Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konflikt 2014

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:59

Konflikt 2014 Witam!

Nie ma raczej takiego tematu, a zaczyna się robić gorąco. (Mam nadzieję, że w dobrym dziale umieściłem).
Czy jak to media spekulują będzie ''3 wojna światowa''? Zastanawia mnie to jak to wszystko co się dzieje odbije się na naszej gospodarce? Putin z Polski robi wroga. Przecież dużo naszych towarów idzie na wschód? Do tego cały pomór, który właśnie ze wschodu przyszedł. Ceny u nas spadły. Co według was może się wydarzyć i jak to się może odbić na gospodarce, a raczej na nas czyli producentach? Większość państw neguje poczynania Rosji. Jak to może się odbić na UE?

Wg mnie rynek może przez to wszystko się spowolnić i ceny zaczną spadać, chociaż można powiedzieć, że i tak nie ma bardzo z czego- bydło/świnie/zboże. To wszystko może się odbić również na rynku paliw.

Jak tu się odniesiecie do polityki i gospodarki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konflikt 2014 Dzisiaj, 06:56
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:01

Konflikt 2014 Zły dział niech ktos przeniesie bo wprowadza zamieszanie

#3 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:13

Konflikt 2014 Paliwo według mnie może zdrożeje ale nie dużo . Cena około 100 $ za baryłkę ropy jest stabilna ze względu na Amerykę . Gorzej będzie z gospodarką bo jeśli chodzi o mięso i warzywa to nie chce wymieniać cyfr ale eksportujemy tam tego bardzo dużo .Warzyw latem mamy nadmiar i jeśli będą blokady ze strony Rosji to będziemy się z tym męczyć i w przypadku warzyw i owoców miękkich grozi nam utylizacja tego towaru . Boję się że kursy walut spowodują to że Rosjanom coraz bardziej nie będzie się opłacało importować towarów od nas . A jeśli chodzi o mięso to sądzie że niedługo zniosą blokady . Nie znam się na hodowli zwierząt , ale ja gdybym znalazł zdechłego dzika to bym go po prostu spalił a nie robił aferę .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:23

Konflikt 2014 Co do tego dzika to mój nauczyciel w szkole sam tak powiedział. Sami sobie narobiliśmy przez to problemów. Co możliwe,że mogło to być też do nas podrzucone.

Co do działu to naprawdę nie widziałem gdzie to umieścić. Czy lepsze by było przypisy i finanse? Jeżeli tak to przepraszam i proszę skupić się na tematyce.

#5 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:29

Konflikt 2014 dział jest dobry bo konflikt odbije się na polskim rolnictwie a to forum rolnicze

#6 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2014 - 20:31

Konflikt 2014 Ale widzisz, ruskie przerzucili te dziki na naszą stronę dali flaszkę temu ,, dziadkowi '' a on się ucieszył bo miał co pić i na dodatek jeszcze w telewizji był... Jak by myślał ,,normalnie'' to wziął by szpadel wykopał dziurę i zasypał je i była by cisza, tym bardziej wiedział co się dzieje. A nie, pogrążył polskę jeszcze bardziej...

#7 Share jaffa

jaffa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:32

Konflikt 2014 Co do tego dzika to z tego co słyszałem od weterynarza to najpierw musieli go rozmrozić po głębokim mrożeniu zanim go zbadali, wiec sami pomyślcie kto go nam podrzucił:) Co do wojny to może przyjść, mam pełną zamrażarkę, 2 świniaki, 20 szt bydła, agregat prądotwórczy i 10 tyś paliwa w zbiornikach:)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2014 - 20:50

Konflikt 2014 Hahahaha,i myślisz że będziesz siedział sobie w domu i smażył kotlety jak by była wojna, a ja za Ciebie pójdę do wojska ;[ i będę bronił Twoich dwóch świnek i 20-stu szt. bydła, o agregacie i paliwie już nawet nie wspominam. A broń sobie tego paliwa sam, bo jak to pitolnie, to z góry zobaczysz gdzie jest reszta Twojego dobytku. :lol:

Zastanów się co w ogóle mówisz. ;[ to że nie ma teraz poboru do wojska, to jeszcze nie znaczy że mundury i broń nie czekają na tych co tak pragną wojny. ;[

Edytowany przez MAT912, 04 marzec 2014 - 22:19.

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:57

Konflikt 2014 Będziemy wiedzieli gdzie szukać zaopatrzenia

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 22:15

Konflikt 2014

Co do tego dzika to z tego co słyszałem od weterynarza to najpierw musieli go rozmrozić po głębokim mrożeniu zanim go zbadali, wiec sami pomyślcie kto go nam podrzucił :) Co do wojny to może przyjść, mam pełną zamrażarkę, 2 świniaki, 20 szt bydła, agregat prądotwórczy i 10 tyś paliwa w zbiornikach:)

Jebnij się w łeb baranie.

Pozdrawiam gorliwego moderatora , który mi wlepi ostrzeżenie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 06:13

Konflikt 2014 Temat dobry . Nasi kochani politycy mieli spory udział w rozpętaniu zamieszek na Ukrainie. W zamian za to dostaliśmy :
Zniesienie cła na import z Ukrainy do UE
Wprowadzenie embarga na Polską wieprzowinę ( pewnie zaraz się rozkręci embargo na wszystko co się da)
dwa dziki zdechłe co prawda ale zawsze
Myślę że jeszcze powinniśmy ukraińcom oddać te powiaty do których oni roszczą sobie prawo a najlepiej całe województwo.
Więc przyznam szczerze że nie za bardzo się ciesze z działań naszych polityków przecież mogli być lekko z tyłu a nie w pierwszym szeregu :(

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#12 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 07:18

Konflikt 2014 Niemcy stoją z tyłu, nie wtrącają się i prawdopodobnie najlepiej na tym wyjdą.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:12

Konflikt 2014 http://biznes.onet.p...49,1,news-detal

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 20:25

Konflikt 2014 tak najlepiej żebyśmy siedzieli cicho .... ruskie wzieli krym i nikt go nie zabierze im bo USA czy wielcy z UE mają w d... ten Krym i Ukrainę też, zwłaszcza że ich wszystkich łączą różne interesy. Żadnych działań zbrojnych nie przewiduje bo to dla każdej ze stron nie na rękę.

Pamiętam co mówiła nauczycielka historii-najlepiej było w Polsce za czasów unii polsko-litewskiej, a jakby dołączyć do tego Ukrainę, Łotwę, Estonię, Czechy i Słowację to by była prawdziwa unia gdzie była by równość

#15 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 02 wrzesień 2014 - 06:17

Konflikt 2014 Idziemy po ,, motorole''!

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#16 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 02 wrzesień 2014 - 06:54

Konflikt 2014 Wielu historyków twierdzi, że III wojna się zaczęła. Teraz wojny są bardziej nastawione na zniszczenie wroga gospodarczo, a nie militarnie. Zachód europy oficjalnie "potępia" działania Putina, ale pod stolikiem załatwia z nim szereg rzeczy. Polski rząd jako pachołek eurokołchozu wychodzi przed szereg i próbuje stroszyć piórka. Ale nikt się nie liczy z krajem w którym rządzą zdrajcy, bo wiedzą że z takimi się nie układa. Teraz jeszcze Tusk ucieka z zielonej wyspy jak szczur z tonącego okrętu. Skoro premier wyjeżdża do pracy za granicą to wiedzcie, że coś się dzieje.

Edytowany przez master20002, 02 wrzesień 2014 - 06:56.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#17 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 02 wrzesień 2014 - 20:30

Konflikt 2014 będziemy czekać na "motorole" powitamy go i jego ziomków powitamy ich jak należy serią z kałacha
Valtra-Power Partner

#18 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 06 wrzesień 2014 - 17:11

Konflikt 2014 http://www.tvn24.pl/...g,465443,s.html

#19 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 13:09

Konflikt 2014

http://www.tvn24.pl/...u,468887,s.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gawron3

gawron3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 11:46

Konflikt 2014

Mi się wydaje, że to co się zaczeło pomiędzy Rosją, a Ukrainą może się jedynie przerodzić w wojne ekonomiczną na większą skalę. Działania zbrojne powinny z czasem się skończyć, raczej nie dojdzie do eskalacji, bo Rosja nie zaryzykuje jeszcze większego osłabienia swojej gospodarki. Niestety niezależnie od rozmiarów tego konfliktu Polska też cały czas będzie mocno go odczuwać ze względu na zależności jakie mamy z Rosją.