Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uderzenie pioruna w pole?

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2014 - 20:36

Mistyfikacja, było to oceniane przez fachowców od pogody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uderzenie pioruna w pole? Dzisiaj, 09:06
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 październik 2014 - 13:12

Dokładnie. Zauważyliście, że nawet kamera nie drgnęła? Uderzenie w tak małej odległości powoduje sporą falę uderzeniową, która zakołysze budynkiem. Poza tym gdyby faktycznie uderzył tak blisko kamera przestałaby działać.

#23 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 październik 2014 - 18:56

https://www.youtube....h?v=oTfFW4utEEU

W takim razie wytłumacz tą sytuację ^^

Widać dwoje ludzi idących z parasolką a potem gość który dostaje 2 uderzenia piorunem, a to wszystko między budynkami, prawdopodobnie blokowiskiem.

Że  kamera  nie  wysiadła  to  dziwne,  ale że  żadnych  zakłóceń nawet  w  obrazie  a  tyt  w  to  wierzysz?   :D  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 październik 2014 - 19:14

Kiedyś jak nie było telewizji i internetu to ludzie opowiadali takie bajki, a inni w to wierzyli. Teraz jest tak samo, z tą różnicą, że kiedyś miało to mniejszy zasięg. Znalazł się jeden nawiedzony to najwyżej w danej wiosce mogli wierzyć w jego herezje, a teraz ktoś zamieści coś w sieci i zaraz miliony bezmózgich gimbusów w to wierzą.

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 13 październik 2014 - 19:27

Jak obejrzałem pierwszy raz to od razu gwiezdne wojny mi na myśl przyszły :)  . Herezje nie zawsze, kiedyś do domu starej kobiety wpadł prawdopodobnie piorun kulisty, ona twierdziła że to diabeł- kula ognia wydająca syczące dźwięki, dużo ludzi następnego dnia było u niej i rzeczywiście zniszczone, czarne ściany i sufit miała 

#26 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 październik 2014 - 20:07

Czy to była mistyfikacja... może i była, możliwe że macie racje. Ale jeśli ja mam wierzyć "fachowcom od pogody".... to nie dziękuję.

Fachowców na świecie jest cała masa, i nierzadko dzierżą nawet wysokie stanowiska w UE za co dostają masę kasy, a co otrzymujemy od nich?

Przepisy unijne które łatwo jest obejść, albo że ostryga to ryba.

Najlepszym sposobem by się przekonać to jest przeżyć takie coś i mieć nagrane.

Na razie tylko widziałem jak w oberwaniu chmury i w burzy w jadący z naprzeciwka samochód  trzasnął piorun, oczywiście nic się nie stało, pojechał dalej.

#27 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 13 październik 2014 - 20:44

@ Apista piorun mugł uderzyć dalej za samochodem a tobie sie wydawało że uderzył w samochód , nie ma takiej opcji że nic samochodowi by sie stało od uderzenia pioruna .

Piorun potrafi ściany w budynkach rozwalać , wielkie drzewa rozrywa .

#28 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 13 październik 2014 - 20:51

Czytam i się smieję ,trzeba przeżyć bliskie spotkanie z piorunem ,żeby coś o tym wiedzieć i powiem że to nic przyjemnego ,bo ja taką okazje miałem .Uderzył ok 20m ode mnie. Potężny trzask i jasność jednocześnie, że ze strachu sam nie wiem jak się znalazłem w domu a od furtki na posesję  do drzwi mam niewiele jakieś 7m i powiem że od tej pory mam przed burzą respekt ,z tym żywiołem nie ma żartów .

#29 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 październik 2014 - 07:59

Nie mógł uderzyć 20m od Ciebie, bo jakby tak było to już byś tego nie napisał. A to, że nie pamiętasz tych 7m to nie było ze strachu, tylko straciłeś świadomość na tą chwilę. Ojciec miał podobny przypadek. Stał jakieś 6m od ściany budynku, kiedy uderzyło w drzewo 300m od niego. Pamięta, że ocknął się na ścianie budynku i nie pamięta jak się tam znalazł.

@ Apista piorun mugł uderzyć dalej za samochodem a tobie sie wydawało że uderzył w samochód , nie ma takiej opcji że nic samochodowi by sie stało od uderzenia pioruna .
Piorun potrafi ściany w budynkach rozwalać , wielkie drzewa rozrywa .

Jest. Nie stanie się absolutnie nic. Najgorszy przypadek jest gdy uderzy bardzo blisko samochodu, wtedy możemy już myśleć o wymianie całej elektroniki.

#30 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 14 październik 2014 - 17:34

Uderzenie w tak małej odległości powoduje sporą falę uderzeniową, która zakołysze budynkiem. 

Ale się uśmiałem, chyba masz na myśli drewnianą stodołę (lub coś w tym typie) bo przeciętny murowany budynek po zakołysaniu zmienia się w kupę gruzu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2014 - 18:24

No nie bardzo jest się z czego śmiać, może nie dosłownie zakołysze, ale jest takie wrażenie że się aż zatrzęsie.   

#32 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:40

Ale się uśmiałem, chyba masz na myśli drewnianą stodołę (lub coś w tym typie) bo przeciętny murowany budynek po zakołysaniu zmienia się w kupę gruzu.

Widać, że nie masz zielonego pojęcia. Nawet nie wiesz jak elastyczny jest beton i inne materiały budowlane. Przy bliskim uderzeniu pioruna zadzwonią Ci wszystkie talerze w szafkach. I tak jak napisał @KORSARZ1 czuć wyraźne wstrząsy.

#33 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:32

Tylko co to ma wspólnego z kołysaniem,proponował bym trafniej dobierać określenia jak się chce uchodzić za geniusza wiedzy od wszystkiego.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2014 - 19:39

Czepiasz się,   wyraźnie chcesz dołożyć Elektrotechnikowi.     

#35 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:48

Po prostu dostrzegam różnicę między drganiami (i to w skali mikro) a kołysaniem. Ty za to wyraźnie Go bronisz, a jest on znany z robienia przytyków innym, min. tym że od razu nie mam "zielonego pojęcia" dlatego dla kontrastu napisałem o geniuszu od wszystkiego, ale to nie temat o modzie, więc kończę. 

#36 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 14 październik 2014 - 20:31

Elektrotechnik też niezłe bajki pisze :D :D :D „ Ojciec miał podobny przypadek. Stał jakieś 6m od ściany budynku, kiedy uderzyło w drzewo 300m od niego. Pamięta, że ocknął się na ścianie budynku i nie pamięta jak się tam znalazł. "

Bardzo wielki piorun musiał uderzyć że fala uderzeniowa odrzuciła jego ojca 6 metrów a piorun uderzył 300 metrów od niego , w promieniu 100 metrów od miejsca uderzenia to napewno wszystko było wyrwane , wyburzone . Dobrze że nie mieszkam w takiej okolicy gdzie tak olbrzymie pioruny uderzają ;)

#37 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 październik 2014 - 21:35

Takie opowiastki to już za sam tekst można między bajki włożyć. albo rozważyć teleportację hehe :P

Z opowiadań które słyszałem i rad które niejeden zna to wiadomo w samochodach jest bezpiecznie, jednak jeśli wystają metalowe elementy w samochodzie to nie dotykać, ale to już bardziej ze strachu niż z rad. Podczas burzy nie stać pod drzewami a tym bardziej nie rozmawiać w tym samym czasie przez telefon komórkowy.

Słyszałem o przypadku że wędkarz chciał udowodnić że na jeziorze nic mu nie grozi w czasie burzy na łódce, więc zabrał kumpli w czasie burzy na łódkę i do tego wymachiwał kluczem, w efekcie wszyscy zostali porażeni i trafili do szpitala.

Oczywiste jest też ze w czasie burzy należy przynajmniej powyciągać wszystkie elektryczne urządzenia z kontaktu, u mego sąsiada przez uderzenie pioruna popaliło wszystkie przewody w ścianach a telewizor który był włączony "wybuchł", oglądającemu się nic nie stało rzecz jasna.

Z tym telewizorem to może być ciekawa sprawa, bowiem można przypuszczać że starsze telewizory emitują zakłócenia radiowe (mogą również przyciągać pioruny) czego potwierdzeniem mogło by być zakłócenia na radiu CB w samochodzie. Zapewne mogą to być inne urządzenia, bo np. przejeżdżając koło banku albo innego domostwa zawsze w tym samym miejscu zakłócenia odbieramy.

#38 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 14 październik 2014 - 21:43

Bardzo dawno temu staliśmy przy oborze ze szklankami i czekaliśmy na mleko jak babcia udoi. Piorun uderzył w drzewo które znajdowało się 30 m od budynku. Drzewo rozdarł na pół, była to stara wysoka wierzba. Uderzenie tego pioruna widziała także babcia która wychodziła właśnie z obory z wiadrem mleka. Nikt się nie przewrócił, nikogo nie poraziło, nie było żadnej fali uderzeniowej, mleko się nie rozlało. Wielki huk, błysk, strach i nic więcej. Byłem ja kuzyn, kuzynka starsza która miała wtedy już z 10 lat i babcia, dowodem było rozerwane drzewo.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2014 - 12:41

Tak czy siak, to jest taka siła że lepiej chojractwo schować do kieszeni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 15 październik 2014 - 18:39

Apista, telewizor dostał, bo wysokie napięcie "wpadło" do zasilacza. Sieć elektryczna, jeśli trafi w nią piorun, doprowadza wysokie napięcie do budynku i wówczas mamy wyładowania w gniazdkach l przełącznikach. Szczególnie narażone są na to domy, do których napięcie jest doprowadzone linią napowietrzną.

Telewizor sam z siebie nie przyciąga piorunów, podobnie jak telefon komórkowy.

Efekty dźwiękowe wyładowania atmosferycznego są największe w pewnej odległości od jego źródła. Jeśli pioruny biją w przebiegającą nieopodal linię średniego napięcia, to słychać tylko taki "psyk". Jeśli piorun trafi w drzewo odległe 400 metrów od domu, to huk jest już znaczny.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.