Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkość i obroty do poszczególnych prac

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 17:19

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Jakim biegiem wjeżdzacie na pryzme kukurydzy c-360 z 2- osiowym rozrzutnikiem? pozdrowienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkość i obroty do poszczególnych prac Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 17:22

Prędkość i obroty do poszczególnych prac ja z tandemem 6t coprawda ciagnik lepiej dociążony czyli się nie kopie tylko przód sie za to mocno podnosi to wchodze jak niższa pryzma to 3 a jak większa to zależy 3 i szybka redukcja na dwójkę albo od samego dołu 2.

#3 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:51

Prędkość i obroty do poszczególnych prac jak zatrzymasz się na kukurydzy to ruszysz z miejsca czy potszebna jest pomoc innego ciągnika?

#4 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:40

Prędkość i obroty do poszczególnych prac to zalezy czy tandem już wszedł na górę czy nie. na blokadzie przeważnie da rade ruszyć ale nie zawsze.

#5 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 22:06

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Ja wjeżdżam 2 z dwuosiowym rozrzutnikiem, jak jest wyżej to 3 a czasami nawet 4 bo z rozpędu wyżej wjedzie, ale jak już nie idzie to nie ma co kombinować tylko zaczepiać drugi ciągnik, bo nie warto kopać dziur na pryzmie ponieważ zrusza się już ubitą masę, która później może się psuć.

W tym roku wjeżdzałem ciągnikiem z przednim napędem - zupełnie inna bajka. Pracuje się bez porównania lepiej i nie trzeba nikogo do pomocy przy pryźmie.

#6 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:41

Prędkość i obroty do poszczególnych prac ten napęd w c-360 to fajna sprawa przydaje się w niektórych sprawach he he :)

#7 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 23:15

Prędkość i obroty do poszczególnych prac miałem na myśli inny ciągnik, nie C 360. Chociaż fajnie byłoby mieć przedni napęd w sześćdziesiątce

#8 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2009 - 09:14

Prędkość i obroty do poszczególnych prac My 3p nie wozimy kukurydzy ale 3 biegiem to w sam raz. nie za szybko nie za wolno a nie lepiej wozić kukurydze przyczepą. :)

#9 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 17:24

Prędkość i obroty do poszczególnych prac przyczpa ma większe koła to ciągnik ma lżej ale z wysypem gożej bo nie równo

#10 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 23 styczeń 2009 - 17:29

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Ja 60 wjeżdzałem 3 z rozrzutnikiem 4t a przyczepą 4,5ton obie maszynki podwójne burty i po desce to z rozrzutnikiem jest gorzej wiechać przeważnie zaraz sie kopie i potrzeba drugi ciagnik albo zrzucac kukurydze raz miałem przypadek że wiechałem wszystko elegancko ustałem wysypałem troche ruszyłem i sie zakopałem :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2009 - 17:43

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Nie wiem jak u was ale u nas to rozgarniają ciągnikami ze spycharkami albo turami. A przecież jak rozgarniają tym co wypisałem to nie musi być równo rozsypane.
POZDRO

#12 Share Jurek12

Jurek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 15:10

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Ja wjeżdżam z rozrzutnikiem 4,5 nadstawki nad siatkę 3 z rozpędu a później 1 polowa i zrzut taśmą przez długość pryzmy i nigdy się nie zakopałem. ;)

#13 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:55

Prędkość i obroty do poszczególnych prac ja z rozpędu jak mniejsza pryzma to 3 a jak już wysoka to rozpęd 4 potem na pryzmie 3 a na koniec 2 i prawie zawsze wyjade zadko mnie wciągają a ciągam przyczepe dwu osiową 4,5t z nadstawkami z siatki.

#14 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:59

Prędkość i obroty do poszczególnych prac ja z przyczepą 4,5 tony wjeżdżam z rozpędu na 4 i wjeżdża bez problemu

#15 Share konraddd

konraddd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:02

Prędkość i obroty do poszczególnych prac W tym roku obydwaj moi bracia niestety w okresie zniw będą poza domem i wiekszoć praca spadnie na ojca i na mnie a ja niezbyt umiem jeździć ciągnikiem a tata nie umie tłumaczyć czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na kilka pytań :
co zrobić żeby 3P tak szybko nie ruszał i jak zmieniać szybko biegi ? Czy przy przewracaniu siana pajakiem trzeba go podnosic na zakrętach ? Czy w 3P są biegi polowe i szosowe ? Jak się włącza wałek ? I jak się rozpędza rotacyjną ? Jak się rusza jak sa słabe akumulatory ? A i jeszcze odnosnie 30 to dlaczego jest 4 biegi polowe i szosowe skoro jest razem 5 biegów ?

#16 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:28

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Żeby szybko nie ruszał musisz wolniej puszczać sprzęgło.
Przy przewracaniu siana na zakrętach można lekko go podnieść, żeby nie rył ziemi kółkami.
Są polowe i szosowe. :)
Wałek wlączasz dźwignią ktorą masz między nogami kolo siedzenia - jedną włączasz pompe, drugą wałek.
Żeby rozpędzić rotacyjną musisz wcisnąć sprzęgło do oporu, włączyć wałek i powoli puszczać sprzęgło dodając obrotów.
Jak są słabe akumulatora to najlepiej wymienić, innego wyjścia nie ma :P
W 330 masz 3 biegi polowe i wsteczny oraz 3 szosowe i wsteczny razem 6 i 2 wsteczne. :)

Mam nadzieję że pomogłem :D

Edytowany przez gospodarz97, 02 czerwiec 2013 - 13:30.

#17 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:35

Prędkość i obroty do poszczególnych prac

Są polowe i szosowe. :)
Wałek wlączasz dźwignią ktorą masz między nogami kolo siedzenia - jedną włączasz pompe, drugą wałek.
Żeby rozpędzić rotacyjną musisz wcisnąć sprzęgło do oporu, włączyć wałek i powoli puszczać sprzęgło dodając obrotów.

poprawka

Lewa dzwignia jest zarazem od WOM jak i pompy Do góry obroty zależne WOM(Jest jeszcze opcja obrotów zalerznych na pompe dzwignia lewa prawie w pionie prawa na luz i dzwignia od biegów na jakis tam wybrany bieg np. 4 lub3 przy 5 zniszcysz pompe) Na dół pompa i WOM 540
Prawa jest od zakresów biegów do góry drogowe na dół polowe

Edytowany przez janusz20, 02 czerwiec 2013 - 13:39.

#18 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:15

Prędkość i obroty do poszczególnych prac Sorry pomyłka, miałem na myśli 330 :P

#19 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:40

Prędkość i obroty do poszczególnych prac a tak w ogole to ile masz lat?
a juz wiem 16... i ciagnikiem jezdzic nie potrafisz (tak wynika przynajmniej z twojego postu) a nagle rzucają cie na gleboką wode...zeby tylko tragedii z tego nie bylo

zeby szybko - czytaj odpowiednio, zmieniac biegi to po pierwsze trzeba znac ich układ na pamiec a nie po wcisnieciu sprzegla zastanawiac sie co tu teraz zrobic

a jak sie ma słabe akumulatory to albo na zaciag albo pod prostownik a potem to juz sie ciagnika nie gasi :lol:
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 czerwiec 2013 - 16:52

Prędkość i obroty do poszczególnych prac No i jak nie używaż WOM to nie gazuj mu więcej jak 1500-1600 obr, oprucz transportu czy przejazdów to wtedy spali kieliszek i jest ekonomiczny. Nieraz słyszy się jak raży w bronach, opsypniku, a nawet pługu na max, ten silnik tego nie lubi.