż miło
- dolot powietrza i wylot spalin drożne
- po odpaleniu na zaciąg procuje normalnie, gdy się go zgasi po chwili - jeszcze zimny - znów nie pali. Gdy ciepły pali normalnie
- luzy zaworowe sprawdzone.
- odma sucha nie dmucha podczas pracy (więc ciśnienia sprężania nie sprawdzałem, bo mam problem ze znalezieniem starego wtrysku który mógłbym przerobić na końcówkę do zegara) Poza tym problem powstał nagle.
Nie z jedną zagadką sobie poradziłem ale tu pomysły się już kończą dlatego zwracam się z prośbą do użytkowników o merytoryczną pomoc.
To co planuję jeszcze sprawdzić choć mało prawdopodobne to:
-wtryski (jak już się go odpali to wszystko ok (moc, dymk i inne takie)
Ściągnąć głowicę celem oddania do sprawdzenia szczelkości zaworów i ocenić gładź cylindrów i denka tłoka

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor proxima 8441 nie pali Dzisiaj, 12:27
  •  

#2 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 10:16

zetor proxima 8441 nie pali wtryski jak by lały to byś go na sznurku też nie odpalił
sprawdzi jeszcze czy zapłon nie uległ przestawieniu

#3 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 07:51

zetor proxima 8441 nie pali Zapłon raczej ok, mijanka w okolicach GMP a na korpusie pompy fabryczna cecha (klin na pompie też nie tknięty).Próby odpalenia z pompą ustawioną na w/w cechę i trochę do przodu - bez rezultatu

#4 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:38

zetor proxima 8441 nie pali jesteś pewien ,że świece nagrzewają się po zamontowaniu w silniku ?

Edytowany przez DAREK, 09 marzec 2014 - 08:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 10:58

zetor proxima 8441 nie pali pierwszym testem jest tzw test diody (multimetr w położeniu test diody) jeden kabel do silnika, drugi do styku "+" świecy - sygnał oznacza przejście. Ale mnie było mało każą świecę wykręciłem i sprawdziłem pod napięciem 12V. Tak jestem pewien.

#6 Share Zaksik

Zaksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 16:45

zetor proxima 8441 nie pali Witam.Pisałeś że sprawdziłeś luzy zaworowę i tu moje pytanie czy mógłyś mi podać jakie one muszą być?

#7 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 13:04

zetor proxima 8441 nie pali Wg podręcznika napraw od 0,25 do 0,3 bez względu czy ssący czy wydechowy. ja zawsze ustawiam 0,3
A oto odpowiedź na mój problem. Po zdjęciu głowicy okazało się że lejąc ON do komór zaworów przesącza się dołem zwłaszcza na dwóch wydechowych. - Szaman od głowic orzekł że to jeszcze nie tragedia, ale głowica zrobiona. Jednocześnie pompa pojechała do drugiego serwisu i chyba tu pies był pogrzebany, bo źle ocenili pracę pierwszego serwisu. Końcówki też przy wolnym naciskaniu dźwigni od próbnika sikały strumykiem, ale je zmieniłem wcześniej i nic się nie zmieniło, natomist po załażeniu głowicy i pompy po drugim szpecu - zapalił jak ta lala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 15 luty 2016 - 20:41

zetor proxima 8441 nie pali

.

Edytowany przez Renault9514, 19 luty 2016 - 12:00.

ZETOR Team !!!