Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka mieszanka dla królików?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 05 marzec 2014 - 18:06

Jaka mieszanka dla królików? Witam hoduję króliki, żywieniu swoich królików nie stosuję granulatu. Kilka dni temu prześrutowałem mieszankę(15% kukurydzy, 35% owsa, 50%pszenicy), nie jestem w posiadaniu jęczmienia dzięki któremu mieszanka byłaby lepsza.
Z jakiego zboża zrobić aby była odpowidnia, podajcie w %. Co sądzicie o zastosowaniu niewielkiej iliści roślin strączkowych? A jeśli stroączkowe, to jakie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka mieszanka dla królików? Dzisiaj, 22:50
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 marzec 2014 - 18:20

Jaka mieszanka dla królików? do jakich strączkowych masz dostęp i mógł byś w kazdej chwili dostać ?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 05 marzec 2014 - 18:26

Jaka mieszanka dla królików? Pszenicy trochę nie za dużo? Nie lepiej byłoby pszenżyto? Oczywiście, o ile masz do niego dostęp.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 05 marzec 2014 - 18:34

Jaka mieszanka dla królików? Mogę zaopatrzyć się w sporo strączkowych np. soja, peluszka, groch, łubin, bobik, inne mógłbym zasiać na niewielką skalę. Chodzi mi o to aby mieszanka była jak najlepsza. Wiem że trochę dużo pszenicy, ale jej mam najwięcej. Pszenżyto obecnie się skończyło ;) ale dostawały je w całości do pochrupania.

#5 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 marzec 2014 - 18:50

Jaka mieszanka dla królików? strączkowe ogolnie baza tłuszczy i białka przez co mogł bys je łatwo przebiałkowac łubin napewno odpada jak już to dodaj grochu :) ja osobiście bym odradzał strączkowych królikom lecz ostateczne zdanie jest Twoje ;)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#6 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 00:11

Jaka mieszanka dla królików? Dobra no to łubin odpada. Groch już kiedyś siałem i mogę zasiać go jeszcze raz, a co myślicie o bobiku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 20:07

Jaka mieszanka dla królików? Ja obecnie podaję swoim królikom śrutę w składzie ; pszenica,jęczmień, soja (4:4:2) z racji tego ,że są to porządne Olbrzymy belgijskie muszą dostać porządne jedzenie aby przybrać 10kg nie w rok a w 7-8 miesięcy.Absolutnie nic się z nimi nie dzieje ale dawkę którą podałem ,podaję królikom o wadze minimum 2 kg.Nie stosuję owsa, ponieważ moje króliki nie chcą jeść łusek i za każdym razem musiałem wszystko czyścić , a teraz wsypię i rano "wylizane" .
Pozdrawiam

#8 Share KrzysiekNabiaek

KrzysiekNabiaek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 22:05

Pszenicy trochę nie za dużo? Nie lepiej byłoby pszenżyto? Oczywiście, o ile masz do niego dostęp.

Żyto i pszenżyto absolutnie nie one zawierają związki które zmniejszają przyswajalność białka i składniki anty żywieniowe które dla królików się nie nadają.Najlepsze dla królików bd owies jęczmień pszenica do tego granulat BEZ kokcydiostatyków.

Jeżeli strączkowe to do max 5-7 % w mieszance i najlepszy był by groch lub bobik.
Ja stosuje taką mieszankę owies ok 50% jęczmień ok 12,5% pszenica ok 12,5 % granulat ok 25%.
Robię takiej mieszanki ok 100 kg starcza mi na 4 tyg.

Edytowany przez KrzysiekNabiaek, 14 marzec 2014 - 22:06.

#9 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 20 marzec 2014 - 19:17

Jaka mieszanka dla królików? Ja tam pszenżytem karmię i jakoś nie jest źle. A żyto to odpada bo na następny dzień królik sztywny będzie
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#10 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:47

Jaka mieszanka dla królików? Mój wujek karmi króliki pszenżytem i owsem, ja mam bardziej urozmaiconą mieszankę, chodzi mi o dobre przyrosty tylko jaką mieszankę zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Filip_3P

Filip_3P

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 11:35

Ja stosuję mieszankę Owies, jęczmień granulat, 

wg.mnie to jest najlepsza mieszanka .

Nie wolno dawać żyta, ponieważ zawiera substancje antyżywieniowe, które opóźniają wzrost królików,

Pszenżyto ma mniej, ale też je ma, więc też nie należy go podawać, a już jeśli to w śladowych ilościach .

Edytowany przez Filip_3P, 28 lipiec 2015 - 11:36.