Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr oleju C-330

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 08:37

Filtr oleju C-330

Coś mi się wydaje, że mam nówkę w garażu. Ciapka nie ma kilkanaście lat a filtr leży. Porozmawiam z ojcem , bo to on go kupował(kiedyś)

Jak by był i był na sprzedaż to proszę info na PW o cenie i namioarach na konto. Pozdrawiam

a nie próbowałeś dobrać od innego np 360 (a raczej 4011) ??

No właśnie dlatego się dopytuje od czego podpasować/dorobić. Gdyby w sklepach miali normalnie dostępne i nie marudzili że "coś tam, coś tam". To pewno bym nie musiał pytać.

Po świętach jak już opchnę choinki to trzeba będzie za oleum się zabrać, więc pewno na sam początek roku będę kminił co i jak. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr oleju C-330 Dzisiaj, 08:57
  •  

#22 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 11:40

Filtr oleju C-330 Czesc.
Z ciekawosci przeszukalem na szybko katalogi
-fitrona http://www.filtron.pl/pl/
-PZL Sedziszow http://www.wf-sedzis...x.php?typ=27756

No i nie widac nic po za tym nowego typu do oleju.

Mozesz sam przeszukac w jakis innych pozycjach tych katalogow, Nie wiem, moze zetor albo inne marki. Majac wymiary oryginalnego to moze akurat trafisz na taki.

Dla pocieszenia powiem ci ze mam taki sam problem przy silniku Andoria 9KM 1 tlokowym. Czasami takie chodzily w opryskiwaczych. Jest to model 1CA90.
http://files.myopera...GE0BAHZMKNE.jpg
Troche go widac na ramie.

ZA chiny ludowe nie idzie do niego dostac filtra oleju. Szukalem jaki ma symbol. Wszystkie katalogi do tego silnika podaja jedynie filterek do paliwa. Ale od poczatku jezdzi to z filtrami dwustopniowymi od autosana. Oleju natomiast juz 4 razy byl myty i jakos musi sobie radzic.

Wstawiamy tylko linki do obrazków. @quercus :)

#23 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 10:32

Filtr oleju C-330 No dobra, Zaczynam się skłaniać ku zmianie podstawy i zapodaniu 1 razowego filtra. Tutaj pojawia się moje kolejne pytanko: Co z czójnikiem ciśnienia oleju? Trzeba nowy czy do nowej obudowy da się wkręcić stary? Pozdrawiam

#24 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:23

Filtr oleju C-330 Czujnik ciśnienia oleju zostaje ten sam, tylko aby go wkręcić musisz zastosować redukcje ze starego typu i wkrecasz do nowego typu podstawki, zakup jeszcze uszczelke pod przystawke i 4 śruby do przykręcenia podstawki bo te od starego typu nie podejdą.

#25 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:16

Filtr oleju C-330 A ta redukcjia to poprostu chydrauliczna zwykła czy coś specjalnego? (przyzwyczaiłem się już że wszystko co robię (ale to w Mondeo) jest robione na orginałach i na dodatek według numerów nadwozia dobierane więc mam ciut niedociągnięcia w temacie traktorów) O uszczelce i śrubach to wiedziałem. Pozdrawiam

P.S. Dzięki za zainteresowanie tematem

#26 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:19

Filtr oleju C-330 Redukcja znajduje się między czujnikiem oleju a obudową filrtu starego typu(masz ją przy ciągniku), po prostu ją przekręcasz ze starego do nowego typu razem z czujnikiem.

