mariusz789

Proszę o pomoc SAME 130 rok 1995

Polecane posty

mariusz789    0

zainteresowałem się tą marko ostatnio, piszcie chodzi mi dosłownie o wszytko dostępność części, awaryjność ,,dosłownie wszytko co o nim wiecie,proszę to ważne, z góry dziękuje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Moim zdaniem o części nie będzie trudno ponieważ jest to jedna z najbardziej dostępnych marek na rynku.Na awaryjność zawsze się składa to jak ciągnik się użytkuje, a jak będziesz się dobrze z maszyną obchodził to i długo Ci ona posłuży <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

O jaki typ Sama Ci chodzi? Laser? Kolega ściąga te maszyny, jego brat zainteresował się właśnie Laserem 130. Roku produkcji nie znam ale to lata 80'. Blacharka była w kiepskim stanie-miał go malować. W sumie użytkuje go od niedawna więc ciężko go określić. Pokaże na co go stać dopiero na wiosne. Jeżeli chodzi o części to problemu nie ma. Awaryjność-kwestia użytkowania :rolleyes:


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka no więc tak części do tego typu to żaden problem na rynku a co do awaryjności to tak jak moi poprzednicy powiedzieli zależy jak kto dba o sprzęt więc określ tak na twoje oko w jakim jest stanie


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

z czesciami problemu nie ma

 

a z awaryjnoscia roznie bywa u niektorych dobrze chodza a u nie ktorych sie psuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

No to tak jak bedziesz dbal to ci przez niezly czas pochodzi z czesciami zamiennymi nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
ja w samerach ekspertem nie jestem wiec wybieraj sam nie bede ci doradzal

to po co piszesz w tym temacie?? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emaz    0

ja niedawno kupiłem Same Antares 130 z roku 1997, dla mnie to super ciągniczek, tylko ma jedno wadę ale to nie jego wina, chodzi o ogumienie tylne koła są strasznie szerokie(chyba największy rozmiar) no i nie wiem czy będzie dało się orać bo mam pługi 5 ale średnica korpusu 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

ja posiadam explorera II 90hp i jestem zadowolony bardzo mała awaryjność części dobrze dostępne no wiadomo troche drozsze od ursusa. Znajomy ma Lasera 130 tylko nafaszerowanego elektryką (biegi pod obciążęniem itp) tez z tego okresu 1995 i wiem ze miał powazny problem z tą elektryką. Wydaje mi sie ze uzywane ciągniki nafaszerowane elektryką to niejest dobry pomysł poniewaz nikt nie wie jak to naprawic lepiej kupic w pełni mechaniczny ciągnik (taki jak mój ) i częci mozna kupic a jak sie ktos troche zna to napewno wszystko naprawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z czesciami do same wcale nie jest tak kolorowo, ojciec na tlok czekal pol roku (cale szczescie, ze to byl okres jesienno-zimowy).

awaryjnosc tez nie jest mocno strona :) sa to bardzo komfortowe, przewaznie dobrze wyposazone ciagniki, za mniejsza kase niz konkurencja, ale odbija sie to na jakosci niestety.

krotko podsumowujac jesli nowy to jak najbardziej, jednak z kilkunastoletnia uzywka bym sie gleboko zastanowil, gdyz nie da sie odtworzyc historii pracy takiego ciagnika, ani stwierdzic stopnia zuzycia w wystarczajacym stopniu :)

 

@Emaz w grene dostaniesz uniwersalny poszerzacz bruzdy, sprawdz tylko czy dasz rade go zamontowac do swojego pluga ;) jesli nie to bedziesz widzial jak jest wykonany i zrob taki samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz za głupoty ja pie....e weź sie zastanów chociaż a nie lejesz jak krowa po liściach a tak wogóel to jak sie nie dba to sie nie ma a to nie jest kawal żelaza ze jak połozysz to nic nie bedzie sie mu działo


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiem tak cieciu jeden, jesli nie napiszesz jakiegos konstruktywnego kontrargumentu, to jakis inny mod sie toba zajmie (ja nie bo bezposrednio w tym uczestnicze)

 

ps. ciekaw jestem jak twoje (a raczej, taty, wujka nie wiem kogo tam jeszcze) gospodarstwo jest "zadbane"

 

widze tez ze jestes bardzo szanowany na forum :)

 

to ze masz same i jeszcze nie miales awarii, to nie znaczy, ze masz prawo aby jechac po innych. poza tym jak sadze masz troszke mniejsze doswiadczenie z ta marka ode mnie :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@przemal_1989 radzę Ci, żebyś zaczął się zachowywać jak należy, bo "pogadamy" inaczej-trochę szacunku dla innych użytkowników... ;)

 

Ten twój post, dotyczy chyba ciebie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0
z czesciami do same wcale nie jest tak kolorowo, ojciec na tlok czekal pol roku (cale szczescie, ze to byl okres jesienno-zimowy).

awaryjnosc tez nie jest mocno strona :) sa to bardzo komfortowe, przewaznie dobrze wyposazone ciagniki, za mniejsza kase niz konkurencja, ale odbija sie to na jakosci niestety.

