Zaloguj się, aby obserwować  
stg

Jaka mieszanka dla królików?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stg    21

Witam hoduję króliki, żywieniu swoich królików nie stosuję granulatu. Kilka dni temu prześrutowałem mieszankę(15% kukurydzy, 35% owsa, 50%pszenicy), nie jestem w posiadaniu jęczmienia dzięki któremu mieszanka byłaby lepsza.

Z jakiego zboża zrobić aby była odpowidnia, podajcie w %. Co sądzicie o zastosowaniu niewielkiej iliści roślin strączkowych? A jeśli stroączkowe, to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

do jakich strączkowych masz dostęp i mógł byś w kazdej chwili dostać ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Pszenicy trochę nie za dużo? Nie lepiej byłoby pszenżyto? Oczywiście, o ile masz do niego dostęp.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Mogę zaopatrzyć się w sporo strączkowych np. soja, peluszka, groch, łubin, bobik, inne mógłbym zasiać na niewielką skalę. Chodzi mi o to aby mieszanka była jak najlepsza. Wiem że trochę dużo pszenicy, ale jej mam najwięcej. Pszenżyto obecnie się skończyło ;) ale dostawały je w całości do pochrupania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

strączkowe ogolnie baza tłuszczy i białka przez co mogł bys je łatwo przebiałkowac łubin napewno odpada jak już to dodaj grochu :) ja osobiście bym odradzał strączkowych królikom lecz ostateczne zdanie jest Twoje ;)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dobra no to łubin odpada. Groch już kiedyś siałem i mogę zasiać go jeszcze raz, a co myślicie o bobiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kortez    0

Ja obecnie podaję swoim królikom śrutę w składzie ; pszenica,jęczmień, soja (4:4:2) z racji tego ,że są to porządne Olbrzymy belgijskie muszą dostać porządne jedzenie aby przybrać 10kg nie w rok a w 7-8 miesięcy.Absolutnie nic się z nimi nie dzieje ale dawkę którą podałem ,podaję królikom o wadze minimum 2 kg.Nie stosuję owsa, ponieważ moje króliki nie chcą jeść łusek i za każdym razem musiałem wszystko czyścić , a teraz wsypię i rano "wylizane" .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenicy trochę nie za dużo? Nie lepiej byłoby pszenżyto? Oczywiście, o ile masz do niego dostęp.

Żyto i pszenżyto absolutnie nie one zawierają związki które zmniejszają przyswajalność białka i składniki anty żywieniowe które dla królików się nie nadają.Najlepsze dla królików bd owies jęczmień pszenica do tego granulat BEZ kokcydiostatyków.

 

Jeżeli strączkowe to do max 5-7 % w mieszance i najlepszy był by groch lub bobik.

Ja stosuje taką mieszankę owies ok 50% jęczmień ok 12,5% pszenica ok 12,5 % granulat ok 25%.

Robię takiej mieszanki ok 100 kg starcza mi na 4 tyg.

Edytowano przez KrzysiekNabiaek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Ja tam pszenżytem karmię i jakoś nie jest źle. A żyto to odpada bo na następny dzień królik sztywny będzie


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Mój wujek karmi króliki pszenżytem i owsem, ja mam bardziej urozmaiconą mieszankę, chodzi mi o dobre przyrosty tylko jaką mieszankę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip_3P   
Gość Filip_3P

...

Edytowano przez Filip_3P
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marju12
      witam panowie ostatnio jeden gosc co ma ubojnie krolikow zaproponowal mi ze skupi odemnie po 9 zl za wage zywa krolika i zebym rozkrecal hodowle jak to u was wyglada ?
    • Przez Michal456
      Siemka!
      mam pytanie jaki granulat polecacie dla królików?Jak ktoś jest z okolic białej podlaskiej to niech powie gdzie kupuje ją.
      proszę o pomoc
    • Przez MateuszGutowski
      Witam .Potrzebuję jakieś informacje odnośnie ,,paszy'' dla królików posiadam nie dużo bo mam 2 króliki belgijskie ale bym chciał żeby nabrały na wadze ten 1 kg to by było super przez miesiąc jakie składniki najlepiej żeby były firmy i proporcje .Jeszcze jedno pytanko od ilu miesięcy najlepiej jest kryć te króliki żeby wyrosły na dobre matki ? bo miałem taki przypadek że od 6 miesięcy zakociłem i non stop albo zjadła albo poraniała więc bym chciał te dobrze wychować bo są to cenne dość króliki i ładne .Z góry dziękuję i Pozdrawiam
    • Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj