Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka dla królików!

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 10 marzec 2014 - 22:46

Kiszonka dla królików! W ogródku koszę kosiarką szwedzkiej firmy Stiga(spalinowa z koszem do zielonki) robię z tego kiszonkę lub koszę połowę i skarmiam na bierząco, a za tydzień koszę drugą połowę i też na bierząco. Obecnie ziemi nie mam ani ara ;)(chyba że ogródek) niedaleko mnie rośnie koniczyna( nikt jej nie kosi, to czemu by sobie nie skorzystać).Całe wakacje siedzę sobie u wujka który ma ok 18 ha hoduje bydło i trzodę, większość towaru mam od niego(siano, lucerna,otręby i inne) W tym roku zasieję marchew pastewną i brukiew. kukurydzę mam od znajomego, który mieszka w tej samej miejscowości co wujek(w porządku gość, nie raz byłem u niego sobie zarobić). Pokosów w ogródku nie liczę, najczęściej to koszę co 7 dni(średnie obroty i szybkie tempo). Do wujka jeżdzę co tydzień więc przywożę sobie lucerny i mleczy w worku i mam na ok 3 dni do skarmiania, resztę dorwę sobie w okolicy. Wujek tez hoduje króliki, teraz ma już tylko jedną samicę, ale nie raz miał już 100 króli. kiszonki robię gółwnie w wakacje gdy jestem u wujka, a lucerny nie ma zbyt wiele, kilkanaście a, pokosów jest robione sporo, nawet do ośmiu, czyli bardzo dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka dla królików! Dzisiaj, 21:33
  •  

#22 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 17:03

Kiszonka dla królików! Mam pytanie bo klatki będą pod ścianą a metr nad nimi jest taka deska przybita do ściany która kiedyś służyła jako mały stoliczek.Deska ma ok 50 cm i ja tak pomyślałem
że można było by tam dobić kilka desek i zrobić nad nimi mini strop i tam bym przechowywał siano co o tym myślicie?

#23 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:06

Kiszonka dla królików! Niezły pomysł, ale siano to lepiej w pomieszczeniu, bo mniejsze ryzyko wilgoci, ale z braku laku to i to dobre.

Co do kiszonek to ja królikom dawałem kiszone wysłodki buraczane mieszane pół na pół z owsem do oporu i siano, ale siana to za wiele nie jadły.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:07

Kiszonka dla królików! Cześć!
Mam ważne pytanie! Jaką marchew lepiej posiać pastewną czy zwykłą i jak zrobić potem kiszonkę z natką na jesień i w jakich ilościach ją
mam dawać jak będę miał tą kiszonkę z natki?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 03 maj 2014 - 14:53.

#25 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:17

Kiszonka dla królików! Pierwsze słysze zeby robić kiszonke z natki ale mozna sprubowac . Moim zdanie lepsza pastewna bo wieksza urośnie i bedzie jej więcej, chodz bym powiedział ze obojetnie jakąposiejesz bo i tak zjedzą. Osobiście uważam z doświadczenia że lepiej zasadzić ziemniaki i je puzniej parować. Chociąz zwierzyna ma po tym wage

#26 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 17:32

Kiszonka dla królików! Gotujesz im ziemniaki ? ja daje surowe i biegunek nie ma, niby mokrej trawy nie powinny jeść a ja dawałem :)

#27 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 27 marzec 2014 - 18:59

Kiszonka dla królików! o kiszonce dla królików pierwsze słyszę ale możesz spróbować
dla królików to najlepiej buraki pastewne,siano albo marchewka i zboża owies kukurydza i w małych ilościach pszenica to na zime
za niedługo będzie świeża trawa koniczyna itp jak się ma małą ilość bo w dużych to jak powyżej

Edytowany przez konrad004, 27 marzec 2014 - 19:01.

Valtra-Power Partner

#28 Share korea146

korea146

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 13:58

Kiszonka dla królików!

o kiszonce dla królików pierwsze słyszę ale możesz spróbować
dla królików to najlepiej buraki pastewne,siano albo marchewka i zboża owies kukurydza i w małych ilościach pszenica to na zime
za niedługo będzie świeża trawa koniczyna itp jak się ma małą ilość bo w dużych to jak powyżej

Ja tak samo pierwsze słysze, a dużo wiem o królikach bo ojciec trzyma króliki od chłopaka (z 6 letnią przerwą i barzo dobrze się zna na królikach lepiej niż chodwlcy którzy jeżdżą na wystawy ze swoimi królikamii i nie jeden robi się czerwony kiedy ojciec mówi mu że królik jest chory lub był gdzie inni nie wiedzą nawet o tym ) i nadal trzyma i nie daje takich rzeczy jak kiszonka tylko jak wyżej napisał kolega i jeszcze paszę specjalną ale tylko dla młodych króli i dla samic kotnych ;)

#29 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 19:17

Kiszonka dla królików! U mnie akurat owies im słabo idzie ale kukurydza już lepiej. Ja daje sporo pszenicy bo uwazam ze zboże twarde pomaga scierac królikom zęby które im rosną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 29 marzec 2014 - 07:03

Kiszonka dla królików! Odnośnie ziemniaków to ja daję tylko surowe skórki. A marchew to obojętnie jaką, ale faktycznie pastewna chyba urośnie trochę większa. O kiszonce to pierwsze słyszę, a tym bardziej z natki, no ale możesz spróbować.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#31 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 18:58

Kiszonka dla królików! a jak posieje nawet zwykłe buraki to one zjedzą i dawać je na surowo czy parowane?

#32 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 19:02

Kiszonka dla królików! buraki pastewne daje się na surowo.buraki się nie paruje

#33 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:35

Kiszonka dla królików! a co myślicie o buraku ćwikłowym? czy można kupić nasiona w zwykłym sklepie do posiania?

#34 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 06:33

Kiszonka dla królików! Jak specjalnie chcesz coś siać dla królików to zasiej marchew ,albo buraki pastewne , będzie tego znacznie więcej od odmian jadalnych , chyba ze siejesz warzywa dla siebie , wtedy te byle jakie ( niehandlowe ) skarmisz królikom .,
Marchew i buraki to pasza dietetyczna , dobra dla karmiących samiczek bo mlekopędna . Ja w tym roku wysiewam dynie , lubię dłubać suche pestki , a z resztą dyni nie wiem co zrobić : )
Kiedy karmię króliki zielonkami , liśćmi kalafiorów , brokułów , króliki nie chcą dyni ruszyć , ale zimą i na przedwiośniu jedzą , nie mają wyboru : ))

#35 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 15:58

Kiszonka dla królików! Z kiszonką radzę dać sobie spokój. Sąsiad hodował na kiszonce i negatywnie to wpłynęło na smak mięsa.

#36 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 30 marzec 2014 - 21:35

Kiszonka dla królików! O kiszonce z natki to pierwszy raz słyszę, ja robię kiszonki ale nie z natki. Ja sieję zwykłą marchew, lepsze wartości, fakt że pastewna większy plon wydaje. Zamiast buraków to lepiej brukiew, sam sieję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 14:46

Kiszonka dla królików! Posiałem ok 2 a buraków i chciałbym zrobić z liści kiszonkę dla króli.Co o tym myślicie i czy by to one jadły