Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share mbanach

mbanach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:42

Czy opłaca się hodować świnie? Jednak świnie się opłacają nawet przy niskich cenach !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 11:54
  •  

#1302 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2014 - 15:55

Czy opłaca się hodować świnie? w obecnej sytuacji to wiecej jak 50zł na szt to nie ma, taka jest prawda
trzeba choc 1tys szt rocznie sprzedac zeby normalnie zyc z rodzina

#1303 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 05 luty 2014 - 16:39

Czy opłaca się hodować świnie? Z paszą to można sobie przyjąć cene zboża ze żniw, albo teraz i jeszcze różne ceny w różnych rejonach. Prosiak to za jakiś czas dopiero będzie w tej cenie, jeszcze policz to po cenie jaka będzie za najdalej dwa tygodnie i stwierdzisz że jednak lepiej do roboty sobie spokojnie chodzić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 07 luty 2014 - 18:26

Czy opłaca się hodować świnie? w obecnej sytuacji to trzeba by dawac piach zamiast zboza swiniom zeby to sie opłacało

#1305 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 luty 2014 - 17:07

Czy opłaca się hodować świnie? moglbys dodac jeszcze torf ale pewnie dla ciebie za drogi ja w zywieniu nic nie mogę zaoszczedzic bo to na dobre nigdy nie wyjdzie trzeba ten czas przeczekać a będzie lepiej

#1306 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:26

Czy opłaca się hodować świnie? To jest chore!Z tą patologia trzeba walczyć.

#1307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2014 - 19:14

Czy opłaca się hodować świnie? kto z was prowadzi hodowle trzody tzw zamknieta czyli z własnymi maciorami ?
co jest bardziej opłacalne ?
kupowac prosiaki czy miec swoje maciory i prosiaki od nich ?
teraz wiekszosc duzych ferm kupuje prosiaki i odchowuje
to jest bardziej opłacalne ?

#1308 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 luty 2014 - 01:20

To jest chore!Z tą patologia trzeba walczyć.

do kogo pijesz ? bo chyba ze ja ci na wątrobie leze

#1309 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 luty 2014 - 07:37

Czy opłaca się hodować świnie? Pisze ogólnie.Ty jesteś za młody wiekiem i stażem do mnie i (nie pij tyle) a to że prowokujesz nie oznacza ze każdy pisze do ciebie.To co robią w Polsce z rolnikami i nie tylko woła o pomstę nie tylko do nieba.Nie mogę patrzeć jak (niby nasi mędrcy) z lewa i prawa niszczą za kilka srebrników tak piekny kraj jakim była Polska mówiąc że są wybrani demokratycznie gdzie demokracji nigdy nie było.

Edytowany przez Jurmiczek, 09 luty 2014 - 07:58.

#1310 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 luty 2014 - 10:16

Czy opłaca się hodować świnie? dobrze wiesz ze mlody nie jestem gospodaruje od 97 r wiec moze Ty pochwal się swoim stażem bo doświadczenia w hodowil trzody jakos nie widać ale z druga czescia twojego posta jak najbardziej się zgadzam przed wyborami przypomina im się ze rolnicy istnieja a najbardziej mnie wkurza jak przyjadą na dożynki i dziekuja i opowiadają ze sceny jak to rolnik ciężko pracuje i narod zywi a ja z dolu się pytam co zrobili dla nas by zylo się lepiej wiosek mam tylko jeden sami musimy z gospodarstwa wyciagnac jak najwięcej a przede wszystkim taniej produkować bo na cene większego wpływu nie mamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 luty 2014 - 14:07

Czy opłaca się hodować świnie? obecnie świń chować sie nie opłaca ale musimy to przetrwać! byki też lipa ta banda kr****ów co wprowadzili ten zakaz uboju narobili także rok temu za byka dostałem 7,7 +vat a teraz poniżej 7 ! Merkelowa zadzwoniła do tuska że trzeba uboju zabronić bo polacy za bardzo niemcą konkuruja i rynek zabierają a że tusk wnuczek wermachtu to sie godzi na wszysko zdrajca narodu !! poza tym kaczor i jego ekipa tak samo głosowali pederaści z palikota i miler stary wilk co polske uni sprzedał że nic tu nie wolno nawet żarówki zwykłej kupić bo unia zakazała. no i kochani ekolodzy ja bym ich wszystkich do roboty przy bydle zaganał snopki zbierać obornik wywalać żeby poznali co to znaczy praca lepiej pajaca z siebie robić przed kamerą. Ci ludzie nie maja pojecia o pracy na wsi a decydują o tym czy by bedziemy godnie zarabiać za to co wyprodukujemy!!! miasto rządzi wsią choć nie ma o wsi pojęcia. Powiniśmy wziąść sie wszyscy jak ekolodzy strajkują o uboju najechać na nich zebrać wszystkich i wyganać ich i kilka rozrzutników gnoju wywalić przed sejmem pokazać siłe wsi jak górnicy a nie sie bawić bo w ciula nas robia wszyscy.
oni sie nie bawią tak jak my :)_

#1312 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 luty 2014 - 18:56

Czy opłaca się hodować świnie? No ale przecież rządzący nie nakażą zakładom mięsnym płacić tyle i tyle za tucznika.... Teraz wszystko prywatne.... Ja dużo nie hoduje, ok 70 szt w roku tucznika od swoich macior. ale planujemy zwiększyć hodowlę nawet 4-ro krotnie. A jeżeli wszystko wypali to kiedyś może i jeszcze bardziej. Planujemy to nawet przy takich cenach jakie są teraz.... Tak jak mówią "duzi" ;) hodowcy na forum jak np @maxiben , nie ma co oszczędzać w produkcji. Mój znajomy nieraz się chwalił że jakieś tam koncentraty stosuje że mu mieszanka o wiele tańsza od mojej wychodzi... Tylko że u niego tucznik rośnie 6,5 - 7m-ca minimum, a u mnie 5-5,5 to max. I mniejsze zużycie paszy... Tacy chodowcy mogą dokładac. Ja jak narazie nie...

#1313 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 luty 2014 - 20:03

Czy opłaca się hodować świnie? widzisz ty to rozumiesz choć jak piszesz dużym hodowca nie jesteś ja 17 lat temu zaczynałem od 10 loch i 3 razy je podwajalem do obecnych 70-80 loch i doskonale pamiętam rozne zawirowania cen skupy agencyjne czyli gorki i dolki swinskie obserwowałem tez naocznie zachodnie gospodarstwa jak się rozwijaly i u mnie to caly czas z tych swin zyje cala rodzina spłacam kredyty bo bez nich tez nie udaloby się osiagnac tego ci dziś posiadam a trochę tych nowych maszyn i budow sie uzbieralo i jeden wniosek z tego doświadczenia mam wyrobiony żeby cokolwiek osiagnac trzeba to robic porządnie prowadzic dokumentacje i liczyc i zmieniac zawsze na lepsze a będzie dobrze

#1314 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 20:11

Czy opłaca się hodować świnie? ale ty maxiben z tego co mi pisałes to wiekszosc sprzedajesz małych, a to sie moim zdaniem duzo bardziej opłaca niz kupowac warchlaka z zachodu po 250zł i w obecnej sytuacji dołozyc do interesu

#1315 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 luty 2014 - 22:08

Czy opłaca się hodować świnie? no tak a co za roznica ale czy ja komus bronie mieć dobre lochy i sprzedawac ladnego warchlaka w dobrej cenie NIE bo teraz lepszy może jest interes na prosiaku ale był czas ze po wyhodowaniu tucznika zostawalo nawet 150 zl bez dopuszczania loch wstawania w nocy do porodow szczepien doglądania i ogrzewania prosiąt itp. itd.

#1316 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:20

Czy opłaca się hodować świnie? Znajomy kupuje duńczyki i mówi że jak ma 50zl na szt to juz dobrze. Ale jego robota to wsypać paszę i pościelic. Zresztą to teraz ma ruszta i paszociąg, więc co to za robota? Wygoda, a wygoda też kosztuje. A jak ma się swoje prosiaki a nawet jeszcze swoje zboże to i ponad 200zł ze sztuki zostanie, oczywiście nie mówie że w tym momencie, ale na ostatnich tucznikach tyle miałem...

#1317 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 luty 2014 - 22:47

Czy opłaca się hodować świnie? jak ma teraz 50 zl to super a ty nie licz ze masz swoje zboze za darmo tylko po cenie rynkowej a prosiak to darmo tez nie jest i aby zarobić na produkcji prosiaka to tez trzeba mieć dobry wynik podobnie jak w tuczu

#1318 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:55

A jak ma się swoje prosiaki a nawet jeszcze swoje zboże to i ponad 200zł ze sztuki zostanie, oczywiście nie mówie że w tym momencie, ale na ostatnich tucznikach tyle miałem...

Kolego źle liczysz, licz zysk z zboża jakbyś je sprzedał i dopiero po cenie sprzedaży licz koszty tuczu prosiaka. Bo tak jak liczysz to liczysz zysk gospodarstwa a nie zysk z 1 sztuki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1319 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:03

Czy opłaca się hodować świnie? jakby nie liczył, to małemu hodowcy toto sie nie opłaca, a pomyslec ze kiedys to była podpora i preżna gałaz całej gospodarki polskiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share Nowy85

Nowy85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:36

Czy opłaca się hodować świnie? panowie raz sie oplaca a raz nie ale trzeba zawsze wytrzymac te gorsze czasy i wiele takich juz sie wytrzymalo . Kto chce chowac swinie to nadal bedzie chowal