Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:33

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Witam. Otóż mam problem z moim Ursusem. Wszystko zaczęło się dziać podczas orki na nierównym polu z górkami. Kiedy jadę w brużdzie (ok.25cm) prawym kołem, gdy ciągnik jest przechylony na prawo, i dodatkowo jest na pochyłym terenie, co powiększa jego przechylenie w prawą stronę po chwili orki ciągnik traci obroty i gaśnie (w tym momencie pompując pompką paliwową czuć, że nie dochodzi do niej paliwo). Po podpompowaniu pompką i odpowietrzeniu odpala normalnie. Po kilku minutach dalszej orki jest to samo, znów traci obroty i gaśnie. Problem nie występuje na równym terenie, wtedy wszystko jest ok. Może wiecie o co może tu chodzić?? Z góry dzięki za pomoc....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 20:43

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Za mało w baku??

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 20:45

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Odstojnik czyściłeś?

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:45

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Czas paliwa dolać ?

#5 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:55

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Paliwa ciągle ponad połowa jest, odstojnik czyściłem, nawet to sitko z niego wywaliłem...

#6 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:59

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy a wez caly kran ze zbiornika wymontuj i zobacz co tam sie dzieje .

#7 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:06

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Paproch w przewodach paliwowych. Przedmuchaj układ sprężarką w kierunku odwrotnym niż paliwo idzie ze zbiornika.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#8 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 21:15

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Ja tak miałem 1014 że w odstojniku dziurka się zapychała . Okazało się że nawet lejąc paliwo do baku przez sitko i tak paprochów się nazbiera. Bak wyczyściłem i po problemie.

#9 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:37

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy @paktoofonikas dobre mówi. dmuchaj sprężarką do układu powietrze pod prąd. Gdzieś jakiś paproch zapchał przepływ. ot tyle i nic wiecej.

A gdzie zacząć dmuchać? najlepiej odkręcić od filtrów przewód metalowy (ten z lewej, który idzie od pompki zasilającej i w niego dmuchać, tak, zeby powietrze szło przez pompkę zasilającą, ostonik do baku.

#10 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 21:51

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy przedmucha i paproch dalej w baku? gdzie on wyleci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:55

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy owszem, wróci do baku, ale następym razem moze inaczej sie ustawi i przeleci aż do filtra nie tamując przepływu, albo przy tym przedmuchaiu się rozleci na więcej kawałków- nie wiem.

Ja w każdym razie byłem zmuszony 2 razy dmuchac (w różnych sprzętach) i to załatwiało sprawę- problem nie wracał.

#12 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 21:59

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy może i tak być ze się uda go pozbyć. też miałem w kilku problemy ale jeden się uparł i bak czyścić mus był :D

#13 Share cezar-c4

cezar-c4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 10:02

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Ewentualnie wyjmowanie zbiornika i płukanie go...

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 11:04

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy jest syf w zbiorniku, a dokładniej na jego dnie... jedyna opcja to wyczyścić zbiornik, lub przewiercić otwór w zbiorniku w który się wkręca odstojnik.. wtedy nie będzie się nic zapychać.. ALE wtedy nie bedzie pobierał paliwa do 0 z zbiornika... ja rozwierciłem w 914 i skończyło się zapowietrzanie podczas roboty... a zapowietrza, a raczej zatyka się przewód ten co jest w zbiorniku, a to jest taka rurka. i tam podchodzi paproch i ją zatyka, jak zgasnie to wtedy odpuszcza , ze mozna pompować pompka ręczną, ale poczas jazdy znowu podchodzi i rurki i tak w koło... Więc sa dwa spsoby, rozwiercić, lub myć zbiornik co jakiś czas. Ja polecam rozwiercenie, tylko tyle ,że trzeba już pilnować poziomu paliwa jak się kończy bo zawsze zostaje 2-3 cm....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#15 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 marzec 2014 - 18:26

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Ja nie polecam rozwiercania bo w takim 1214 zostaje 30 litrów nie wykorzystanego paliwa.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#16 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 20:22

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy u mnie tez jest rozwiercony bo sie cuda dzialy

#17 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:30

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Ale to w którym miejscu mam rozwiercić i kranik czy zbiornik? Bo mam kranik (wkręcany w zbiornik) z taką rurką wystającą do góry na ok.2-3 cm, która pobiera paliwo.

#18 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 marzec 2014 - 22:56

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy odkręcasz odstojnik i przez króciec wsadzasz ósemkę wiertło i kręcisz aż do przebicia.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:56

Problem z Ursusem 1012-ciągle gaśnie....pomocy Wygląda na to, że problem rozwiązany. Odkręciłem kranik, żeby zobaczyć jak to rozwiercić (nie dało by rady bo w baku mam wkręcony króciec i do niego przykręcam kranik) i grzebiąc takim małym haczykiem w otworze wyciągnąłem ze zbiornika małą metalową kulkę o średnicy 0,5 cm i jeszcze jeden płaski pokrzywiony element 1x1cm (oba złote), który utkwił w króćcu, do którego przykręcam kranik. Dziś podczas orki ciągnik ani razu się nie zapowietrzył anie nie gasł, także mam nadzieję, że teraz będzie ok. Bardzo Wam dziękuje wszystkim za pomoc... ;)