#27 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:15

Filtr oleju C-330 Podczas pracy z kosiarką rotacyjną znajomemu pękł filtr oleju silnika ! Na szczęscie szybko zauważył awarię i gasząc natychmiast silnik zapobiegł zatarciu. Jak myślicie co mogło byc przyczyną ? Wada filtra ? Ciągnik to C-330M
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:30

Filtr oleju C-330 miał pecha i kupił bubla. kumpel kupił wałek rozrządu do 60 w którym starły się krzywki po około piętnastu godzinach pracy. albo nie bił zahartowany albo zrobili z materiału który nie nadaję się do utwardzania. ja dwa razy kupiłem czujnik oleju który ciekł. tak robią prywaciarze niestety.
KPK Kumurun Team

#29 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 09:00

Filtr oleju C-330 Części to nietyle prywaciarzy ile Chińczyków. A z tym filtrem to chociarz wymieniał go z olejem albo może podkręcił zawór by mieć w silniku większe ciśnienie

#30 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 01 marzec 2009 - 09:06

Filtr oleju C-330 albo tak jak mówi przed mówca albo kupił jakiegoś bubla chińskiego
my kupiliśmy czujnik ciśnienia do c-360 był montowany razem z kapitalką to go szlag trafił i zamontowałem od drugiego ciągnika używany i śmiga do dziś
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 marzec 2009 - 10:48

Filtr oleju C-330

Części to nietyle prywaciarzy ile Chińczyków. A z tym filtrem to chociarz wymieniał go z olejem albo może podkręcił zawór by mieć w silniku większe ciśnienie

Wypadałoby sprawdzić ciśnienie w układzie smarowania. Możliwe jest, że zaciął się zawór przelewowy w pompie oleju i nastąpił wzrost ciśnienia. Radzę zamontować filtr z Sędziszowa i nie będzie problemów.

#32 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 01 marzec 2009 - 16:44

Filtr oleju C-330 Przyczyną mogło byc zawysokie ciśnienie w filtrze polecam zamontowanie zegara który pokazuje aktualne cisnienie oleju w śilniku

Pozdrawiam:0
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#33 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:41

Filtr oleju C-330 Filtr oleju był wymieniany razem z olejem w silniku jakieś 3 miesiące wcześniej. Wg wskazań zegara cisnienie było prawidłowe, założył od razu po awarii nowy filtr i olej. Na tej samej pompie olejowej silnik chodzi do dziś i taka awaria nigdy później nie wystąpiła. Filtr pękł przy podstawie na prawie całym obwodzie
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 22:06

Filtr oleju C-330 myślę że miał po prostu pecha. teraz wszystko do 60 robią kiepskie. cylinderki hamulców są nie trwałe, w nowych tłokach z prywatki zdarza się że wypadają dziury komorze sprężania prze dobrze ustawionym silniku, do bani pompy hamulcowe nie wspominając o gumowych wężach których trwałość wynosi czasem ledwo sezon.
KPK Kumurun Team

#35 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 03 marzec 2009 - 12:43

Filtr oleju C-330 stare części są o wiele lepsze od nowych jak jakaś część gumowa jest to ona jest zrobiona z przetopionych starych gumowców
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#36 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 14 marzec 2009 - 20:36

Filtr oleju C-330 dokładnie stare gumowce z domieszką kondonów i do tego dwa sznurki wtopione i mamy wąż od wody do 60-tki który po nie całym sezonie wygląda jak zużyty kondon i do tego dziurawy
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#37 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:39

Filtr oleju C-330 na pewno był to wadliwy egzemplarz to jest przypadek 1 na 10000 kupionych filtrów

#38 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 04:25

Filtr oleju C-330 wymieniłem kiedyś 6 filtrów:)) przyczyna był zawieszony zaworek od ciśnienia:)

#39 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:38

Filtr oleju C-330 jak ktos che kupic przewod za przysłowiowa złotówke lub za piwo to nieczarujmy sie co do jakosci tych produktów, sa na rynku i produkty krajowe ale cene tez maja inna wiec wymagajmy od sklepów produktów lepszych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Karzelek

Karzelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 15 maj 2010 - 15:14

Filtr oleju C-330 Witam,
mam starego c 330 który jest bardzo zaniedbany. Na szczęście odpala bez problemów.

Postanowiłem się nim trochę zająć, bo szkoda maszyny. Zakupiłem olej na wymianę i filtr oleju i w tym momencie pojawił się problem. Spuściłem stary olej (było go niecałe 3 litry)i nie mam pojęcia, gdzie znajduje się korek wlewu oleju do silnika, ani gdzie znajduję się filtr oleju. Może ktoś mógł by pomóc, był bym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje.