Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share CALUMET

CALUMET

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 luty 2014 - 16:28

Czy opłaca się hodować świnie? no przy tej cenie to za***iście się opłaca .eh szkoda gadać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 23:40
  •  

#1422 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 luty 2014 - 22:56

Czy opłaca się hodować świnie? ale zapomiales o zeszłym roku faktycznie szkoda z toba gadac

#1423 Share CALUMET

CALUMET

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 06:55

Czy opłaca się hodować świnie? oj człowieku i co z tego jak w tym i następnym bedziesz dokładał do interesu .I cały twój dochód pojdzie w piz..u i jeszcze pojdziesz do banku bo ci na chleb nie starczy .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 07:36

Czy opłaca się hodować świnie? Prawda jest taka że tutaj wielu jak i w kraju tuczy prócz tucznika również pośrednika. Rezultaty widać jakie są gdzie zysk to ma pośrednik a wam pozostaje smród i gnój. Orgnizować się i współpracowac z zakładami z okolicy bo jak teraz dosadnie widąc pośrdenik to za darmo by świnie chciał gdzie wszystkie zakłady aż tak cen dramatycznie cen nie zaniżyły.

#1425 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:08

Czy opłaca się hodować świnie? Koledzy niektórzy krzyczą że się nie opłaci bo dziś z roślinnej żyją, ciekawe jak będzie wyglądała opłacalność produkcji roślinnej jak pogłowie spadnie wtedy przestaną "cwaniakować" bo kto wtedy będzie zboże kupował.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1426 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:53

Czy opłaca się hodować świnie? wiadomo coś o rekompensatach dla hodowców tuczników ? bo nie wiem już co robić liczyłem sb to cena musi być 4.60 żeby wyjść na 0 narazie pracuję niedość że za darmo to jeszcze dopłacam ehh ci co się najwięcej napracują najmniej mają oby w końcu nadeszła sprawiedliwość

#1427 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 10:15

Czy opłaca się hodować świnie? Kol.Sadek przeszłość to już historia i nie ma co brać srednią roczną jak widmu krysyzu nie widać końca.Mając świadomość że zachód w 3\4 zaspokoja Polski rynek także wnioski nasuwaja sie same.

Edytowany przez Jurmiczek, 01 marzec 2014 - 10:18.

#1428 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2014 - 11:03

Czy opłaca się hodować świnie? gdzie rozum i logika sprowadzac zachodni syf do Polski po wyzszych cenach, majac pod nosem tansze i lepsze, na zachodzie swinie futruja na mokro odpadami jakimi tylko sie da i wciskaja frajerom, a my swoje dobre na zbozu sprzedajemy taniej niz oni byle syf, hodowany na odpadach przemysłu, ccm itp
w naszym kraju powinno promowac sie hodowle własnie trzody a nie bydła opasowego, którego i tak nie konsumujemy, trzoda naszej produkcji powinna pokrywac w 100% nasz rynek, zero sprowadzania syfu,

zachod podstepnie wcisnał nam mode na produkcje bydła opasowego jednoczesnie wiedzac o rozdrobnieniu Polskiej gospodarki a tym samym wiedział ze opasy nam sie nie moga opłacac, gdyz potrzebuja duzych areałów ziemii aby ten kierunek był opłacalny

a trzoda moze sie opłacac i na małym areale, tylko rynek zbytu musi byc zrównowazony, a gdyby Polski przemysł miesny oparty był na naszej trzodzie to tak by było

Edytowany przez ventador, 01 marzec 2014 - 11:11.

#1429 Share robert123456789

robert123456789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 12:06

Czy opłaca się hodować świnie? nie szkoda kasy i czasu

#1430 Share SzymonBaran

SzymonBaran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 12:42

Czy opłaca się hodować świnie? Byle do czerwca może się coś poprawi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share beta00

beta00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 13:47

Czy opłaca się hodować świnie? A CO SIĘ W TYM KRAJU OPŁACA?!

#1432 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 01 marzec 2014 - 14:28

Czy opłaca się hodować świnie? iść do wiezienia opieka zdrowotna na poziomie jedzenie lepsze niż w szpitalu .. telewizja internet ..

#1433 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:05

Czy opłaca się hodować świnie? A wygląda to tak:
http://kwejk.pl/obra...537/swinie.html
I tyle w temacie, wiadomo, komu najbardziej opłaca się hodować świnie.

#1434 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:33

Czy opłaca się hodować świnie? Moje jak przyjdzie kontrola to pochowam ,a jak zapytają gdzie są to powiem że bawią się w chowanego (myśl Tomasza Olbratowskiego RMF FM),a tak poważnie to renovoltage racje to Ty masz ,po części maxiben też chociaż czasem się nie zgadzam z jego teoriami.Panowie ale jak nie żywić pośrednika jeżeli żaden zakład nie chce brać poniżej 15szt. na raz, jestem małym hodowcą 10 loch zdrowotność dobra średnio 12 prosiąt od szt ,pasza własna + koncentrat i nie zawsze uda się ustawić tak lochy aby jeden rzut był duży ,a współpraca z innymi rolnikami jest w moim rejonie wręcz nie możliwa ,a też tak jak Wy ,chce się z tej produkcji utrzymywać ,więc bądzcie też wyrozumiali ,że narzekamy tak to prawda ,ale co zmienić by było lepiej ?

'

#1435 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:51

Czy opłaca się hodować świnie? 15 sztuk? Kolego bez urazy ale ja oddaje na raz 30-70 sztuk i jest to bardzo mało. Zeby ktoś chciał z tobą gadać musisz mieć chociaż cały samochód na raz (180 sztuk ).
Niestety czasy kiedy 10 czy 20 loch to było dużo już się skończyły i raczej nie wrócą.

#1436 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2014 - 18:57

Czy opłaca się hodować świnie? jak sie bedzie zarabiac 10zł na szt to nie wróca te czasy, masz racje
ale jakby było 100zł to i 10szt warto chowac, zawsze to jakis pieniadz wpadnie a i nawóz naturalny zostanie TEŻ

poza tym jak cena sie ze 2 lata utrzyma w okolicy 3zł to jak myslisz kto predzej upadnie ? Ty ? Czy ten co ma w chlewiku 10 szt przy okazji ?
Ja obstawiam ze Ty
Taka gadka pokazujesz ze nie szanujesz drugiego rolnika i tyle, chamstwo sie szerzy i tyle

Edytowany przez ventador, 01 marzec 2014 - 19:00.

#1437 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:00

Czy opłaca się hodować świnie? Lukaczmarek dobrze gada. Niestety ja zorientowałem się za późno. Ale teraz czyszczę pół stajni i robię 2 rzuty po 70 sztuk, zamiast 9 rzutów po 15 sztuk, bo zawsze coś zostanie przy tych 70 sztukach. Nie wchodzę w kwoty, ale ten kto ma więcej wie, ile można było dostać ZŁ za kg, gdy wy tu piszecie że sprzedajecie po 3,50 zł.
[color=#EEE !important]

[background=rgba(17,17,17,0.9) !important]
[color=inherit]
pl → en
[/color][color=inherit]
sztukac .[/color]
[/background]

[/color]

#1438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2014 - 19:03

Czy opłaca się hodować świnie? no to po ile mozna dostac majac partie 50 szt ? ;)

#1439 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:54

Czy opłaca się hodować świnie? PRIW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:55

Czy opłaca się hodować świnie? Panowie ja się nie obrażę jeśli ktoś mnie skrytykuje ,ważne żeby mnie nie obrażał ,bo to są dwie inne rzeczy ,chodzi mi o to że staram się utrzymać rodzinę z tej produkcji ,a rolnikiem jestem od dziecka ,i nie przesadzam bo akurat życie mnie tak doświadczyło i lubię ten zawód ale jak i na co się przekwalifikować aby było dobrze mając 17ha