Polecane posty

Nikita_Bennet    315
u mnie on 5'65 ze wschodu po 4 zl a co do zuzycia ja obrabiam 10 h swojego plus zarobki w kombajnie spalilem 200 litrow z prasa NIE JEZDZILEM ROCZNE ZUZYCIE OKOLO 800 CIAGNIK C 360 PLUS DF M,900 ALE JAK BY NIE PATRZYL DROGIE TO PALIWO

 

A jak ten ON ze wschodu? Wiem że ciągniki typu C360 przepali wszystko ale sam nie wiem jak nowsze konstrukcję CR sobie poradzą. Idzie mi sporo ON. W opał bawić się nie chcę bo nie mam jak, ruska wiem jaka jest (zależy kto i skąd przywiezie) a nie bardzo chcę się nią bawić, tirów w mojej okolicy nie ma a z budowy nie ma szans. Limit akcyzy przekraczam swobodnie 2-3 fakturami ze żniw. Można by powiedzieć że VAtowiec ale to też żadna rewelacja (wyjdzie gdzieś 4,5 netto). ECO-jazda odpada ;) BIOdiesel też. Jedynie chyba pozostanie łąki ekologiczne prowadzić ;)

 

U mnie po 5,59 ostatnio tankuję.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Maniaa@ przy jakiej ilości? czy to normalna ropa czy jakaś ukrainka itp?

u mnie ceny ON wachają się od 5,49 do nawet 5,64 brutto oczywiście ;)

 

 

2 tys. litrów i ropa oczywiście normalna. śledzimy hurtowe ceny i po prostu wyczuliśmy dobry moment, kiedy na kilka dni zeszło w dół. Telefon, zamówienie i cena była już pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No ja też w tym czasie zamówiłem i po 5.27 mi przywiózł 2300 L prawie, będzie na miesiąc. A potem niewiadomo po ile będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

No ja też w tym czasie zamówiłem i po 5.27 mi przywiózł 2300 L prawie, będzie na miesiąc. A potem niewiadomo po ile będzie.

 

To co teraz robisz na gospodarstwie że tyle trzeba teraz? Mi to na 2 lata by starczyło i jeszcze do auta by skapło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie mam gospodartwa tylko firmę tzn tata ma. W szczycie roboty to ta ilość na 2 tyg starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/rolniku-wyprodukuj-paliwo-sam,33331.html

 

Ja akurat rozmyślam na przerobem ziemniaka. Mnie wychodzi że w 2 zł powinienem się zmieścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Dokładnie kolega @Sadek ma racje. A co ma taki transportowiec powiedzieć? Jak największy koszt dla niego to paliwo a stawki się prawie nie zmieniają? Albo mój ojciec, jak prowadzi firmę gdzie jak sobie nie przywieziemy drewna nie przerobimy i nie zawieziemy klientowi to leżymy? Trochę wyluzujcie zwłaszcza kolego @Super. Niestety paliwo to taki towar że jest niezbędny więc wiadomo że najlepiej na nim zarobić

Kolego to że trzeba pracować a nie biadolić to chyba każdy wie...no ale nikt też nie będzie mówił ze jest OK skoro nie jest....

Dla mnie te podwyżki paliwa to kilkanaście tyś więcej...więc mam nad czym myśleć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Ale mnie to szczerze wk**wia tutaj niby mamy kryzys trzeba oszczędzać a w radiu o jakiś (i pad) gadali że rząd ma kupować dla polityków. No i jak człowiek słyszy takie rzeczy to się wkurzy 3 razy bardziej. (jak coś źle sformułowałem to przepraszam) ;)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

no to co politycy robia to normalnie skandal te zabawki dla nich beda kosztowaly 1,75 mln zł .

a paliwo jestem w szoku wczoraj bylo tansze o 15 groszy ale tylko czekac az podrożeje o 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

30 grudnia na stacji orlenu pytałem czy 1 stycznia ceny pójdą do góry o te 20gr to powiedzieli, że oni przez cały miesiąc co tydzień po 4-5 groszy będą podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

heh teraz po 5,49 tak jak u mnie. Szykują sie podwyzki tak jak podają to ciekawe ile ta ropa bedzie kosztowac w zniwa. Mi osobiscie idzie tego paliwka sporo w ciagu roku ale najwiecej w zniwa bo jednak Bizonek mi troche pochlania. I nastepne pytanko po ile sie bedzie liczyc prace kombajnu przy takich cenach? Przeciez ile jest ludzi ktorych moze nie byc stac na wykoszenie tego zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

SZalenstwo ja juz widzialem po 5,60

 

Niedlugo bedziemy znowu okradani z paliwa noca z powodu szybkiego zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Grajewo stacja Mlekpolu wczoraj 6.04 o ile dobrze spojrzałem (ja szybko jeżdżę :D )-kurczę i zbyt szybko piszę :) -tyle mogła kosztować tzw.arktyczna (czasami jest tam w sprzedaży).

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3159

Wczoraj kupiłem ON jeszcze po starej cenie czyli po 5.49zł/l i jeszcze z nowej dostawy,podobno ma drożeć ale nie od razu po 20gr w górę. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie 5.41zl z dostawą do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dzisiaj na stacji w Sępólnie Kraj. widziałem po 5.69zł/l a co dalej będzie to zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

przed nowym rokiem zakupiłem po 5,30, po nowum roku podrożało raptem 5gr, mowa o hurcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj