Skocz do zawartości

Zdjęcie

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:12

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek niedawno w te duze mrozy nalałem goracej wody do chłodnicy zeby ciągnik lepiej odpalił po 2-3 dnaich zauważyłem ze coś nie tak jest z obrotami zaglądam do miarki oleju a tan stan pełny.byłem przerażony początkowo myślałem że to tylko uszczelka pod głowica ale okazało się ze to pęknięta tuleja.dlatego teraz musze założyć sobie jakąś świece zarową albo coś zeby znów tego błędu ni epopełnić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:41

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Naprawde dziwne , a co sie działo z obrotami nie równe czy co ????

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:52

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Na prawdę dziwny przypadek-może był taki mróz że od razu zacisnęło-ale z drugiej strony to nie możliwe żeby tak szybko ochłodziła się gorąca woda ;) Szkoda c-360 ;) Ale jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:58

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Nie można od razu wlewać wrzątku, metal gwałtownie się wydłuża i powstają naprężenia, mogące uszkodzić tuleje. Najlepiej wlać najpierw wiadro letniej wody i potem dolewać gorącej. Metal nagrzewa się wtedy stopniowo i nic się nie powinno stać.

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 18:04

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek To jednak trzeba zalać mojego zetora płynem-u nas zawsze idzie wrzątek od razu ;)

#6 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 18:17

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek no przez 25 lat sie udawało ale teraz był za.....y mróz wiało i jeszcze na dworze stała biedna 60-tka>Żal mi jej chociaż nie raz nią pałowałem,ale nie ma co założy się new tuleje i chaja bonzaja naprzód.nie moge sie doczekać żniw bo wtedy nagram filmik jak daje rade z tym pługiem 4X40 a z tym filmikiem co mam to nie wiem co jest nie chce działać;)

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 18:19

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Michale zalej 360 płynem ;) I zamontuj tą świecę żarowa i nie bedzie takich kłopotow.

#8 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 20 styczeń 2008 - 18:23

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek

Nie można od razu wlewać wrzątku, metal gwałtownie się wydłuża i powstają naprężenia, mogące uszkodzić tuleje. Najlepiej wlać najpierw wiadro letniej wody i potem dolewać gorącej. Metal nagrzewa się wtedy stopniowo i nic się nie powinno stać.

Ja tak robiłem przy 914 i nic sie nie uszkodziło ale teraz zalełem już płynem ;)

#9 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 18:30

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek wiesz nie chciałem męczyć silnika więć nalałem tą wode no i miałem akurat pecha teraz żeby nie wiem co to leje płyn i ch.j a ona biedna w tym garażu teraz stoi i czeka na remont

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:09

wiesz nie chciałem męczyć silnika więć nalałem tą wode no i miałem akurat pecha teraz żeby nie wiem co to leje płyn i ch.j a ona biedna w tym garażu teraz stoi i czeka na remont

a ja sie zalozę ze to nie od wody -który zaklada się?? ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek Dzisiaj, 05:32
  •  

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:10

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek A od czego?

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:18

A od czego?

u mnie jak iwana nie bylo to praktycznie codzien sie go gorącą wodą zalewało
dwa czajniki wody WRZĄCEJ i nic ja podejrzewam ze poprostu od częstego lania wody przerdzewiała
a co powiecie o tym:
w październiku kopalem burak (większosc wie jak moja c-360 sobie z nim radzi -chmura dymu) no i nic -wiosną ojciec sadzi pomidory -ciagnik na 3polowej i 1000obr i woda w oleju sie pokazala ;)
i co Wy na to??
a po 1300mth przerdzewiała tulej :) :)
http://www.agrofoto....image16465.html

ja wykluczyłbym to -a moze bylo odwrotnie -nie zalales wodą i potem dolałes?? ;)

Kontakt 661995047

#13 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:25

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek U mnie jak T-25 nie chce odpalić na mrozie to biore wiadro wody (nie gotującej sie tylko średniej) polewam po cylindrachi i ma latwiej odpalić.
Ale wrócmy do tematu
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#14 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:28

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek jak ją majster rozbierze to porobie fotki i wam dokładnie napisze co sie stało ale według mnie to ta gorąca woda rozjeba.a moją ślicznotke ;):);)

#15 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:15

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek ja tyle razy lałem gorącą wode i w najgorsze mrozy i nic się nie stało jeszcze a mam prawie 4tyś MTH....i watpie zeby było to od wody....
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#16 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:15

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek woda zanim doszla do tuleji to byla juz letnia pierwsze idzie na chlodnice .chyba ze nie masz termostatu to troche moglo isc do silnika

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:19

gorąca woda w mróz przyczyną pęknięcia tulei w c-360 miał już ktoś taki przypadek No racja że żeby zagrzać silnik to trzeba go "przelać"bo tak to od razy zanim dojdzie do silnika to z kranika i tak będzie leciec zimna woda zanim rozgrzeje to minie pare minut ;)

To może rzeczywiscie jest tak jak pisze Marcin że tuleja przerdzewiala od czestego zalewania woda ;)

#18 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:28

No racja że żeby zagrzać silnik to trzeba go "przelać"bo tak to od razy zanim dojdzie do silnika to z kranika i tak będzie leciec zimna woda zanim rozgrzeje to minie pare minut :)

To może rzeczywiscie jest tak jak pisze Marcin że tuleja przerdzewiala od czestego zalewania woda :)

no u mnie ojciec sie zdziwił bo to byl taki czas ze on jeździł -jak by mi to sie stalo to bylby meksyk :)
-zdjelismy głowicę, odkręciliśmy misę olejową kapie pod ciągnikiem, zmieniliśmy polozenie tulei -nie kapie, ale po chwili woda pokazała się nad tlokiem ;)
wiec wzięliśmy sie za wyciąganie tulei -ojciec od dolu stal w kanale) puka przez drzewo a ja ciągnę do góry no i po wyciągnięciu przypomniało sie ojcu ze wody nie spuscilismy (trochę za pozno) -ale mokry był ;)

Kontakt 661995047

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:38

a ja sie zalozę ze to nie od wody -który zaklada się?? ;)

To od płynu chłodzącego, którego nie było ;) . Różnica temperatur i nastąpił skurcz termiczny. Zdarza się , że blok potrafi pęknąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:46

To od płynu chłodzącego, którego nie było :) . Różnica temperatur i nastąpił skurcz termiczny. Zdarza się , że blok potrafi pęknąć.

którego nie bylo a gospodarz do rozgrzanego ciągnika wlal wodę ;)

z takim czyms to się spotkałem ale ze do zimnego gorące to nie ;)

Kontakt 661995047