krotko podsumowujac jesli nowy to jak najbardziej, jednak z kilkunastoletnia uzywka bym sie gleboko zastanowil, gdyz nie da sie odtworzyc historii pracy takiego ciagnika, ani stwierdzic stopnia zuzycia w wystarczajacym stopniu :)

 

@Emaz w grene dostaniesz uniwersalny poszerzacz bruzdy, sprawdz tylko czy dasz rade go zamontowac do swojego pluga ;) jesli nie to bedziesz widzial jak jest wykonany i zrob taki samemu :)

 

nie no teraz to przesadziłes z tym czekaniem pół roku na tłok hehehehhe wez sobie wejdz na allegro nawet tam są dostepne tłoki do silników deutza (niewiem czy akurat do twojego modelu ale mniejsza z tym) nie przesadzaj bo ja na sprzęgło czekałem kilka dni i z częściami jest dość dobrze jezeli jakis serwis zajmuje się same to wszystki częśći napewno ściągną w przeciągu tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie straszysz to sie zbytnio nie przestraszyłem a pozatym to nie jeden a 2 same`y widać jak przeglądsz forum wiec nie gadaj głupot że pół roku bo może zastanawiałeś sie przez pół roku czy zamówić a nie przez pół roku przysyłali takie bajki to nie tutaj i jak narazie to miałeś wszystko co dostępne na forum wiec mozna wnioskowac ze nie miałeś nic


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sory znawcy, ale jest roznica miedzy sprzeglem a tlokiem!!!!!! sprzeglo mialem od reki, poza tym w silverze nie siedzi silnik deutza!!!!!!

nie pamietam postow jakie pisales - musialy byc malo konstruktywne, luknalem tylko w galerie. po co mialbym cie straszyc, jak sam odstraszasz innych uzytkownikow swoim poziomem?

z mojej strony to koniec tej rozmowy

dałem za niego 175 tyś pracuje z agregatem unii 4,2 rozrzutnikiem 8 ton +zastawki do kukurydzy i niedługo prasą vicona rf 125 i przyczepą 10 ton a pracuje na 30 ha

po prostu nie wiem w jaki sposob mozesz mowic o awaryjnosci, skoro twoj ciagnik pracuje rok na takim areale, w jaki sposob ma tam sie cos zuzyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Może trochę spokojniej ? Tyczy się to do wszystkich, którzy uczestniczą w kłótni !


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie na dużym ale pracuje a juz nie jeden a dwa wiec uaktualnienie do twoich wiadomości i zapamiętaj nowe słówka:P. A jeszcze jedno ile u ciebie pracuje ten same co a pozatym w niektórych pracują silniki deutz`a i popatrz na swoje posty to jak możesz powiedzieć skoro pewnie masz i claas`a wiec opinia bedzie jednostronna


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nie na dużym ale pracuje a juz nie jeden a dwa

jest dopiero poczatek nowego sezonu, ale to akurat najmniej wazne

zapamiętaj nowe słówka

???? masz jakies obiekcje co do zasobu mojego slownictwa, bo nie rozumiem?

A jeszcze jedno ile u ciebie pracuje ten same

11 lat, ma nabite 5000 mth, wiec robi rocznie ok. 450 mth

a pozatym w niektórych pracują silniki deutz`a

w ktorych? w modelach z jakich lat?

i popatrz na swoje posty to jak możesz powiedzieć skoro pewnie masz i claas`a wiec opinia bedzie jednostronna

gdybym myslal tak jak ty to pewnie by byla, ale zapewniam cie, ze rozmawiajac o maszynach rolniczych jestem obiektywny

Może trochę spokojniej ? Tyczy się to do wszystkich, którzy uczestniczą w kłótni !

czy po czyms takim:

co ty gadasz za głupoty ja pie....e weź sie zastanów chociaż a nie lejesz jak krowa po liściach a tak wogóel to jak sie nie dba to sie nie ma a to nie jest kawal żelaza ze jak połozysz to nic nie bedzie sie mu działo

bylbys spokojny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
nie na dużym ale pracuje a juz nie jeden a dwa wiec uaktualnienie do twoich wiadomości i zapamiętaj nowe słówka:P. A jeszcze jedno ile u ciebie pracuje ten same co a pozatym w niektórych pracują silniki deutz`a i popatrz na swoje posty to jak możesz powiedzieć skoro pewnie masz i claas`a wiec opinia bedzie jednostronna

jak juz sie odpowiednio poplułes to mam pytanie- chcesz bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co straszysz mnie czy co. Bo jak narazie to nie wiem o co Ci chodzi wiec sie określ a pozatym to nie rozmawiałem z tobą.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Koleżko @przemal nie chcę się kłócić i zniżać do Twojego poziomu. Mam twarde nerwy ale już i mi one zaczynają puszczać jak czytam Twoje posty! Więc chciałbym abyś przestał robić off i zaczął pisać na temat jak to na prawdziwego AgroFoto'wicza przystało B) Jeszcze jeden taki wybryk i wakacje ! ! !


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

no to ja tez jestem zainteresowany ciągnikiem Same Antares 130 co o nim wiecie jaki ma silnik i jak z chłodzeniem w tych silnikach (jeśli to deutz chłodzony powietrzem ) :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj