Skocz do zawartości

Zdjęcie

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:04

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek u mnie jeden gość zimą odpalił sześćdziesiątkę na zaciąg oczywiście bez wody a później pod wąż od obory i zalał do pełna ale niestety ie odjechał z miejsca daleko pękła tuleja
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Dzisiaj, 03:26
  •  

#22 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:05

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek

którego nie bylo a gospodarz do rozgrzanego ciągnika wlal wodę ;)

z takim czyms to się spotkałem ale ze do zimnego gorące to nie ;)

Co prawda nie w traktorze a w ciężarówkach, które kiedyś jeździły na wodzie i zimą z rana były zalewane wrzątkiem.

#23 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 23:24

u mnie jeden gość zimą odpalił sześćdziesiątkę na zaciąg oczywiście bez wody a później pod wąż od obory i zalał do pełna ale niestety ie odjechał z miejsca daleko pękła tuleja

Co ty powiesz bo mi sie to dziwne wydaje.Ja w okresie w którym sie spuscza wode odpalam bez wody podjezdzam pod kran,gasze i wlewam i nic sie nie dzieje ile sie to zagrze
je przez 1 czy 2 min

#24 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 10:10

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Ja tam zawsze na najwiekszych mrozach zalewam chłodnice wrzątkiem i nic sie nie dzieje odpala normalnie ;)

#25 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 styczeń 2008 - 10:11

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek ja tak samo robie jak "sztywny" tylko ze nie gasze,no ale to jest 360 3p ,może dlatego nic złego sie nie dzieje

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#26 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 11:09

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek ta tuleja i tak by ci pękła.
gorąca woda może trochę to przyspieszyła, ale na pewno nie była przyczyną.
poprostu zdaża się że tuleja pęka i najczęściej spotkałem się ztym w c360.
może być wada w odlewie, ale nie przerdzwienie od wody albo od gorącej wody - bzdury.

woda jest pospolicie stosowanym płynem chłodniczym w szczegulności na wsi, kiedyś nikt nie stosował płynów chłodniczych. terza coraz częściej zdaża się to w nowych ciągnikach że ma zalany płyn ale to jest inna epoka.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 16:30

ta tuleja i tak by ci pękła.
gorąca woda może trochę to przyspieszyła, ale na pewno nie była przyczyną.
poprostu zdaża się że tuleja pęka i najczęściej spotkałem się ztym w c360.
może być wada w odlewie, ale nie przerdzwienie od wody albo od gorącej wody - bzdury.

woda jest pospolicie stosowanym płynem chłodniczym w szczegulności na wsi, kiedyś nikt nie stosował płynów chłodniczych. terza coraz częściej zdaża się to w nowych ciągnikach że ma zalany płyn ale to jest inna epoka.

Jednemu nie pęknie ,a drugi musi robić remont. W szkole może kiedyś pokazywali jak przeciąć butelkę w połowie - kilka zwojów nici nawinięte obok siebie i nasączone denaturatem, potem zapalamy je i po chwili zanurzamy w zimnej wodzie. Nie ma znaczenia czy gorąca tuleja styka się z zimną wodą, czy odwrotnie, to jest żeliwo - wrażliwe na skurcz termiczny.

#28 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:04

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek U mnie w zetorku również najprawdopodobniej szlak trafił tuleje a cały czas ciągnik był zalany płynem wiec sam jestem ciekawy co mogło być przyczyna tej usterki

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#29 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:26

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Jeśli tuleje to albo zmęczeni materiału lub wada fabryczna.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#30 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:45

Co ty powiesz bo mi sie to dziwne wydaje.Ja w okresie w którym sie spuscza wode odpalam bez wody podjezdzam pod kran,gasze i wlewam i nic sie nie dzieje ile sie to zagrze
je przez 1 czy 2 min

nie wiem ile ten traktor chodził bez wody ale efekt był taki jak pisałem nie musisz wierzyć
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Dzisiaj, 03:26
  •  

#31 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:06

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Mój wujek miał taki przypadek że zalał ciągnik i pojechał do lasu ale zapomniał jednego kranika zamknąć bo mu mróz go przyłapał dojechał do lasu do którego miał dość blisko przypomniało mu się.Zamknął ten kran ale wody już sporo wyleciało to dolał zimnej bo miał i tuleja mu pękła. Ja akurat wierze w coś takiego że jak coś jest nagrzane i nastąpi szybkie oziębienie to może coś pęknąć.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#32 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:38

Mój wujek miał taki przypadek że zalał ciągnik i pojechał do lasu ale zapomniał jednego kranika zamknąć bo mu mróz go przyłapał dojechał do lasu do którego miał dość blisko przypomniało mu się.Zamknął ten kran ale wody już sporo wyleciało to dolał zimnej bo miał i tuleja mu pękła. Ja akurat wierze w coś takiego że jak coś jest nagrzane i nastąpi szybkie oziębienie to może coś pęknąć.

spoko cos o tym wiem -wzeszlej zimy raz c-360 zamrozilem i zagotowałem ;)
http://www.agrofoto....image11680.html

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#33 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 22:03

Oj marcin ładnie urządziłeś swoja 60tke ;] Ale swoją drogą ciekawy sposób załatania ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#34 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 22 styczeń 2008 - 11:11

No niezły pomysł!

#35 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 02 luty 2008 - 23:39

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek @misiael7745 masz dziwny przypadek -rozumiem że może ci coś pójść jak zamarznie a tu po gorącej wodzie ?? my zawsze lejemy wrząteko na lodowaty silnik B) i nic nam nie rozwala
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 luty 2008 - 23:46

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek jak uzywalismy mtzta to jego odpalic zima to byla katorga,
zawsze bralismy wiadro wrzatku wlewalismy do chlodnicy, czekalismy okolo 15-20 spuszczalismy cala wode - była już zimna, wlewalismy wtedy do pelna znow wrzatku i wtedy dopiero probowalismy krecic rozrusznikiem.
Jak pamietam to ojciec robil tak z 5 lat albo i lepiej -> do tej pory nie było remontu silnika wiec...

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#37 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 luty 2008 - 08:31

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek ja Wam mówię ze w przypadki @misiaela7745 to bylo tak ze woda dokładnie nie zleciała (delikatnie przymarzło) i potem jak wlał wodę za nim stopniało to silnik się trochę przygrzał i w tym momencie zimna musiała pójść B)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#38 Share Skofo

Skofo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :-)

Napisany 03 luty 2008 - 15:27

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek A ja myślę że to nie woda tylko wada fabryczna :-]

Ursus 1893 - 26.04.2011 Rest in Peace :( [*]

U mojego teścia hektarów dwadzieścia cztery konie w pługu do cholery długu :P

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:12

A ja myślę że to nie woda tylko wada fabryczna :-]

Jeździł 20 lat i w 21 pojawiła się wada fabryczna. Jak szklanka Ci pęknie po zalaniu wrzątkiem, to też wada fabryczna. Gdybyś zrobił tak w okresie gwarancyjnym, to nikt by nie uznał. Tak nie powinno się robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:17

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Skoro tak co robic jak ciagnik nie jest na plynie, nie ma grzalki i chce go zapalic bez zalewania goracej wody??czekac do wiosny? B) B)