Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak sprawdzić stan młocarni?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share koksurolnik

koksurolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:18

Jak sprawdzić stan młocarni? Witam. Mam taki problem. Mianowicie upatrzyłem sobie do kupna claasa Mercatora 50 ale mam problem bo nie wiem jak sprawdzić stan młocarni w tym kombajnie ponieważ nigdy nie posiadałem kombajnu. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak sprawdzić stan młocarni? Dzisiaj, 03:42
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 marzec 2014 - 18:30

Jak sprawdzić stan młocarni? sprawdz pasy , cepy,, czy nie jest dobite przez kamienie , klepisko , łożyska , obudowy łożysk , podłogę czy nie jest dziurawa , zajrzyj odrazu na wytrząsacz i sita ;)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:32

Jak sprawdzić stan młocarni? Witam
To trudna sprawa najlepszy mechanik Ci nie powie ale co mogę pod powiedzieć to popatrz czy cepy nie są pogięte i klepisko no i na słuch tzn. odpal clasa włącz młocarnie i wsadź ją na obroty cy nie stuka
To tylko tyle chyba :)

#4 Share koksurolnik

koksurolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:42

Jak sprawdzić stan młocarni? Dzięki wielkie. Ale chce wiedzieć od której strony i jak mam zajrzeć ? Wiem że dla niektórych to głupie ale ja z kombajnem miałem 0 doczynienia i nie wiem gdzie co i jak sprawdzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:58

Jak sprawdzić stan młocarni? pod pomostem a nad podnośnikiem pochyłym masz taką przysłonę na dwu takich ryglach odkręć je i masz już młocanię

#6 Share koksurolnik

koksurolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:12

Jak sprawdzić stan młocarni?

pod pomostem a nad podnośnikiem pochyłym masz taką przysłonę na dwu takich ryglach odkręć je i masz już młocanię

o to mi chodziło, dzięki wielkie

#7 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:07

Jak sprawdzić stan młocarni? wlacz ja i daj full obrotow na silniku i zobaczysz czy bije :D jak ja szukalem to w jednym tak bila ze dobrze ze trzymalem sie kierownicy bo by mnie z kabiny wyrzucilo :D i te slowa handlarza "pszenica wytlumi" :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:07

Jak sprawdzić stan młocarni? Weź kogoś kto sie troche zna na kombajnach bo teraz wiesz jak sprawdzić cepy a co z resztą? lepiej dac komus na flaszkę niz wtopić kilkadziesiąt tyś.
W kombajnie jest dużo rzeczy do sprawdzenia a jak zaczniemy ci tlumaczyć co , jak gdzie sprawdzać , na co zwracać uwagę to wyjdzie książka.