Skocz do zawartości

Zdjęcie

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share filp3090

filp3090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:49

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach Witam1
Zna ktos może ten zespół szkół (kołol Ostrowa wielkopolskiego ) . Nie wiem do jakie go technium pójśc, wprzyszlości chciałbym odziedziczyc po rodzicac gospodarswo i pracowac gdzieś gdzie bę dzielekko i dosyc dobrze płatnie i oparte na rolnictwie (np. ARiMR ).Najleiej by było jak bym nie musiaał iśc na studia. Prosze o pomoc, bo gdy czytałem na stronie tej szkoły to napisali o technikm rolniczym bardziej o rolnictwie ( chodzi o pózniejsza pracę i o czym tam ucz itp. ) a technikum agrobiznesu to jest napisane bardziej o sprawach biurowych itp. A Ja chcuałbym miec to i to w jednym ( dobra praca i uprawnienia na rolnika ) i jak najmiej nauki, a żebym nie muiał się martwic czy dostanę dobrą prace czy też nie.. Tak więc prosze Was o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach Dzisiaj, 17:53
  •  

#2 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:05

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach Nie wiem jak dokładnie jest w przygodzicach ale technik agrobiznesu byłby lepszy . Pewnie więcej nauki ale pomyśl o przyszłości . Gdy rolnictwo nie będzie się opłacało to zawsze możesz zatrudnić się w jakiejś firmie związanej z rolnictwem . Po techniku rolniku z taką pracą jest gorzej .Zawsze przecież można pracować w firmie sprzedającej maszyny i dodatkowo prowadzić swoje gospodarstwo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:09

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach http://www.agrofoto....kola-tr-czy-ta/
Masz tutaj temat, który założyłem jak byłem przed wyborem szkoły.

Jak wiadomo po technikum ciężko bd Ci znaleźć prace około rolniczą biurową więc raczej studnia by się przydały. Na chwilę obecną możesz skończyć studia, a i tak nie bd miał pracy. Co do wyboru to jednak bym na Twoim miejscu wybrał TA, gdyż moim zdaniem jest to bardziej przyszłościowy kierunek. Zawód rolnika bd miał opanowany na poziomie szkoły zawodowej, a zawsze liźniesz podstawy organizacji i działalności rolniczej. Przy tym może już bd wiedział co z czym się je - chodzi mi o dokumentację. Oczywiście najważniejsza jest praktyka. Nie długo postaram się odnowić temat i opisać dokładnie przedmioty i klasę drugą- link wyżej jak coś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:11

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach filp3090 Bez wyższego wykształcenia zapomnij o pracy w biurze min. ARiMR itd.Na twoje stanowisko ze średnim będzie 10-ciu z wyższym, idź do warszawy do biura i powiedz że masz tylko średnią szkołę i chcesz podjąć pracę wyśmieją cię, Ty tam tego agrobiznesu to tylko liźniesz i nic po za tym masz to samo co w gimnazjum i 4-5 lekcji w tygodniu zawodowych przedmiotów to jest pic na wodę myślisz że to wystarczy?? Zapomnij. W takiej pracy jak ty piszesz musisz mieć angielski niemiecki lub rosyjski perfekt umieć nie mówiąc o obsłudze programów komputerowych po średniej szkole to możesz krówki i świnki hodować, ewentualnie zatrudnić się w serwisie w jakiejś firmy jak masz pojęcie o mechanice .Potem może awansujesz na przedstawiciela handlowego po 2 latach pracy i z 2,5 dadzą ci 3 tysie + marża.