Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowe reflektory w c360 3p

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomu4444

tomu4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:35

Dodatkowe reflektory w c360 3p Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
Czy akumulatory nie padną?
co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??

Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.

Pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowe reflektory w c360 3p Dzisiaj, 23:53
  •  

#2 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:49

Dodatkowe reflektory w c360 3p Trochę wiedzy będziesz musiał nabyć. Zdalne instalowanie reflektorów rękoma nieobeznanego nastolatka będzie długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Zastanów się, kto będzie odpowiadał w przypadku usterki spowodowanej montażem? Najczęściej (albo i zawsze) wina spada na tego, który pomaga.
Instalacja jest stosunkowo prosta. Podłączasz światła, podobnie jak fabryczne reflektory, przez włącznik (dodatkowy, bo stacyjka nie wytrzyma tak dużego obciążenia), dodatkowe kable poprowadzone najlepiej od akumulatora lub od rozrusznika (gruby kabel, do którego podłączony jest alternator). Światła możesz podłączyć przez przekaźniki, dzięki czemu zachowasz możliwość włączania świateł kluczykiem stacyjki.
Jeśli żarówki są z pojedynczym włóknem, to wystarczy po jednym przekaźniku na reflektor.
Jeśli żarówki są z podwójnym włóknem, to warto użyć dwóch przekaźników oddzielnie do każdego włókna.
Zerknik sobie jeszcze do tego tematu http://www.elektroda...7163&highlight=

Edytowany przez a1fe26c2, 05 marzec 2014 - 20:58.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 05 marzec 2014 - 21:03

Dodatkowe reflektory w c360 3p Poprawne podłączenie= nic złego się nie stanie.
I zamiast pisać "nie wiesz tego" napiszę... jest o tym pełno. Wystarczy poszukać. Najlepiej podłącz tak jak tu:
http://www.agrofoto....541-20-lub-30a/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pawel385

pawel385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:13

Dodatkowe reflektory w c360 3p Witaj. Myślę że akumulatory dadzą rade bez problemu. najlepiej dać zasilanie od świateł postojowych. więc jak będziesz miał już zamontowane w masce reflektory to musisz dać dodatkowy kabel z zasilaniem. wyjście kabla z bezpieczników od świateł postojowych później musisz dać dodatkowy przełącznik i z przełącznika do reflektorów. to zasilanie już masz a teraz będziesz musiał dać masę, czyli z reflektorów do maski czy silnika. myślę że to ci pomoże ale jak coś zepsujesz to tylko twoja wina

Jak podłączy wg. Twojej "porady" to na pewno zepsuje. Obwód świateł pozycyjnych ma za małą wytrzymałość prądową żeby obciążyć go dodatkowymi odbiornikami. Poza tym na forum jest dużo informacji na ten temat, łącznie ze schematami. Zamykam.

Edytowany przez Elektrotechnik, 06 marzec 2014 - 11:09.