Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka dla królików!

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:33

Kiszonka dla królików! Cześć!
Słyszałem że dla królików można dawać sianokiszonkę.Ja w tym roku będę próbować bo za stodołą mam ok. 2 a łąki i wykoszę,zostawię na 2-3 dni i zgrabię i wezmę na sieczkarnię potnę,
kupię siatkę plastikową,zwiąże i wsadzę sieczkę do worka czarnego( chodzi o worek na śmieci), wysysam odkurzaczem powietrze mocno zawiążę
i powinno być dobrze.Jak ktoś daje kiszonkę dla królika to niech powie ile daje na początek a potem o ile zwiększa.Słyszałem że na początek powinno się dawać 0,25 kg , ale jak się przedobrzy to królik zdycha czy to prawda i co o tym sądzicie.Proszę o pomoc!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka dla królików! Dzisiaj, 06:09
  •  

#2 Share sebek0001

sebek0001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:41

Kiszonka dla królików! bał bym się dać kiszonkę swoim królikom....

#3 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 07 marzec 2014 - 22:18

Kiszonka dla królików! Ja daję królikom kiszonkę od zeszłego roku i nie było żadnego przypaku aby mi jakaś sztuka padła. Ja robię w wiaderkach albo w workach na śmieci, dobrze ubijam i wiążę, a na ten sezon beczki już czkają ;). Jak dla mnie to zbyteczna ta siatka, odkurzacz też bym sobie darował. Ja nie tnę tylko dorazu kiszę bez zordarbniania, w tym roku miałem kisznkę z koniczyny czerwonej, miała długość ok 20-30 cm i świetnie się zakisiała. Kiszonkę to czasem odrazu po ścięci kiszę, albo po podsuszeniu. 0,25kg :o nie dawaj aż tle bo z pewnością odlecą! Ja dawałem garść na początek, póżniej zwiększyłem dawkę do oporu ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 22:38

Kiszonka dla królików! U nas króliki dostają sianokiszonkę z mieszanki trawa+ koniczyna, ale mamy duże bele dla koni, a króliki korzystają niejako przy okazji. Uważam, że bardzo fajna pasza na zimę.

#5 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 23:04

Kiszonka dla królików! U mnie króliki nigdy nie dostawały kiszonki jedynie pełnoporcjówka siano i trawa
Strach że pozdychają nie pozwolił mi dać im kiszonki

#6 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 08:15

Kiszonka dla królików! Ale jak wy dawaliście kiszonke dla królików rano i wieczorem

#7 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 marzec 2014 - 10:23

Kiszonka dla królików! Starszym to rano i wieczorem, teraz jak mam samice z małymi to tylko raz. Kiszonki nie daję samicom zakoconym, aż do miesiąca po wykoceniu, żeby małym nic nie było.

#8 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 19:19

Kiszonka dla królików! a siano może być też z koniczyny lub lucerny tylko czy trzeba je pociąć w sieczkarni

#9 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 19:34

Kiszonka dla królików! Koniczynę i lucernę jest bardzo ciężko wysuszyć dość wystarczjąco by nie spleśniała, po co ciąćna sieczkarni? Jak już chcesz mieć siano bdb jakości to dawaj zwykłe siano i wysusz sobie pokrzywę, i dawaj na przemian albo wymieszaj ją z sianem.
Ps. lucerna, koniczyna, pokrzywa ma duże straty po wysuszeniu(kruszenie się listków)

#10 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:50

Kiszonka dla królików! A mogę już siać lucernę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 18:28

Kiszonka dla królików! Nasiona lucerny dobrze kiełkują w wilotnej glebie o temp. 8- 10 C. http://www.odr.pl/pr...ziec-o-lucernie tu masz jeden z linków jak uprawiać lucernę. Dużo siejesz tej lucerny, jak ją będziesz ją skarmiał?

#12 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:17

Kiszonka dla królików! będę dawał na wiosnę jak nie będzie trawy a resztę będę magazynować w garażu tylko bele zrobię sam z siatki plastikowej a z ogródka z
trawnika gdzie będzie ładna trawa to pójdzie na kiszonkę a w październiku zrobię ostatni pokos z lucerny i pójdzie też na kiszonkę

#13 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:25

Kiszonka dla królików! Też daję lucernę królikom. Magazynować w garażu to chcesz jako siano czy jak?

#14 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:37

Kiszonka dla królików! siano w garażu a kiszonkę wyleję przed garażem mały skrawek betonu i będę ustawiać pionowo niedługo wstawię zdjęcia ze sprzątania
garażu i budowania zagród i może pierwsze zdjęcia z siana

#15 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:48

Kiszonka dla królików! Jeśli planujesz robić siano z lucerny to będzie problem, wiem bo sam robiłem w zeszłym roku. Do siana to jeszcze troche czasu ;), szybciej będzie zbiór pokrzyw. Jak planujesz robić tą kiszonkę, opisz tak dokładniej.

#16 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:54

Kiszonka dla królików! no to będę kosić trawę w ogrodzie kosiarką,potem wezmę siatkę plastikową docisne mocno,potem wezmę w worek po śmieciach zapakuje,potem odkurzaczem wyzsam powietrze,mocno zawiążę i po miesiącu mam kiszonkę ale jak zrobię w październiku to jak postoi trochę dłużej to nic się nie stanie?

#17 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:59

Kiszonka dla królików! Nic się nie stanie, a nawet lepiej bo dużej przefermentuje, obecnie karmię króliki kilkumiesięczną kisznką z koniczyny czerwonej. Ja robię kisznkę tak że wkaładam do wiadra kilka cm towaru, dogniatam ręką i tak aż do pełna, jeśli robię w workach to tak samo a na końcu związuję(daję od 2 do 4 worków, bo koniczyna i lucerna są roślinami które maja twarde łodygi, ale bo zakiszeniu i tak są mięciutkie :)

#18 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:10

Kiszonka dla królików! A można też kiszonkę z kukurydzy robić dla królików?

#19 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:28

Kiszonka dla królików! Można, ale nie wiem czy to królikom wchodzi, ja nie robię ponieważ o kiszonkę z kukurydzy musiałbym sobie zasiać kukurydzę, albo kombinować z zdobyciem materiału do zakiszenia. Koniczyny, mleczy, lucerny, trawy mam pod dostatkiem, więc robię kisznkę tylko z tego towaru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Michal456

Michal456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:53

Kiszonka dla królików! no a ile masz ha lub a i ile pokosów robisz rocznie

a czy można robić kiszonkę z trawy którą się wykosi w ogródku kosiarką?