matajas1

Wysyp zboża w E-512

Polecane posty

matajas1    0

Witam

Wszystkich użytkowników.

Posiadam kombajn zbożowy Fortschritt E-514 i mam problem z wysypem mianowicie gdy załączę wysyp i zboże ukończy się wysypywać na przyczepę ślimak który znajduję sie w rurze nie wyłącza się wajchę przeznaczoną do wysypu parę razy dociągałem ale nic nie pomogło po prostu gdy załączy się wysypywanie już się go nie da wyłączyć chodź by nie wiem co.

 

Nie mam lekarstwa na ten problem postanowiłem to tutaj napisać.

 

Liczę na pomoc dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forek    2

Witam

Wszystkich użytkowników.

Posiadam kombajn zbożowy Fortschritt E-514 i mam problem z wysypem mianowicie gdy załączę wysyp i zboże ukończy się wysypywać na przyczepę ślimak który znajduję sie w rurze nie wyłącza się wajchę przeznaczoną do wysypu parę razy dociągałem ale nic nie pomogło po prostu gdy załączy się wysypywanie już się go nie da wyłączyć chodź by nie wiem co.

 

Nie mam lekarstwa na ten problem postanowiłem to tutaj napisać.

 

Liczę na pomoc dziękuje i pozdrawiam.

Ją mam 512 i nie wymieniałeś paska od wysypu bo tam musi być specjalny pasek bo polskie mają za duży klin i nie opadają na dno koła. Dlaczego podciągałeś napinacz? Nie chciał wysypywać? Pasek musi być luźny jak jest wyłączona wajcha bo będzie łapał cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MyszaXD    0

Witam wszystkich urzytkowników.

Mianowicie mam pewien problem w moim Fortschricie, problem polega na tym, że nie mogę wysypać pełnego zbiornika ziarna (slimak nie chce sie załączyc), gdy np. mam 3/4 zbiornika wszystko działa tak jak powinno i normalnie wysypuje do końca a natomiast gdy jest pełen nie chce w ogłe ruszyć.Może ktoś z was miał podobny problem. Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

A rurę do wysypu otwierasz przed rozpoczęciem koszenia??? Bo ja w 514 mam tak, że muszę przed koszeniem rozłożyć rurę i zastartować, bo bez włączenia na początku jak jest ponad pół zbiornika to nie chce zastartować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MyszaXD    0

Jak mam 3/4 zbiornika to nie muszę rury otfierać przed startem na polu, ale jak jast pełen to nie próbowałem robić tak jak mówisz. A co może być tego przyczyną ?

Edytowano przez MyszaXD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

przecież są zasuwki w zbiorniku którymi regulujesz ilość ziarna podawanego na ślimak (dno zbiornika). I jak masz na full otwarte do nie ruszy Ci wiadomo ,jak sobie dobrze ustawisz to bez żadnego wcześniejszego ruszania opróżnisz zbiornik. Chyba że nie o to wam chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MyszaXD    0

Te suwaki mam opuszczone na maxa ale pewien kolega powiedział mi dziś żę mogą być one za krótkie czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no u mnie dochodzą do końca ,czyli az oprą sie o ścianke zbiornika tak że ślimak jest cały zamknięty. Jak w żniwa kosiliśmy pierwszy kawałek to był właśnie na maxa zamkniety ,i jak doszło do wysypu to nie chciało lecieć , czyli dość szczelny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

jak tu koledzy pisza , za bardzo nie otwierac te zasuwy , ja takze przed koszeniem otwieram rure i na chwilke puszczam i zamykam i jest ok , ba mialem tak jak Ty pasek sie palil a wysypac ani mowy . Wydaje mi sie ze zmijki czasami nie bardzo sie zgrywaja . Zobacz jeszcze jak napinacz napina pasek i tulejki na slimaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

No tak z 10/15cm. A jaka powinna być ?

witam ja mam 514 zasuwa opiera się na dnie zbiornika podnoszę na 2cm i niemam problemu z wysypem ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u mnie tak samo na maxa czyli opiera sie o dno zbiornika (boki ) ,musisz albo dorobić gwint ,albo dospawać paski blachy do zasuw żeby było na 0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj