Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkość i obroty do poszczególnych prac

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 marzec 2014 - 21:08

Prędkość i obroty do poszczególnych prac W ogóle to na początek 24t łajna na dwa ha to stanowczo za mało. rozwal to na 1 hektar to co nieco da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkość i obroty do poszczególnych prac Dzisiaj, 03:15
  •  

#42 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:52

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Na 1 hektar można jednorazowo zastosować dawkę do 40 ton, ale może kolega woli rozrzucać częściej to też jest dobrze ;]

#43 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 17:19

Prędkość i obroty do poszczególnych prac 8 rozrzutników na ha ?:P sugeruje 4 bieg i z 1700 obr/min trójka będzie za wolna chyba : ewentualnie mozesz przestawić rozrzutnik jesli się da ;)
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#44 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 17:23

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Tak rozrzutnikiem 6 tonowym 4 po polu xD Wez grzesiek sie zastanow :D Mysle ze na miekkiej ziemi to w 3 bys ja zadusil xD

Edytowany przez mds212, 07 marzec 2014 - 17:29.

#45 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 18:01

Prędkość i obroty do poszczególnych prac panowie co wy tu piszecie ;[ jakie 3 czy 4 jak pisze mds212 byś go udusił przecież można przestawić po sów taśmy i wyjdzie mniej obornika nie będziecie wymyślali 1700 obrotów
jak doradzacie to chociaż rzetelnie nie będziecie gościa podpuszczać by ciągnik zarżną ;)

#46 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 07 marzec 2014 - 18:45

Prędkość i obroty do poszczególnych prac A niby w jaki sposób ma zarżnąć ? Bo uważam że jemu chodzi o rozrzutnik 4,5 t dwuosiowy lub mniejszy bo można to wywnioskować po tym co napisał a poza tym raczej większego do 360 nie ma sensu zakładać. A w takim rozrzutniku 360 na 3 biegu to będzię się smiała i nic nie będzie czuła praktycznie.

Edytowany przez lew908, 07 marzec 2014 - 18:46.

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#47 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 18:47

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Witam
dzięki za odpowiedzi
Rozrzuciłem dzisiaj troche na 3 biegu 1600 obr .ale coś szybko rozrzutnik to rozrzucał
Pas ok 500 m pola na jeden rozrzutnik wystarczył tylko
coś za dużo sypał
próbowałem 4 biegiem to się dusił
gdzie w rozrzutniku ustawia się żeby taśma wolniej szła?

#48 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 18:57

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Z prawej strony przy adapterze masz taką kulke ciągniesz ją do siebie i wkładasz w odpowiednie miejsce odpowiada to za posów taśmy

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#49 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 19:15

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Tylko nie ustaw tasmy do tylu :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 19:19

Prędkość i obroty do poszczególnych prac no właśnie dobrze ze kolega wyżej o tym wspomniał. W zasadzie powinny być tam strzałki naklejone od którego miejsca do którego miejsca trzeba ustawić aby szły w daną strone :P

#51 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:57

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Możecie wskazać mi na zdjęciu gdzie jest ta kulka do regulacji?

http://tablica.pl/of...57-ID3LnVR.html

Edytowany przez slepy78, 07 marzec 2014 - 20:58.

#52 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:15

Prędkość i obroty do poszczególnych prac http://www.bankfotek.pl/view/1683836 tutaj masz zaznaczyłem ci :P myślę że pomogłem :D

Edytowany przez lew908, 07 marzec 2014 - 21:17.

#53 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:16

Prędkość i obroty do poszczególnych prac OK dzięki

#54 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 08 marzec 2014 - 23:01

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Michal1993, to cos wolno ta Metal Fach owija. Ja mam Rivierre Casalis i prasuje 3p, to na 1400 obr silnika owiniecie JEDNYM sznurkiem zajmuje mi minute, sznurek jest owijany ok 20 razy, a w pszenzycie lub sianie moge mniej.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#55 Share piciacz

piciacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 maj 2014 - 08:54

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Witam, mam rozrzutnik obornika z Czarnj Białosockiej dwuosiow z adapterem na dwa poziome wałki rozrzucające. Wałki obracają się do dołu, tzn wyrzucają obornik dołem. Często ukręcają się te wałki, a jak nie to pękaj obudowy łożysk, na których poruszają się. Sąsiad ma podobny rozrzutnik ale jednoosiowy i z adapterem na jeden wałek. jego wałek rozrzuca obornik w stronę do góry. Nie ma też takich problemów jak w rozrzutniku na dwa wałki. Czy może ktoś wie, czy da radę przerobić adapter na dwa wałki, tak żeby rozrzucał tak jak ten na jeden wałek? pozdrawiam

#56 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 20:35

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Ursusem C-360 najlepiej rozrzuca się na 3 biegu i z 1500-1600 obrotów. Drugi bieg jest za wolny a trójka jest w sam raz. A duże obroty są po to aby wałki ładnie "pocięły" obornik na mniejsze kawałki i później obornik jest równiej rozrzucony po polu. Ja mam rozrzutke 3 tonową i nią przejade 360 metrów i jeszcze na rozrzutniku troche zostaje, żeby przy następnym załadunku obornik nie wylatywał między dolnym wałkiem a podłogą. Najlepiej WOM załączać przez skrzynie, ja robie tak: wjeżdżam na 3 biegu na pole, wciskam sprzęglo do pierwszego oporu (I stopień) czekam aż ciągnik prawie sie zatrzyma, wtedy lewą dźwignie daje lekko do góry i puszczam sprzegło i już można jechać. A przy wyłączaniu WOM-u to noga z gazu od razu lewą wajchą szybko lekko na dół. I już można jechac po obornik.
A wałki powinny sie obracać do góry, moim zdaniem to ta przekładnia jest odwrotnie założona. Wałek WOM idzie przez cały rozrzutnik i wchodzi do takiego korpusu przekładni i następnie z tej przekładni wychodzą wałki jeden z prawej i jeden z lewej. Jak na moje to trzeba obrócić przekładnie o 180 stopni względem wałka WOM (patrzac z tyłu rozrzutkika) zeby lewy wałek był z prawej strony a prawy z lewej. Innego wyjścia nie widze.

#57 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 20:50

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Trochę się pogubiłeś
Przecież w tym cięgniku obroty zależne na 3 biegu są wolniejsze od niezależnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:14

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Tak zgadza sie, wg instrukcji naprawy ursus 360, przy obrotach silnika 2200 na WOM-ie niezależnym jest 595 obrotów, a na zależnym (przez skrzynie na 3 biegu) jest 519 obrotów. To jest "całe" 76 obr/min mniej na wałku, czy to przy rozwożeniu obornika ma jakieś znaczenie? raczej nie a przynajmniej jest wygoda przy załaczaniu i wyłaczaniu WOM-u.