Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z napędem jd 2040s

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dariuszstopa

dariuszstopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 08:25

problem z napędem jd 2040s Witam ,niedawno kupiłem ten ciągnik , poprzedni właściciel robił remont półbiegów ,dolnej pompy ,i wymiany sprzęgła,wszystko robili w serwisie jd,są na to faktury, więc wszystko powinno być ok ,ciągnik ma tura ,gdy kupowałem starałem się wszystko sprawdzić ,i wszystko było ok,niedawno pojechałem po piach i okazało się że bez włączonego napędu sprzęgło się ślizga, gdy włącze napęd ćiągnik normalnie kopie wszystkimi kołami,dzwoniłem do poprzedniego właściciela i on mi powiedział że po tym remoncie nie jeżdził bez napędu więc nie zna problemu,proszę o jakieś rady co mogę sprawdzić ,może coś wyregulować lub odpowietrzyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z napędem jd 2040s Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 09:16

problem z napędem jd 2040s moim zdaniem duża nieszczelność w koszu przedniego napędu.Napęd rozłączany jest zapewne ciśnieniem wiec jesli będzie duża nieszczelność to w całym układzie sterowania drastycznie spadnie ciśnienie co może skutkować ślizganiem się sprzęgiel wielotarczowych tych właśnie półbiegów.W miejsce czujnika (nie wiem gdzie go znaleść bo nie znam tego ciagnika)należy wkręcić manometr i porównać ciśnienia przy włączonym i wyłączonym napędzie.Pozdrawiam

#3 Share dariuszstopa

dariuszstopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:13

problem z napędem jd 2040s dzięki za odpowiedz ,możesz mi opisać jak to działa myślałem że napędy są mechaniczne i jeżeli coś się ślizga to tylko sprzęgło , dodam że podczas remontu były wymieniane tarczki od półbiegów ,jak to działa? ,na jakiej zasadzie działają te półbiegi?,i jaki to ma związek że na 4x4 jest ok a na 4x2 sprzęgło się ślizga?,jutro sprawdze czy na 2x4 tur ma swoją moc ,bo jak dobrze myśle z tego co napisałeś to przez tą nieszczelność w koszu to hydraulika może być słaba ,a co do sprawdzenia ciśnienia to też nie wiem gdzie i co ,może ktoś podpowie jak w jd 2040s sprawdzić te ciśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 06:55

problem z napędem jd 2040s hydraulika to oddzielny układ wysokiego ciśnienia.Ja wspomiałem o hydraulice sterujacej skrzynią.Nie wiem jak jest włączany napęd w tym modelu, ale jeżeli poprzez sprzęgło wielotarczowe mokre zciskane sprężyną talerzową a rozłączane ciśnieniem to nieszczelność powodowała by spadek ciśnienia w układzie sterujacym skrzynią przy rozłączonym napędzie , natomiast przy załączonym napędzie rozdzielacz odcioł by tłoczenie oleju na ten nieszczelny kosz i ciśnienie by wzrosło.Sprzęgła w skrzyni od półbiegow zapewne zciskane są po przez olej, ciśnienie oleju wypycha tłok który zciska tarcze.Nie znam mozelu i jego rozwiazań technicznych wiec opisałem co mi przyszło do głowy, w wielu modelach ciągników istnieje taka możliwość.Pozdrawiam

#5 Share dariuszstopa

dariuszstopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:38

problem z napędem jd 2040s dzięki ale to tylko twoje domysly,ja szukam konkretnej odpowiedzi,może ktoś mial taki przypadek jak mój niekoniecznie w tym modelu,i opisze mi jak usunął tą awarie,z góry dziękuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 16:57