Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus c 360 czy c 360 3p

97 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 06 marzec 2014 - 15:47

Ursus c 360 czy c 360 3p Przymierzam się do zakupu ursusa c 360 lub c 360 3p. Byłyb to jedyny ciągnik na moim gospodarstwie, czemu jest aż taka różnica pomiędzy cenami? Dlatego że 3p są nowsze, czy jest jakiś inny powód, bo c 360 to kupie za 10 tyś w średnim stanie, a c 360 3p to muszę mieć minimum 14 tyś. Jaki pług do c 360 3p, ile uciągnie, jak jest ze spalaniem, może wie Ktoś jaki ile pali i w jakiej robocie? Jaki ciągnik polecacie? Mam trochę doświadczenia z 3p tylko że skrytym pod maską mf 255, ale ten jest jeszcze droższy, ma zupełnie inną konstrukcję, i jest lżejszy. Wolę ursusa. Mam dylemat ponieważ 3p jest oszczędniejszy niż zwykły czterocylindrowy c 360. 3p jest wysokoobrotowy, nieco lżejszy i ma 48kn, a zwykły 52kn, tylko jaki wybrać, jakiego byście polecili?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus c 360 czy c 360 3p Dzisiaj, 07:30
  •  

#2 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 06 marzec 2014 - 16:04

Ursus c 360 czy c 360 3p Ja wolałbym zwykłą c360, do tanca i do róźanca sie nadaje, lubi pracować w każdych obrotach, troche spalanie jest wieksze. A 3p w lekkich pracach polowych spali prawie tyle co c330. Ale silnik wysoko obrotowy, lubi obroty, trzeba troche deptać zeby nie przymulić. Ogółem 3P sa nowszymi ciagnikami rocznikowo i technologicznie stąd wyższe ceny. Silnik 3P jest delikatnie zbudowany, cienkie scianki miedzy tuleja a szpilkami. Wały lubia pękać z powodu raczej[nie parzystej ilosci cylindrów]. Jeżeli ziemia to glina to polecam pług grudziądz 2 skibowy, jezeli lekko lżejsze ziemie 3 skibowy, chociaz mozesz kupic 3 skibowy zawsze mozesz jedną odkrecić. Jednak ja bym wybral zwykłą C360/C355 ;). Lekko silniejsza, uniwersalna. Pozdrawiam.

#3 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 16:29

Ursus c 360 czy c 360 3p Jest już taki temat na forum http://www.agrofoto....0-czy-c-360-3p/

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 06 marzec 2014 - 16:45

Ursus c 360 czy c 360 3p Dzięki za podesłanie linku, szukałem w google podobnego, ale nic nie wyszukało. Ziemie lżejsze, a jak grubsza robota to jeden korpus odkręce.

#5 Share AgroRolnik227

AgroRolnik227

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ( maszyny rolnicze ) :3

Napisany 06 marzec 2014 - 18:02

Ursus c 360 czy c 360 3p 3p różni się od 60 tym że mniej pali bo 3 p jest 3 garowy a 60 cztero garowa a osiągi są niemalże identyczne :)

#6 Share olekig

olekig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 06:03

Ursus c 360 czy c 360 3p Oba ciągniki mają swoje lata, a więc i o problemy nie trudno.
Wybrałbym (właściwie wybrałem) zwykły silnik 4 cylindry.
Części tanie, dostęp do wszystkiego doskonały, głowice osobne, a to oznacza łatwość wymiany czy regulacji.
Silnik pracuje dobrze na niewielkich obrotach, nie pali wtedy dużo.
Jak Daman zauważył 3P jest delikatniejszy, a delikatność to nie najważniejsza cecha ciągnika :)

#7 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 06:30

Ursus c 360 czy c 360 3p Posiadam piękna c-360 po kapitalce , cabrio , jakbys byl zainteresowany daj znac :)

#8 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 09:08

Ursus c 360 czy c 360 3p tak jak poprzednicy, zwykła bardziej uniwersalna, zobacz czy ktoś 3p pracuje w lesie? może hobbystycznie na własne potrzeby sobie ktoś tam zrywa, ale nie na stałe -a zwykłymi dość dużo się rozbijają po lasach i nic im się nie dzieje, łatwiej ruszyć z czymś cięższym -pociągnie z niższych obrotów; a te opinie ze maja straszne spalanie, to chyba od ludzi co maja albo silnik na skończeniu, albo pompe źle ustawioną ( wiadomo większe, ale nie aż tak drastycznie :D ) i tak jak ogólna opinia panuje, 3p dobra tylko w transporcie,

#9 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 09:45

Ursus c 360 czy c 360 3p Kupuj zwykłą..wykręć wtryskiwacz,włóż drut i przyspiesz zapłon 1cm przed GMP a moc będzie z Tobą ;)

#10 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 10:11

Ursus c 360 czy c 360 3p 1cm przed GMP??? :D może i jacyś magicy tak ustawiają, ale weź pod uwagę, że wtryskiwacz jest na środku denka, w komorze spalania, a ta ma nierównomierna powierzchnię kulistą ze szpicem na środku, jaka jest szansa że akurat dobrze ustawisz?? z długości korbowodu i wykorbienia wału można by wyliczyć, ile cm przed GMP wypada 24st, ale po co...??? jest okienko na kole zamachowym, są znaki, (24 i dopuszczalne 22 st przed GMP), jak chcesz jeszcze przyspieszyć, to możesz zmierzyć ile to jest te 2 st na kole i o tyle przestawić w przód, tylko po co...? silnik będzie strasznie twardo pracował i się męczył. a tak na marginesie, to ustawiałem kiedyś pompe na silniku bez głowic, i wydaje mi się (bo nie mierzyłem) że początek tłoczenia jest znacznie bliżej GMP niż 1cm, także to jest chyba dość dużo przyspieszony zapłon, dobrze pali? nie odbija czasem wałem w druga strone?

Edytowany przez marobas, 09 marzec 2014 - 10:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:36

Ursus c 360 czy c 360 3p Potrzeba do tego uwagi oraz kilku obrotów wału dla pewności.Tak,początek tłoczenia na 3 kresce jest bliżej GMP niż 1cm i wydaje się to optymalne ustawienie ale mam przyjemność pracować ciągnikiem 4011 i tu koło zamachowe ma inne znaki,posiada wyższy manewr wyprzedzenia zapłonu.

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 12:13

Ursus c 360 czy c 360 3p

Kupuj zwykłą..wykręć wtryskiwacz,włóż drut i przyspiesz zapłon 1cm przed GMP a moc będzie z Tobą ;)

Z głupszą techniką ustawiania zapłonu i poradą już dawno się nie spotkałem. :wacko:
A 4011 fabrycznie ma późniejszy zapłon i mniejszą dawkę paliwa od 360. Inżynierowie z Ursusa przez zwiększenie max. dawki paliwa i przyspieszenie zapłonu w 360 uzyskali większa moc z tej samej jednostki kosztem jej żywotności.

Edytowany przez ptaszyna, 09 marzec 2014 - 12:18.

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 12:41

Ursus c 360 czy c 360 3p Co za bzdury. 4011 ma mniejsze wyprzedzenie kąta wtrysku niż 60-ka. 4011 ma 20 a 60-ka 24 stopnie.
Kijem grzebać po tłoku to możesz w wuesce a w 60-ce robi się to na znaki.
KPK Kumurun Team

#14 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 13:07

Ursus c 360 czy c 360 3p nie widziałem wykresów narastania ciśnienia w takim silniku, i nie wiem czy takowe są w ogóle opracowane, ale te 24st to jest "geometryczny początek tłoczenia" biorąc pod uwagę bezwładność wszystkich elementów w układance, długość przewodów i czas płynięcia paliwa, to wtrysk paliwa następuje dużo później, pewnie na kilka st przed GMP, a max ciśnienie występuje zaraz po GMP, jeżeli przyśpieszysz początek tłoczenia, (a wiec i początek wtrysku) to wtrysk wystąpi do otocznie o ciśnieniu niższym niż przewidziane ( zwiększy się prędkość rozchodzenia strugi i zasięg jej czoła-może dotrzeć do ścianek) wtedy zapłon występuje wcześniej, teraz weź pod uwage że tłok jest jeszcze w drodze do góry i to wszystko dopręża, prędkość narastania ciśnienia będzie powodować twardą pracę silnika, i jeśli za dużo przyśpieszysz to raczej jego parametry się nie polepszą tylko pogorszą, a wątpie żeby ktoś miał możliwość ich sprawdzenia, takie mówienie że lepiej idzie pod nogą jakoś do mnie nie przemawia ;) a jeszcze dodam, że i temp. w komorze nie jest zbyt wysoka, więc i czas wystąpienia pierwszych ognisk samozapłonu się wydłuża, więc raczej nie ma to sensu -to nie Common Rail tylko zwykła rzędowa pompa wtryskowa :D

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 13:20

Ursus c 360 czy c 360 3p Dokładnie. Po to wtrysk jest wcześniej by w odpowiednim momencie wybuch paliwa dostarczył ciśnienia i przepchał tłok w dół. Uwzględnia to czas potrzebny na zapalenie mieszanki, ruch silnika i inne opóźnienia. Zbyt wczesny wtrysk paliwa podnosi temperaturę wewnątrz cylindra, mocniej obciąża układ korbowy, zmniejsza moment na niskich obrotach silnika, w niektórym zakresie obrotów zwiększa zużycie paliwa. Krótko mówiąc mija się to z celem.
KPK Kumurun Team

#16 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 14:37

Ursus c 360 czy c 360 3p Najlepiej to kup se c-360 z silnikiem zetora 7211 . Ja mam swoją c-360 z tym silnikiem i jest git malina chodzi jak zegarek a mocy nie brakuje .

#17 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 15:08

Ursus c 360 czy c 360 3p Slinik zetora 7211 ma 62,5 kn, a jak ze spalaniem? Ziemie są cięższe i lżejsze 3-6kl. więc jeden korpus trzeba by odkręcić do orki na 3 kl.(glinie). Mam dylemat ponieważ 3p jest oszczędniejszy pod względem paliwa, a jeśli paliwo jest po 5 zł to jest na czym oszczędzać. Czy 3 p wykona tą sama robotę co c 360?

#18 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 16:22

Ursus c 360 czy c 360 3p Jak dla mnie to jeden czort czy c-360 czy 3p bo to prawie to samo ale i tak ja tam wole swoją c-360 z silnikiem zetora spali napewno troszke więcej jak zwykła nie liczyłem ale żeby taki smok na paliwo był to nie powiem .

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:12

Ursus c 360 czy c 360 3p Nie zaoszczędzisz wiele na paliwie przy orce na różnych rodzajach ziemi. 3-p będziesz co chwila schodził do dwójki a 60-ka mało kiedy, zrobi robotę w krótszym czasie. I mimo że na godzinę spalanie wyjdzie większe to na areał już nie będzie różnicy. Bo 60-ka skończy robotę, tu pójdziesz na piwo a 3-p będzie dalej pierdziało swoimi trzema garcami w polu.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:20

Ursus c 360 czy c 360 3p prawda. na 3p oszczednosc wychodzi w koszeniu czy w transporcie w ciekiej pracy niestety plecy .

Dodaj odpowiedź