Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duża posiadłosc, nowe życie!!!

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:18

Duża posiadłosc, nowe życie!!! Cześć wszystkim!!! Nie wiem czy pisze w dobrym dziale wiec prosze o przeniesienie jak cos. Wracając do tematu to własnie zminiła mi sei sytuacja życiowa, kompletnie odwróciło mi sie życie do góry nogami. Z zaistniałą sytuacją nie mam juz żadnych zobowiązań tu gdzie mieszkam. Jestem młody,mam dużo chęci i wgl. Od kąd pamiętam chciałem miec duże gospodarstwo rolne. Obecnie prowadze samodzielnie godpodarstwo role 6h. Zajmujące sie produkcją zboża. Gospodarstw samodzielnie zaczełem prowadzic w wieku 16l (obecnie mam 21) co kazdego zdziwi i wysmieje że jak taki szczyl moze miec pojęcie o gospodarstwie. A jednak może. Mimo swojej pasji życiowej od dziecka szkołe skonczyłem jako mechanik poj. samochodowych. Chciałem taką ponieważ troche sie iteresowałem mechaniką i że tak powiem takie małe pojecie mam zeby cos zrobic chodz nie zawsze wychodzi. A teraz do setna! A więc pomyslałem zeby wyjechac z tąd wydzierżawic jakies duże w miare gospodarstwo rolne. Może jakies upadłem o nie bardzo dużej powierzni. Mysle ze ok 50-80ha na początek. W sumie zaczynałbym od zera i że tak powiem bez grosza w kieszeni.Mieszkam w mazowieckim. Jaki rejon kraju byscie mi polecili? Czy mógłym liczyc na wsparcie finansowe z funduszy europejskich bądz tez bankowych? Z góry dziekuje za wydpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich AgroFotowiczów ThePrzemo205

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duża posiadłosc, nowe życie!!! Dzisiaj, 03:44
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 04 marzec 2014 - 20:29

Duża posiadłosc, nowe życie!!! Nie masz kasy = nic nie zrobisz.Na początek musisz mieć 100tyś i to nie wystarczy.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share witold19861

witold19861

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,sport tylko pilka reczna , i oczywiście Wedkarstwo

Napisany 04 marzec 2014 - 20:30

Duża posiadłosc, nowe życie!!! kolego na jedyne co możesz liczyc to na to ze d*pa nie interes zrobisz a bo na prowadzenie gospodarstwa trzeba mieć pieniądze i sprzet a z nieba nic nie spada wiec kolego rob to co masz ewentualnie powoli dzierżaw u siebie chyba jest wiele gospodarstw w twoim powiecie gdzie nie maja komu dzierzawic ale się nie zziw bo przy naszych cenach zbożnie zostaje za dużo
jeśli chcesz produkować to najwpierw wpisz sobie kakulator upraw w izbie rolniczej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:34

Duża posiadłosc, nowe życie!!! Kolego po pierwsze zaleź takie coś w jakimś tam przyzwoitym stanie obecnie będzie graniczyło z cudem, po 2 nie obraź się ale bez sporej sumy w kieszeni brać się za takie coś to bardzo duże ryzyko. A co z maszynami wszystko byś chciał dokupić od razu ? Jesli tak to wg. mnie ciężko będzie wyjść na swoje w przeciągu kilku lat. Gdybyś stopniowo chciał dobierać grunty to inna sprawa

#5 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:36

Duża posiadłosc, nowe życie!!! Na początek to dziewczynę znajdz co ma te 60-80 ha to może coś osiągniesz ;) B)

#6 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:47

Duża posiadłosc, nowe życie!!! no to mnie nie pocieszyliscie koledzy. Wiadowmo na 50h ciapkem nie wyjede orac.sprzęt posiadam ale za mały. Moze na przyszły rok jumz czy tam białoruska bedzie w gospodarstwie jak kasy sie odłozy troche.

#7 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 marzec 2016 - 11:14

jumzem jak opilisz 50ha to odechce Ci się gospodarzenia :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:36

Fantazja.Odpuść sobie kolego .Ja na swoje 40 ha wydaję rocznie ok nawozy 40000,środki ochrony rośli i fungicudy ok15000,paliwo 3000litrów kombajn ok 12000 tak to wygląda pozostałe maszyny własne jak i grunty gdzie się nie ruszysz wydatki

#9 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:48

Rolnictwo w dzisiejszych czasach to już jest jak taka skarbonka, pakujesz i pakujesz ciągle pieniądze, a prawie nic z tego nie masz prócz garbu :(

#10 Share Karol28OZE

Karol28OZE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:odnawialne źródła energii (głównie w rolnictwie)

Napisany 18 marzec 2016 - 22:22

a może o rolnictwie ekologicznym pomyśl? Może jednocześnie zajmij się wyuczonym zawodem? zawsze możesz to połączyć, bo tak zaczać praktycznie od niczego może być cieżko. MOże przejdź się do jakiego odr i popytaj 

#11 Share Pawel39

Pawel39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 22:27

Może na początek znajdź słownik :) 

#12 Share Zenus

Zenus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 17:22

Duża posiadłosc, nowe życie!!! wielkie plany a podstawowe błędy ortograficzne kolega robi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 18:08

Ej, górnicy co wy daty tematu nie widzicie.